Mičigano universiteto (JAV) psichologai atliko tyrimą, kurio rezultatai rodo, kad bėgant laikui santykiai tarp tėvų ir vaikų, taip pat tarp draugų tampa vis tvirtesni ir mažiau konfliktiški. Deja, to paties negalima pasakyti apie vedybinius santykius. Didelė dalis tyrimo metu apklaustų žmonių vedybiniuose santykiuose mato vis daugiau neigiamų pusių.
Mokslininkai išanalizavo žmonių tarpusavio santykių tendencijas, apklausdami 800 tyrimo dalyvių, vyresnius nei 20 m. Buvo domimasi kokie yra respondentų santykiai su sutuoktiniu ar partneriu, su vaikais ir su draugais. Apklausos anketoje buvo prašoma įvertinti tokius teiginius: "Mano sutuoktinis (partneris)/vaikas/draugas mane erzina" ir "Mano sutuoktinis (partneris)/vaikas/draugas per daug iš manęs reikalauja".
Artimi santykiai sukeliantys mažiausiai nepasitenkinimo buvo tarp žmonių, vyresnių nei 60 m. Viena iš tyrimo autorių Kira Birditt tvirtina, kad gauti rezultatai visiškai sutampa su anksčiau atliktų tyrimų rezultatais. Tokiu atveju, galima sakyti, kad vyresnių žmonių santykiai yra mažiau konfliktiški, lyginant su jaunesniąja karta. Sudėtingesnius bei labiau įtemptus santykius dažniausiai patiria 20-30 m. žmonės.
Kira Birditt šią situaciją aiškina taip: bėgant metams, žmonės tampa artimesni, jiems pasidaro lengviau išreikšti savo tiek teigiamus, tie neigiamus jausmus. Dažniausiai nesklandumai šeimyniniuose santykiuose kyla po vaikų gimimo. Įdomu tai, kad patys vaikai, priešingai, laikui bėgant kelia vis mažiau probleminių santykių.