• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Urvai vienu metu ir vilioja, ir baugina. Gilioje senovėje tai buvo tarsi vartai į požeminį dvasių, pabaisų ar mirties pasaulį, vėliau tapo slaptavietėmis, o dabar traukia smalsuolius ir ekstremalus. Jūsų dėmesiui - vieni įspūdingiausių, atvirų ekskursijoms pasaulio urvų.

REKLAMA
REKLAMA

Waitomo urvai yra Naujajai Zelandijai priklausančioje Šiaurės saloje.

Šią sistemą su požemine upe ištyrinėjo maorių genties vadas Tane Tinorau su britu žemvaldžiu dar 1887 metais.

REKLAMA

Nieko neįtardami upe jie plaukė su plaustu ir netikėtai pateko į įspūdingą uolą, kurioje spindėjo šimtai tūkstančių švieselių, kaip vėliau išaiškino mokslininkai, tik N.Zelandijoje gyvenančių uodų Arachnocampa Luminosa lervos.

Netrukus genties vadas su žmona valtele plukdė smalsuolius, o ir tarp dabartinių ekskursijos gidų yra maorių  vado palikuonių. Urve puiki akustika, todėl čia yra surengusi koncertą Kiri te Kanawa.

REKLAMA
REKLAMA

Ekstremalas.lt taip pat rašė, kad šioje vietoje didelę dozę adrenalino suteikia taip vadinamasis „Juodojo vandens“ rafingas.

Džeitos urvai Libane buvo žinomi jau labai seniai, tačiau jais itin smarkiai nesidomėjo.

1836 metais anglų misionierius William Thomson aptiko požeminę upę ir tarp kitko iššovė: iš galingo garso jis suprato, kad ten - milžiniškas urvas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po keturiasdešimties metų upe praplaukė ir dalį urvo ištyrinėjo du libaniečiai, kurie suprato, kad ten - daug urvų: vėliau nustatyta, kad jo ilgis apie devynis kilometrus.

Netoli Beiruto esantys Džeitos urvai tapo Libano pasididžiavimu. Jie tarsi padalyti į dvi dalis: požeminę upę, kur plukdomi turistai gėrisi stalaktitais, o viršuje - 120 metrų ilgio tunelis, o jame yra įspūdingas, daugiau nei aštuonių metrų dydžio stalaktitas.

REKLAMA

Cuevas del Drach urvai yra dažnai lietuvių lankomoje Maljorkoje, Ispanijoje.

Tai keturi milžiniški, Drakono vardu pavadinti urvai yra netoli Porto Kristo miesto. Beje, Drakonas šiose vietose simboliškai vadinamas - lobių sergėtoju.

Urvai yra 25 metrų gylyje, o išsidriekę - 2,4 kilometrus. Vienas pirmųjų čia pabuvojo speleologas Eduard Martel, kuris atrado viena didžiausių pasaulyje požeminių ežerų (ilgis - 1150, plotis - 30 metrai). Vanduo sūrus, todėl manoma, kad urvus suformavo Viduržemio jūra.

REKLAMA

Čia rengimai klasikinės muzikos koncertai: žiūrovams parengti suoleliai, o muzikantai atplaukia trimis valtelėmis.

Ledinis Kungurijos urvas yra Permės srityje, Rusijoje.

Urvas paskelbtas Rusijos gamtos paminklu. Įėjimas - dešiniajame Silvos upės krante, Kunguro miesto pakraštyje, Filipovkos kaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo ilgis 5,6 kilometro, tačiau turizmui pritaikyta pusantro kilometro. Jame yra 70 požeminių ežeriukų.

Borneo saloje, Malaizijos dalyje, yra Mulu urvai.

Gunung Mulu, taip vadinamas nacionalinis parkas, kuriame yra ši urvų sistema, įtraukta į UNESCO paveldą.

Mulu traukia ir mokslininkus, ir speleologus, ir nuotykių ieškotojus, ir turistus. Labirintai tęsiasi gilyn ir gilyn.

REKLAMA

Manoma, kad tai bene didžiausias urvų darinys: mokslininkai atliko tyrimus ir sukartogravo daugiau nei tris šimtus kilometrų urvų.

Čia - keistos uolos, kriokliai, gyvūnija, urvai turi daugybę atšakų, išsišakoja ir į kalnus.

REKLAMA

Mulu urvuose yra vieta, kurios ilgis 700, plotis - 396, aukštis - 70 metrų: juokaujama, kad gali stovėti daugiau kaip keturiasdešimt lainerių „Boeing 747“.

Ekskursija trunka visą dieną: vaizdai keičiasi, yra sunkių etapų, kur tamsoje apšviečiama tik nuo ant šalmų įtaisytų prožektorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, čia leidžiami tik treniruoti žmonės, kurie jau išbandė kelis Mulu urvų etapus.

Skocjanske urvai Slovėnijoje pritrenkia grožiu ir taip pat įtraukti į UNESCO sąrašą.

Kadaise juo suformavo upė vardu Upė. Ji teka per lygumas, urvu, o po to išlenda jau Italijos teritorijoje.

Urvų ilgis - šeši kilometrai, yra trisdešimt krioklių, ir gigantiškas - pustrečio kilometro ilgio požeminis kanjonas.  Įspūdingai atrodo ir 15 metrų aukščio stalagmitas Gigantas.

REKLAMA

Jenolan urvai Australijoje yra apie du šimtai kilometrų nuo Sidnėjaus.

Šiuos urvus Mėlynuosiuose kalnuose aborigenai vadino Binumea - Tamsiosiomis vietomis ir tikėjo požeminės upės gydomosiomis savybėmis.

Jenolan lankomi vienuolika urvų, kasmet atvažiuoja ketvirtis milijono turistų. Tiesa, didžioji dalis urvų prieinamos tik speleologams.

REKLAMA

Į kiekvieną urvą atskiras įėjimas: kuo sunkesnis etapas - tuo brangiau. Tiesa, bilietas suteikia metinę nuoladą apsilankyti kituose Jenolan urvuose. Čia yra ir viešbutis.

Tarp turistų populiarus urvas Lukas: čia daug kristalų, yra vieta, kuri primena senovinę pasakų pilį, todėl čia rengiami ne tik koncertai, bet ir vestuvės.

REKLAMA
REKLAMA

Kango urvai yra PAR.

Nesibaigiantis lašėjimas visiškoje tamsoje iš kalkakmenio suformavo kerinčią pasakų šalį.

Kiekvienas įspūdingai susiformavęs kūrinys turi savo, turistams skirtą vardą: Kleopatros adata, Užšalęs Viktorijos krioklys, Fėjų šalis.

Yra parengtas etapas ir didesni adrenalino ieškotojams: jis prasideda ten, kur baigiasi įprasta ekskursija.

Kristalo vartai, Karaliaus Saliamono ietys, Meilės tunelis - skambūs pavadinimai, tačiau vietomis tenka šliaužti, nes tunelio aukštis vos trisdešimt centimetrų.

Ledo urvai (Eisriesenwelt) yra didžiausia urvų sistema Europoje, kuri yra Teneno masyve.

Urvų labirintas driekiasi daugiau nei 42 kilometrai. Turistai vedami tik iki kilometro, tačiau to pakanka.

Ledo urvus 1879 metais atrado gamtininkas Anton von Posselt-Czorich. Prasiskverbęs į kalną apie 200 metrų, jis rado ledo sieną ir toliau nebėjo.

1912 ir 1913 metais ledo urvus toliau tyrinėjo prityręs urvų tyrinėtojas Alexander von Mörk.

Jo ekspedicija iškirto ledo sienoje laiptus ir už jos pamatė nuostabius ledo darinius, kuriuos von Morkas pavadino Eisriesenwelt.

Įžengus į urvą, kelią pastoja 30 metrų aukščio ledo siena, jos viršuje - olų ir urvų labirintas.

REKLAMA

Karlsbado urvai yra Naujoje Meksikoje, JAV.

Urvai Gvadalupės kalnuose pavadinti netoliese esančio Karlsbado miestelio garbei.

Čia yra 116 urvų, tačiau į patį paslaptingiausią, Lečugilją, turistai neįleidžiami. Jis prieinamas tik mokslininkams, o įėjimas į urvą kruopščiai slepiamas.

Tačiau ir kituose urvuose be galo daug stalaktitų ir nuostabus Debesuotasis ežeras, kuriame stūkso balta uola po vandeniu.

Visus užkeri Karalienės urvas, Paslaptingame kambaryje sklinda keisti garsai. Kadaise JAV vyriausybė čia turėjo tikslų įrengti požeminę slėptuvę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų