• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su erekcijos sutrikimais susiduria vyrai visame pasaulyje, tačiau vakariečiai dažniau už lietuvius šią problemą linkę spręsti visomis įmanomomis priemonėmis, net ir senyvame amžiuje.

Su erekcijos sutrikimais susiduria vyrai visame pasaulyje, tačiau vakariečiai dažniau už lietuvius šią problemą linkę spręsti visomis įmanomomis priemonėmis, net ir senyvame amžiuje.

REKLAMA

Vienas Lietuvoje mažiau žinomų efektyvių metodų – varpos implantai, grąžinantys vyrus į seksualinį gyvenimą kone bet kuriame amžiuje, rašoma pranešime spaudai.

Atsisako lytinio gyvenimo

Apie erekcijos sutrikimus retai kas kalba garsiai, o esant šiai problemai iškyla rimtų pasekmių ne tik fizinei sveikatai, bet ir emocinei gerovei, santykiams poroje. Būtent todėl daugelis vyrų, nepaisant amžiaus, ima ieškoti jiems tinkamiausių sprendimo būdų, siekiant išlaikyti lytinį pajėgumą.

Vilniaus universiteto Santaros klinikų urologas dr. Robertas Adomaitis pastebi, kad dėl erekcijos sutrikimų pacientai kreipiasi gana dažnai, tačiau dėl senyvo amžiaus ar lėtinių ligų sunkiai apsisprendžia, kokį gydymo būdą pasirinkti. Dėl šios problemos dažniausiai kreipiasi penkiasdešimtmetį perkopę pacientai.

„Erekcijos sutrikimai galimi po prostatos vėžio operacijos, taip pat neretai pasitaiko ir daugiau nei dešimtmetį sergantiems cukriniu diabetu, ir ne itin dėmesingai šią ligą besigydantiems, – pastebėjimais dalinasi gydytojas. – Visgi erekcijos sutrikimo gydymo algoritmas yra gana paprastas.

Egzistuoja medikamentinis gydymas – tabletės, tačiau penktadaliui jos nepasiteisina. Tuomet lieka injekcijos į varpą ir vakuuminė pompa. Nuo kultūrinių skirtumų ir asmeninių žmogaus savybių priklauso, koks bus pasirinktas problemos sprendimo būdas. Tabletės priimtinos daugeliui, o kitos pagalbinės priemonės – ne visada.

REKLAMA
REKLAMA

Taip yra todėl, kad ne visiems vyrams ar jų partnerėms yra priimtini mechaniniai veiksmai prieš lytinį aktą, nes, tarkime, injekcijas reikia patiems susileisti prieš kiekvieną lytinį aktą. Jeigu erekcijai įvykti nepadeda tabletės, kitų minėtų erekcijos sutrikimo gydymo būdų lietuviai dažnai atsisako. Priešingai, negu Italijoje – ten vyrai nori būti veiksnūs bet kuriame amžiuje, bet kokiais būdais.

REKLAMA

Neretai iš vyresnio amžiaus pacientų išgirstu, kad šie, pasitarę su antra puse, lytinio gyvenimo tiesiog atsisako, nežinodami kaip spręsti iškilusią problemą.“

Varpos implantai – dviejų tipų

Vyrai neretai nustemba išgirdę apie užsienyje ir Lietuvoje jau daugelį metų sėkmingai naudojamus varpos implantus, kurie tampa ilgalaike išeitimi, norint užtikrinti erekciją.

Chirurginiu būdu patalpinami varpos implantai yra kelių tipų: hidrauliniai, arba dar kitaip vadinami pripučiamaisiais, ir lankstomi. Gydytojas urologas dr. R. Adomaitis sako, kad abiejų tipų implantai yra saugūs, patikimi ir tinkami beveik visais atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums reikia, kad varpa būtų standi tiesioje ašyje, nes tik tada įmanomas lytinis aktas. Hidrauliniai varpos implantai yra kelių dalių prietaisai, kurie varpos standumą užtikrina erekcijos cilindrus užpildžius skysčiu iš rezervuaro.

Galima sakyti, kad taip imituojama natūrali erekcija. Lankstomi varpos implantai – paprastesni ir yra ištiesiami į erekcijos padėtį, kada reikia, o poreikiui nesant palenkiami prie šlaunies, kad netrukdytų judant. Lankstomas įrenginys susideda iš silikoninio cilindro su specialia ašimi, atsimenančia į kokią padėtį pacientas implantą sulenkė. Naudojimas nesudėtingas ir nereikalaujantis rankų miklumo, – pasakoja gydytojas. – Bet yra paprastos ir prabangios mašinos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hidraulinius varpos implantus priskirčiau prie pastarųjų, nes šie implantai suteikia natūralesnį pojūtį, susideda iš erekcijai reikalingo skysčio rezervuaro ir pompos. Galimybė naudotis hidrauliniais varpos implantais priklauso nuo rankų miklumo ir paciento gebėjimo įsisavinti technines naujoves. Įvertinęs minėtus niuansus ir kapšelio formą gydytojas pacientui pataria, kurį varpos implantą vertėtų rinktis.“

Varpos implanto operacija atliekama bendroje nejautroje. Operacijos trukmė priklauso nuo pasirinkto implanto: chirurginė intervencija su lankstomu implantu yra techniškai paprastesnė ir trunka iki valandos, o hidraulinio varpos implanto operacija gali užtrukti ir iki dviejų.

REKLAMA

Vilniaus universiteto Santaros klinikų urologas dr. R. Adomaitis sako, kad atliekant šią operaciją yra labai svarbu gydytojo kompetencija ir patirtis, atliekant šias intervencijas: „Jeigu gydytojas tokių operacijų atlieka vos vieną per metus, žinoma, kad implantacija užtruks ilgiau, jeigu kartą ar du į mėnesį – greičiau.“

Įprastai jau kitą dieną po operacijos pacientai paleidžiami namo. Odos pjūviai sugyja per maždaug dvi savaites. Jeigu pacientas jaučiasi gerai, lytiniai santykiai leidžiami po maždaug aštuonių savaičių.

REKLAMA

Tiek lankstomi, tiek hidrauliniai varpos implantai yra ilgaamžiai, tačiau turi būti naudojami tinkamai, kad nebūtų įrenginio pažeidimų.

Pasakodamas apie galimas komplikacijas urologas dr. Robertas Adomaitis sako, kad gydytojus labiausiai neramina infekcijos, todėl prieš operaciją būtina išsiaiškinti, ar pacientas neturi sugedusių dantų, pūlinių. Bloga cukrinio diabeto kontrolė taip pat yra kontraindikacija šiai operacijai, nes padidėja infekcijų rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų