Mergaitė kviečia pirkti jos kurtus desertus ir taip suteikti jai progą užsidirbti bent keletą eurų. Toks internetinis skelbimas greitai išplito feisbuko platformoje, atsirado daug komentatorių, kurie palaikė mergaitės kūrybą. Tiesa, užsakymų Gabijai vis dar sulaukti sekasi sunkiai, mat daugelis prisibijo jos amžiaus.
Kuria nuo šešerių
Bežiūrėdama į dukros sukurtus šedevrus, devynmetės Gabijos mama Renata Dabužinskienė šypsosi ir ypač didžiuojasi savo mergaitės gabumais.
Jonavos rajone gyvenanti Gabija kurti įvairius desertus pradėjo, sulaukusi vos šešerių. Kadangi ir pati Renata jau aštuonerius metus kepa tortus įsimintinomis progomis, tad mergaitė augo, matydama, kaip mama kuria desertus, tortus ir kitus kepinius.
„Gabija tuo labiau domėtis ėmė tada, kai artėjant gimtadieniui, ėmė galvoti, kokio norėtų torto. Ji pati nemėgsta saldžių tortų ir biskvito, todėl pirmasis toks rimtesnis desertas ir buvo jos kurtas gimtadienio tortas“, – pasakoja Renata.
Kol kas užsakymų nėra daug
Taip pamažu mergaitė pradėjo kurti savo vaikiškus šedevrus o šią vasarą mergaitė nusprendė, kad sulaukus devynerių yra puikus metas pradėti dirbti. Todėl šiemet ji su savo mamos pagalba patalpino skelbimą internete ir kviečia įsigyti jos kurtus gaminius.
„Ir nors po skelbimu buvo daug susidomėjusiųjų, užsakymų daug tikrai nėra. Daugelį stabdo tai, kad gamina vaikas, nepasitiki, kad viskas bus atlikta gerai. Kitus stabdo atstumas, nes pati iki miesto ne visada galiu atvežti“, – sako pašnekovė.
Viską atlieka pati
Gabija visus savo desertus stengiasi atlikti pati, tačiau netoliese šalia jos visada būna ir jos mama Renata, kuri prižiūri, jog desertai būtų atlikti kruopščiai ir teisingai. Tačiau Renata patikina, kad nors ir būna šalia, jos pagalbos prireikia labai retai.
„Visa mano pagalba dažniausiai baigiasi reikiamų produktų paskaičiavimu ir virtuvės tvarkymu po darbo“, – šypteli moteris.
Jeigu ir jūs norite paragauti Gabijos kurtų gaminių bei taip suteikti mergaitei progą užsidirbti, tai galite padaryti čia.
tv3.lt portale nuolatos dalijamės kūrybingais talentais, ne kartą esame aprašę ir įspūdingus tortus kuriančias kitas lietuvaites. Primename keletą tokių istorijų ir kas žino, gal vieną dieną tokio pat dėmesio sulauks ir ši devynmetė mergaitė Gabija.
Lietuvės tortai sulaukia dėmesio ir užsienyje
Bukarešte gyvenanti lietuvė Jurgita Nasser turi kuo didžiuotis. Jos kuriami tortai ir kiti konditeriniai gaminiai abejingų nepalieka.
Jau vien pažvelgus į jos paruoštus gaminius kyla klausimas, ar jie valgomi, o daugeliui net gaila atsikąsti – tokiu grožiu norisi tik žavėtis.
Naujienų portalui tv3.lt Jurgita pasakoja apie savo hobį ir sako, kad kiekvieną kartą, kai tik gamina skanėstus, savo veikla mėgaujasi.
„Aš esu savamokslė, nesu profesionalė. Daugiausiai žinių įgijau besidomėdama naujovėmis internete. Viskas prasidėjo atsitiktinai, kai kartą viena giminaitė ruošėsi švęsti gimtadienį, tačiau iškepusi tortą net nepagalvojo jo papuošti.
Tada aš kaip tik auginau dukrytę, kuri buvo visai maža. Ji nuolat verkė, buvau pavargusi. Pasisiūliau papuošti tortą, kad tik giminaitė paimtų vaikelį ant rankų.
Tai buvo mano pirmasis puoštas tortas. Svečiai teigiamai įvertino, o aš radau puikų būdą atsipalaiduoti“, - pirmąją patirtį prisimena Jurgita.
Trijų dukrų mama atvira – kai vaikų daug, progų švęsti tikrai netrūksta. „Manęs niekada nežavėjo tai, ką siūlė konditerijos parduotuvės, todėl ėmiau domėtis, ką galiu padaryti pati. Vis dažniau ėmiau kepti namuose.
Norėjau savo šeimai suteikti geriausios kokybės maistą. Dar daugiau – norėjau, kad jis būtų kiek įmanoma sveikesnis.
Nesinorėjo vaikams duoti gaminių su konservantais ir visais kitais nereikalingais priedais“, - pasakoja Bukarešte gyvenanti lietuvė.
Iš pradžių gamindavo ji savo vaikų šventėms ir šeimai, o vėliau pasipylė užsakymai iš draugų. „Taip lygi šiol užsakymų daugėja, kartais net tenka jų atsisakyti. Tai nėra mano pagrindinė veikla. Pavadinčiau tai atsipalaidavimu ir kūrybine išraiška, hobiu.
Vis tik kai imu galvoti apie ateitį, svarstau, kad tai galėtų tapti pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Šiuo metu mažiausia torto kilogramo kaina yra 20 eurų ir ji kyla priklausomai nuo papuošimų. Kalbu apie Rumuniją, nežinau, kokios kainos yra Lietuvoje
Žinoma, tai juk darbas, reikalaujantis daugybės laiko ir kantrybės“, - prisipažįsta trijų vaikų mama ir sako, kad jai nuo mažumės itin patiko rankdarbiai bei kiti kruopštumo reikalaujantys darbai.
„Dirbu neskaičiuodama valandų, negalvodama apie atlygį. Svarbiausia – įgyvendinta idėja. Galiu perdaryti vieną detalę ir kelis kartus. Visas nuovargis dingsta, kai matau mane tenkinantį rezultatą ir patenkintus užsakovų veidus.
Tai – didžiausias atlygis. Geriausia energijos ir geros nuotaikos įkrova“, - pasakoja J.Nasser.
Ji sako, kad tortų bei konditerinių gaminių dekoracijos priklauso nuo to, kokio amžiaus žmonėms ji juos gamina. „Vyresnio amžiaus žmonės renkasi klasikinio stiliaus tortus, puoštus gėlėmis. Vaikai beveik visada prašo dekoracijų iš jų mėgstamų filmukų, taip pat dažnai nori, kad gaminiai atspindėtų jų laisvalaikio pomėgius.
Štai jaunimas – kitoks, jie yra atviri naujovėms. Pastaruoju metu populiarėja tortai, puošti skirtingomis tekstūromis“, - pasakoja stulbinančio grožio torto gamyba garsėjanti lietuvė ir priduria, kad jos tortai skirti tiems, kurie nori kokybės, o ne pigiausio varianto.
Kaunietės kurti tortai populiarėja žaibišku greičiu
Spalvota cirko palapinė, baisusis Helovino moliūgas, pliušinis meškiukas, futbolo stadionas ar net pintinė pilna gėrybių – štai tokius originalius tortus kuria 32-ejų Kulautuvos gyventoja Vaiva Petrauskienė.
Šiuo metu 32-ejų Vaiva Petrauskienė gyvena pušų apsuptame Kauno rajono kurortiniame miestelyje Kulautuvoje. Dvi mažametes dukreles auginanti moteris, kaip ir įprastai, laikosi tam tikro šeimyniško savaitės grafiko – veža mergaites į mokyklą, po jos į buriavimo treniruotes Kauno mariose.
Norėjo paminėti mėnesių sukaktį
Tačiau V. Petrauskienė laisvu laiku turi ir kita gana mėgstamą, prieš devynerius metus atrastą užsiėmimą – tortų gamybą. Kaip pasakoja pati moteris, visas jos kelias į konditerijos pasaulį prasidėjo, kai gimė pirmoji jos dukra. Pati ji juokauja, kad iki tol ji niekada negamindavo ir net nemokėjo.
„Kaip ir dauguma mamų, gimus pirmajam vaikui, labai norėjau kažkaip paminėti kiekvieną dukrytės mėnesį nuo gimimo, tad vieną kartą iškepiau keksiukų, kitą kartą kokį pyragaitį. Po truputį ir pramokau gaminti. Kadangi sekėsi vis geriau ir skaniau, tad šventėms jau ir torčiuką iškepdavau“, – pasakoja V. Petrauskienė.
Tačiau tortų puošimas ir eksperimentavimas prasidėjo tuomet, kai vieną vakarą ji su šeima svečiavosi pas labai gerus draugus. Tą kartą moters draugė keramikos būreliui turėjo užbaigti lipdyti puodelį.
„Tuo pačiu, ji pasiūlė ir man ką nors nulipdyti. Aš nulipdžiau meškiuką ir tada pastebėjau, kad man puikiai sekasi tai daryti. Tad sekantį kartą, kepdama tortą šeimos šventei, susiradau, kas prekiauja cukrine mase ir papuošiau savo pirmąjį tortą“, – šypsosi moteris.
Trokšta iššūkių
O tuomet jau ir prasidėjo moters gamybos ypatumui. Kaip pasakoja pati ji, tortus moteris gamindavo ir vyrui ar savo mamai į darbą, draugų šventėms. Taip pamažu atsirado ir aplinkinių žmonių, kuriems patiko moters kepti tortai ir jų puošyba.
Laikui bėgant, paklausa vis didėjo, kol vieną dieną, prieš ketverius metus, moteris su vyru nusprendė įsirengti ir savo kepyklėlę. Paklausus, iš kur moteris semiasi idėjų tortų puošyboms, V. Petrauskienė patikina, kad dauguma papuošimų atkeliauja su klientų norais, o ir jai pačiai patinka puošti kuo įvairesnius ir sudėtingesnius tortus.
„Man patinka iššūkiai, kurie priverčia pasukti galvą, kaip tai padaryti. Idėjų semiuosi iš užsienio konditerių puošybos. Visada įdomu, kaip jie taip padaro, ar aš irgi galiu taip padaryti“.
Savo desertus ragauja ir pati
„Mėgstu gaminti išskirtino dizaino tortus. Pavyzdžiui, esu dariusi tortą knygą, pagal tikrą knygos viršelį. Sulaukiau nemažai komentarų, kad šventėje buvo sunku klientams ir jų svečiams patikėti, jog tai tortas, o ne tikra knyga. Visada labai smagu sulaukti tokių atsiliepimų“, – neslepia moteris.
Pati tortų gamintoja išsiduoda, kad ir ji mėgsta pasilepinti savo gamintais desertais.
„Žinau, kokius juos gaminu, todėl drąsiai duodu savo vaikams ir rekomenduoju kitiems. Nededu jokių papildomų išlaikymo ar skonio gerinimo priedų“.