Amerikiečių mokslininkas ir ekstremalas Bradley Garrett su grupe vienminčių tyrinėjantis nuo pašalinių uždaras miesto erdves Didžiosios Britanijos sostinėje Londone užkopė ant statomo dangoraižio "Shard London Bridge" - į 330 metrų aukštį.
"Shard London Bridge" statybos planuojamos baigti jau 2012 metų gegužės mėnesį, tačiau B.Garrett nekantravo pamatyti įspūdingą statytinį, kuris po oficialaus atidarymo taps aukščiausiu dangoraižiu Europos sąjungoje ir 45 pasaulyje bei antruoju pagal dydį statiniu D.Britanijoje.
Mokslininkas ir ekstremalas Bradley yra puikiai žinomas "place-hacking" teorijos propaguotojas ir praktikas.
2012 metų vasario mėnesį 31 metų vyras šia tema Londono universitete apgynė daktarinę disertaciją.
"Place-hacking" - neatsiejama šiuolaikinės liberalios visuomenės dalis, siekiant asmeninės laisvės: tokia pagrindinė B.Garrett propaguojama idėja.
"Su draugais pastaruosius metus reguliariai lankėme ir kiekvieną mėnesį stebėjome kylantį objektą, - "Daily Mail" teigė B.Garrett. - Visus 76 aukštus įveikėme pėsčiomis."
Viršutinius šešis aukštus, kur dar nėra laiptų, Bradley pasiekė kopdamas metalinėmis konstrukcijomis.
"Niekada nesistengiau grubiai ir įžūliai įsilaužti į statomus ir uždarus objektus, - aiškino kultūringų ir subtilių būdų ieškantis B.Garrett. - Nesvarbu, ar tai dangoraižis, ar požeminis metro".
"Shard London Bridge" statybos prasidėjo 2009 metų vasario mėnesį ir kainavo apie 450 milijonų svarų sterlingų.
Nuo dangoraižio atsivers panorama į Londoną ir jo apylinkes 60 kilometrų spinduliu. Tiesa, eiliniai lankytojai bus įleidžiami ne aukščiau 72-ojo aukšto, kur įrengta apžvalgos aikštelė.