Atvirumas
Jeigu esate atviras ir norite bendrauti, objektas, kuriam skirsite dėmesio, atsakys jums tuo pačiu. Tokia jau žmogaus prigimtis – kaip ir už atvirumą, taip ir už uždarumą mes paprastai mokame tą pačią kainą. Taigi, pasak psichologų, visi patarimai, jog moteris turi būti paslaptinga, tėra mitas.
Aišku, nebūtina pirmam sutiktajam atskleisti visų kortų, nes tai gali jį išgąsdinti. Tačiau šypsena arba frazė: „Och, išsiblaškėlė – pamiršau raktus“ parodys jūsų pašnekovui, kad esate ne idealas, o tiesiog žmogus, turintis trūkumų. Jeigu nebijote parodyti savo silpnųjų vietų, pašnekovas tai priima su dėkingumu ir taip pat nebijo prieš jus pasirodyti pažeidžiamas. Susiklosčius palankioms aplinkybėms, jūs nebeatsispirsite vienas kito traukai.
Ypač dideli šansai įsimylėti, jeigu minėtas barjeras peržengiamas greitai. Kartais net ir gerai pažįstamam žmogui būna sunku atsiverti, o jei sugebėjote išsikalbėti su neseniai sutiktu pašnekovu, jis jums atsakė tuo pačiu, reiškia, ugnelė tarp jūsų jau įsižiebė.
Kaimynystė
Nieko naujo, kad žmonės labai dažnai įsimyli bendraklasius, kaimynus ar kolegas – tai yra žmones, kuriuos mato kone kasdien. Būtent todėl tiek romanų įvyksta tarp televizijoje populiarių realybės šou dalyvių, kurie tam tikrą laiką gyvena uždaroje erdvėje.
„Netgi fizinis artumas jūsų dėmesio objektui turi didelę reikšmę, – teigia O.Brafmanas. – Todėl patarimas moterims ir merginoms būtų toks: jeigu vakarėlyje jums patiko kuris nors vyras, nesivaržykite, prieikite prie jo ir atsistokite šalia. Tai bus daug efektyviau, nei „šaudyti“ akimis per visą kambarį.“
Rezonansas
Pasirodo, kuo jūs labiau įsitikinęs, kad patinkate žmogui, tuo labiau jis traukia ir jus. Jo kompanijoje jaučiamės ramūs ir pasitikintys savimi, nes žinome, kad jis palaikys mūsų mintis, pasijuoks iš mūsų juokelių. Tokiu žmogumi tiesiog pasitikime, o tai garantuotas žingsnis suartėti. Šį fenomeną broliai Brafmanai pavadino „rezonansu“.
„Rezonansas – tai savotiškas pašnekovo „užkrėtimas“ savo jausmais, – rašo psichologai. – Jūsų emocijos ir net mintys tampa sinchroniškos. Pakanka vienam pasakyti A, kitas jau sako B.“
Panašumas
Kuo daugiau tarp jūsų bendro – tie patys pomėgiai, klausotės tos pačios muzikos, domitės kuo nors, skaitote tas pačias knygas – tuo daugiau šansų turite vienas kitą traukti. Ir ne tik todėl, kad bendras hobis padeda jums susipažinti ir suartėti. Jeigu net ir seniai pažįstate vienas kitą, o vieną dieną išsiaiškinate, kad jums patinka tos pačios rūšies obuoliai arba mėgstate žiūrėti tuos pačius serialus, tai gali būti lemiamas faktorius, kad į tą žmogų imsite žvelgti įsimylėjėlio akimis.
„Mes instinktyviai ieškome bendrumo su kokia nors grupe, – teigia psichologai. – Be to, vienos grupės nariai visada atrodo vieni kitiems patrauklesni.“
Šis mechanizmas taip giliai evoliucijos mumyse įdiegtas, kad net atsitiktinai radę bendrą temą pokalbiui du ką tik susitikę žmonės gali įsimylėti akimirksniu. Būtent todėl mažai pažįstamų žmonių pokalbiai (pavyzdžiui, važiuojant traukiniu) dažniausiai prasideda klausimais: „O jums patinka? O ką jūs galvojate?“ Tokiu būdu mes instinktyviai bandome išsiaiškinti, ar „savas“ mums naujai sutiktas žmogus.
Išoriniai faktoriai
Turbūt prisimenate ne vieną filmą, kur herojai yra priversti gelbėti pasaulį, patyrę daugybę išbandymų ir laimėję, filmo pabaigoje jie įsimyli vienas kitą, susituokia ir gyvena ilgai ir laimingai. Panašūs siužetai, aišku, išgalvoti, tačiau ir realiame gyvenime ekstremalios situacijos ar šiaip kokie nemalonumai gali žmones suvienyti ir netgi priversti vienas kitą įsimylėti.
„Labai dažnai santykių pradžia tampa skundas dėl netikėtai subjurusio oro, dėl susirgusio augintinio ir t.t. Keletas tyrimų parodė, kad kuo rimtesni sunkumai, kuriuos turite įveikti, tuo gilesnis ryšys jus sujungs“, – teigia psichologai.
Tiesa, ir bendri džiaugsmai taip pat gali turėti įtakos santykių raidai. Tačiau taip jau mes sutverti, kad mieliau dalinamės rūpesčiais.