• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Braitonas - tai Anglijos pakrantėje esantis miestas vos už 1.5 valandos kelio nuo Londono. Miesto pavadinimas kilo iš senosios anglų kalbos „Beorhthelmes tūn“ reiškiantis „Bartolomėjaus ferma“.

REKLAMA
REKLAMA

Dabartinis pavadinimas atsirado maždaug 1660 metais, o 1810 tapo oficialiu miesto pavadinimu.

Maždaug 1700 metais, buvęs žvejų miestelis ėmė garsėti vandens procedūromis, nes jūros vanduo tapo populiaria gydymo priemone.

REKLAMA

1780 pabaigoje buvo pradėti statyti Jurgių dinastijos stiliaus namai ir terasos, kurie nedidelį Braitono miestą pavertė tokiu turistiniu centru, koks jis yra dabar.

Sakoma, kad per pirmąjį apsilankymą Braitone, karalius Jurgis IV tiesiog įsimylėjo žvejų miestą ir įsakė jame pastatyti rūmus, šiandien žinomus kaip Royal Pavilion arba „Karališkasis Paviljonas“. Per 35 metus pradėtas statyti namas tapo įspūdingais rūmais.

REKLAMA
REKLAMA

Nutiesus geležinkelį, čia galutinai suklestėjo turizmas. Į Braitoną ėmė plūsti aplinkiniuose  miesteliuose ir ypač Londone gyvenantys žmonės, kurie čia atvykdavo ne tik atostogų, bet ir pirkdavo namus, kadangi dėl gero susisiekimo, buvo patogu gyventi pakrantėje, o dirbti sostinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus čia apsigyveno nemažai turtingų, kilmingų ir šiaip garsių žmonių. Netoli paplūdimio imti statyti viešbučiai, vilos, privatūs namai ir daugiabučiai.

Ką aplankyti Braitone

Nesvarbu, ar atvykote į D. Britaniją tik pasisvečiuoti, ar čia gyvenate, nuvykti į Braitoną ir pasigrožėti šiuo miestu galite bet kada, kai tik turite laisvą dienelę.

REKLAMA

Braitone galėsite ne tik pasigrožėti akmenuota pakrante ir nuostabiu, Atlanto vandenyno mėlynumu, pagardintu saulėlydžiu, bet ir aplankyti keletą įdomių vietų.

Pirmiausia tai jau minėti Royal Pavilion rūmai

 

(maddebagimlisi.com nuotr.)(maddebagimlisi.com nuotr.)

Royal Pavilion - tai buvusi karališkoji rezidencija pastatyta D.Britanijos karaliaus Jurgio IV įsakymu. Rūmų vidus, tai stulbinantis azijietiškų stilių mišinys.

REKLAMA

(nytimes.com nuotr.)(nytimes.com nuotr.)

Tokio stiliaus namai, 18 amžiuje buvo populiarūs nes derinosi ir kažkiek priminė romantizmą. Pradžioje šie rūmai tebuvo tik nedidukas namelis su vaizdu į jūrą. 1787 pastatą imta plėsti ir statyti didesnį, tuomet stilių įtakojo prancūzų neoklasicizmas, kuris vaizdžiai skyrėsi nuo romantizmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu turtingų žmonių tarpe buvo itin madinga leistis į „ilgą kelionę“ po Europą, tad karalius žinoma, buvo pakerėtas Romos miesto architektūros ir  statybose panaudojo simetrijos, harmonijos ir paprastumo idėjas. Vedamas šių idėjų jis įsakė pastatyti Marine Pavilion. 1802 ir 1804, pastato išorė buvo dekoruota kinų meno įtakotu, „chinoiserie“ dekoravimo stiliumi ypač madingu 18 amžiuje. Vėliau Marine Pavilion buvo pailgintas, o naujasis fasadas dekoruotas indišku stiliumi. Darbai buvo baigti 1823, tuomet visą pastatą buvo galima vadinti Royal Pavilion.

REKLAMA

Brighton Pier - yra vienas seniausių ir ilgiausių molų pasaulyje. Jo ilgis maždaug 524 metrai. Brighton Pier buvo pradėtas statyti 1891, o atidarytas 1899. Šį molą aplanko daugiausiai pasaulyje turistų.

(itraveluk.co.uk nuotr.)(itraveluk.co.uk nuotr.)

I360, tai apžvalgos bokštas, kurį ketinama pastatyti vietoj buvusio, West Pier. Jį sukūrė tie patys, Londono London eye apžvalgos rato architektai. I360 ketinama atidaryti 2012 metų vasarą.

REKLAMA

(brightoni360.co.uk nuotr.)(brightoni360.co.uk nuotr.)

Brighton Museum and Art Gallery yra visai netoliese kultūrinio miesto centro ir Karališkojo Paviljono. Čia eksponuojami Europos bei Britanijos meno lobiai bei eksponatai atkeliavę iš Amerikos ir kitų šalių.

(mexicolore.co.uk nuotr.)(mexicolore.co.uk nuotr.)

St.Nicolas bažnyčia pastatyta dar 11 amžiuje yra pats seniausias pastatas Braitone. Kitos svarbios bažnyčios tai St. Bartholomew's ir  St. Peter's.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

St. Nicolas bažnyčiaSt. Nicolas bažnyčia

Middle Street Synagogue yra laikoma antru svarbiausiu, istoriniu Braitono pastatu. Pastatyta 1875, beveik visą amžių ji buvo svarbiausias žydų centras mieste.

Nors Braitonas turi turtingą, su religija susijusią praeitį, jis laikomas vienu mažiausiai religingu D. Britanijos miestu, kuriame, pasak statistikos daugiau nei 50 proc. gyventojų neišpažįsta jokios religijos.

REKLAMA

Paplūdimiai

Netoli jūros pakrantės visuomet vyksta gyvenimas. Čia, kaip ir kituose, pakrantėje išsidėsčiusiuose miestuose, pilna naktinių klubų, restoranų, barų ir kitokių pramogų. Braitono paplūdimyje yra nedidelis plotas skirtas tik nudistams, esantis Kemptown rajono pietuose. Skirtingai nuo kitų paplūdimių, Braitono paplūdimys neturi smėlio, jis visas išklotas įvairaus dydžio akmenimis.

REKLAMA

(waywardgraduate.wordpress.com nuotr.)(waywardgraduate.wordpress.com nuotr.)

Kur valgyti Braitone

Patys anglai kalbėdami apie šį Anglijos pakrantės miestą, juokdamiesi sako, kad tai nebrangus miestas, kur galima smagiai praleisti laiką ir skaniai bei pigiai pavalgyti.

Žinoma, viskas priklausys tik nuo jūsų piniginės ir to, kiek norite išleisti vakarienei.

Braitone yra įvairiausių virtuvių, kaip ir visoje D.Britanijoje, pradedant populiaria indiška, baigiant tradiciniais pub'ais, bistro, ar angliškais restoranais. Žinoma, visuomet yra įvairiausių akcijų, tačiau būkite atidūs, nes galite nusivilti kokybe.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu atvykote vienai dienai ir tiesiog nenorite ilgai sukti galvos „ką“ ir „kur“, greitai ir nebrangiai pavalgysite „Harvester“ angliško tipo pub'e. Tokiuose pub'uose, jei sėdite lauke, užsisakyti reikės nueiti patiems, tačiau maisto kokybe ir aptarnavimu nenusivilsite. Vakarienės ar pietų kaina su gėrimu gali būti apie 7 svarus.

(barcrawl.co.uk nuotr.)(barcrawl.co.uk nuotr.)

Jeigu norite kažko itin gurmaniško, apsilankykite tinklapyje brighton-eating.com, tačiau būtinai pasidomėkite atsiliepimais, o jei jau lankėtės Braitone, kviečiame pasidalyti patirtimi ir patarimais!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų