• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prabėgo jau daugiau kaip savaitė nuo 15-mečio Mato Kalinausko dingimo, o apie įvykį aiškėja vis daugiau naujų detalių. Berniuko mama naujienų portalui tv3.lt duotame interviu pasakojo, kad sūnus vos savaitei likus iki dingimo išsiskyrė su savo panele, o tai jam buvo skausminga patirtis.

Prabėgo jau daugiau kaip savaitė nuo 15-mečio Mato Kalinausko dingimo, o apie įvykį aiškėja vis daugiau naujų detalių. Berniuko mama naujienų portalui tv3.lt duotame interviu pasakojo, kad sūnus vos savaitei likus iki dingimo išsiskyrė su savo panele, o tai jam buvo skausminga patirtis.

REKLAMA

Psichoterapeutas Gediminas Navaitis papasakojo, ką visi tėvai turėtų žinoti apie skausmingų paauglių išsiskyrimų grėsmes ir kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose.

„Paauglių reakcijos į išsiskyrimus gali būti kraštutinės, nes jų emocinė patirtis yra žymiai mažesnė už suaugusiųjų. Dėl to jiems kartais sunku suprasti savo jausmus ir tinkamai į juos reaguoti“, – apie paauglių reakcijas pasakojo psichoterapeutas.

Jautrios reakcijos

Ne paslaptis, kad neretai paauglių meilė būna aistringa ir labai intensyvi. G. Navaitis pasakojo, jog taip yra – ne be reikalo.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atskleidė, kad, visų pirma, tai lemia gyvenimiškos patirties trūkumas. Pasak jo, paaugliai intensyviai išgyvena meilę, nes tai jų gyvenime – pirmasis romantinis patyrimas.

REKLAMA

„Dėl to jiems vėliau tokie tėvų sakomi žodžiai, kaip „palauk 10 metų“ ar „palauk metus ir viskas bus kitaip“ – negalioja“, – tikino jis.

Taip pat psichoterapeutas akcentavo tai, jog neretai patys suaugusieji trikdo harmoningą paauglių meilės santykį. Pasak jo, įvairūs draudimai ir apribojimai neretai tik dar labiau sustiprina paauglių jausmus.

Šiam reiškiniui paaiškinti vyras į pagalbą pasitelkė Šekspyro kūrinį „Romeo ir Džuljeta“, kuriame aprašoma viena garsiausių visų laikų meilės istorijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Turėtumėme pagalvoti, kaip staigiai atsirado tokie stiprūs jausmai tarp dviejų kūrinio veikėjų, kurie realiai kilo beveik be pažinties, be jokio pagrindo. Vienas iš šiuos jausmus stiprinusių veiksnių buvo kliūtys.

Šie žmonės turėjo labai nedideles galimybes būti kartu, nes jiems kelią pastojo įvairūs sunkumai, tačiau meilė buvo stipri ir pabaiga buvo tragiška.

Visgi, galbūt jeigu jie būtų buvę palikti vieni patys sau, tuomet istorija būtų visai kitaip išsivysčiusi“, – atkreipė dėmesį specialistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis pavyzdys įkūnijo dažną problemą, pasitaikančią tėvų ir paauglių santykiuose – draudimus bendrauti su antrąja puse.

Anot G. Navaičio, tokie apribojimai gali tapti priežastimi paauglio jausmams dar labiau sustiprėti.

Patarimai tėvams

Paklaustas, kaip tėvai turėtų sureaguoti į paauglio išsiskyrimą, G. Navaitis pateikė kelis patarimus šeimoms.

REKLAMA

Visų pirma, pasak jo, griežtai negalima šaipytis iš paauglių jausmų, nes tuomet jie gali tik dar labiau sustiprėti:

„Turbūt didelė dalis paauglių yra susidūrę su tuo, kad iš jų jausmų šaipomasi, jie bandomi pajuokti. Geriau  pagalvojus, o ko čia juoktis ir ką čia reikėtų drausti?

Dalyvavimas paauglio gyvenime, jeigu šis turi antrą pusę, būtinas. Tai galima padaryti visai nesudėtingai, pavyzdžiui, jeigu atžala eina susitikti su antrąja puse ledų, tai tėvas ar motina gali pasisiūlyti nueiti kartu. Žinoma, netrukdant.“

REKLAMA

Antruoju patarimu psichoterapeutas ragino tėvus pasistengti pažinti vidinį paauglio pasaulį. Pasak jo, kuo geriau tėvai pažįsta paauglio draugus – tuo geriau.

Anot jo, tuomet tiek vaikas gali labiau pasitikėti savo tėvais, tiek tėvai gali turėti daugiau aiškumo apie savo atžalos santykius:

„Kuo daugiau tėvai, suaugusieji žino apie paauglio gyvenimą, tuo yra geriau. Tuomet galima švelniai, neįkyriai nukreipti bendravimą labiau suaugusiems tinkama linkme.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai, psichoterapeutas ragino tėvus pasidalinti savo pačių išsiskyrimo patirtimi. Jo teigimu, bendrumo jausmas gali paauglį ir tėvus suartinti.

„Mes visi turime išsiskyrimo patirties ir galime ja pasiremti ir pasidalinti su paaugliu, taip mezgant emocinį ryšį“, – pranešė jis.

Pabaigai, psichoterapeutas kreipėsi į tėvus, kurie augina dar visai mažus vaikus. Anot jo, pirmasis vaiko atsiskyrimas nuo tėvų vyksta tuomet, kai šiam sukanka 5-6 metai:

REKLAMA

Tai – labai svarbus laikas, kuris gali tapti emociniu ramsčiu jau paaugusiam ir išsiskyrusiam paaugliui“

„Remiantis psichoterapine patirtimi, kuomet vaikai yra turėję sklandžią atsiskyrimo patirtį nuo tėvų, kuri nepakeitė jų meilės santykio, tai natūralu, kad tuomet jis išsiskyrimą išgyvena lengviau.

Patirtis yra emocinė atrama sprendžiant ir kitų atsiskyrimų ir išsiskyrimų problemas.“

Dingusio berniuko fizinės savybės

Lieknas, 15 metų, 175 cm. ūgio, vilkėjo trumpus mėlynus šortus „Jack & Jones“, žydrus Nike sportbačius, juodą „Jack & Jones“ džemperį su „Jack & Jones“ užrašu per visą krūtinę.

REKLAMA

„Kreipiamės į visuomenę prašydami jūsų pagalbos. Įvykį jau tiria policija, Neryje aktyviai paiešką vykdo gelbėtojai. Jeigu eisite pasivaikščioti Antakalnyje ar aplink, palei upę jos tekėjimo kryptimi, būkite budrūs ir atkreipkite dėmesį į vandenį, pakrantes, šlaitus. Tiriamos visos galimos jaunuolio dingimo versijos“, – pranešama.

„Yra paskelbta jo paieška, prie Šilo tilto rasta jo kuprinė, apžiūrima upė ir jos pakrantė, dalyvauja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento narai“, – Eltai sakė policijos atstovė.

Jeigu turite vertingos informacijos, matėte šį jaunuolį – skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.

Tuo ir pasakyta 4 nakties išėjo . Nu normalioje šeimoje vaikai tokiu laiku miega tėvu žinioje .
Jis išsiskyrė ir gyveno toliau. Sportavo. Jei sportavo - tai alkocholio ir narkotikų nevartojo. Gal kokį psichą sutiko ant tilto? Juk niekas nieko nežino. Tvirtybės šeimai.
Vaikas jau is sporto klubo išėjo. Kodėl nepasako kada jis į tą klubą atėjo? Kameros gi įrašė ir atėjimą. Tai kada iš namų išėjo? Niekas nepastebėjo, miegojo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų