Tai, kiek laiko praleidžiame duše, priklauso nuo to, kiek turime laiko, ar užsiėmėme aktyvia fizine veikla, tačiau dažnai turime tam tikrus įpročius, kaip prausiamės. Nors dažnai nesusimąstome, kad mūsų įpročiai gali sukelti problemų, iš tikrųjų tai gali pakenkti mūsų plaukams ar galvos odai, jei elgiamės neteisingai.
Naujausiame „TikTok“ pasidalintame vaizdo įraše dermatologas dr. Charlesas Puza, geriau žinomas kaip dr. Charlesas MD, paaiškino, kaip teisingai plauti plaukus duše, rašo express.co.uk.
„Daugelis plaukus plauna netinkamai, nes yra moksliškai įrodytas teisingas būdas plauti plaukus. Jūs jau matėte, kaip reikėtų keisti odos priežiūrą ir kaip teisingai prausti veidą, tačiau apie plaukų plovimą daugelis nežino“, – sakė gydytojas.
Plauti 3–5 minutes
Jis paaiškino, kad plaukų priežiūros produktai tinkamai suveikia tik per tam tikrą laiką. Dr. Charlesas tęsė: „Galvos oda yra viena storiausių. Ir jei naudojate brangų šampūną, gydomąjį šampūną, šampūną su veikliosiomis medžiagomis, turite plaukų plovimui skirti bent 3-5 minutes.“
Tai gali atrodyti kaip ilgas laiko tarpas, bet dr. Charlesas pridūrė: „Taip, nuo 3 iki 5 minučių, kad šampūnas iš tikrųjų būtų maksimaliai veiksmingas.
Ir jei nesimaudote duše pakankamai laiko ir jo neskiriate plaukų plovimui, tai tikriausiai yra priežastis, kodėl turite daug pleiskanų, o galvos oda riebaluojasi ir lūžinėja plaukai.“
Komentarų skiltyje jis patikslino, kad šampūną ant galvos odos reikėtų palaikyti iki 5 minučių ir tik tada pradėti trinkti plaukus.
Savo vaizdo įraše, kuris sulaukė beveik 16 tūkst. „patinka“ paspaudimų, jis rėmėsi moksliniu tyrimu, paskelbtu žurnale „International Journal of Cosmetic Science“.
Tyrimo metu nustatyta, kad tyrimo dalyviai pastebėjo geresnį šampūno nuo pleiskanų poveikį, kai jį palikdavo ant galvos odos penkioms minutėms.
Dvi grupės po 21 žmogų naudojo skirtingų rūšių šampūnus – viename jų buvo vienas procentas ketokonazolo, o kitame – vienas procentas piroktono olamino. Išvadose teigiama, kad abu šampūnai gerokai sumažino galvos odos pleiskanojimą ir bakterijų kolonizaciją.
Teigiamas poveikis buvo akivaizdus iš karto, šampūną panaudojus vos vieną kartą, ir po trijų dienų. Pagerėjimas buvo žymesnis, kai šampūnas ant odos buvo palaikomas penkias minutes.