• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Turintiems naują sklypą ar norintiems pakeisti daržo vietą dažnai kyla klausimų, nuo ko pradėti planuoti daržą. Taigi, šiuo metu geras laikas neskubant viską  apgalvoti.

Turintiems naują sklypą ar norintiems pakeisti daržo vietą dažnai kyla klausimų, nuo ko pradėti planuoti daržą. Taigi, šiuo metu geras laikas neskubant viską  apgalvoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia susirašykite, ką planuojate auginti darže. Galbūt sąraše bus tik daržovės ir prieskoniai. Vienas kitas žydintis augalas suteiks jūsų daržui originalumo, estetiškumo ir kartu privilios naudinguosius vabzdžius.  O gal tame pačiame plote puikuosis uogakrūmiai ar vaismedžiai. Ypač, jei daržui reikalinga užuovėja. Susirašykite kokias daugiametes daržoves planuojate auginti. Joms reikės skirti nuošalesnę, nuolatinę vietą.

REKLAMA

Nuspręskite kokie pastovūs statiniai bus jūsų daržo teritorijoje. 1. Ar jums reikės saugyklos (pastogės) įrankiams, vazonėliams ir kitiems rakandams susidėti. 2. Ar planuojate turėti šiltnamį? Koks planuojamas dydis? Šiltnamiui reikalinga atvira saulėta vieta! 3. Jei daržo plotas pakankamas, vertėtų skirti vietos 3 komposto dėžėms. Taip niekuomet nepristigsite komposto savo augalams ir visuomet turėsite užtektinai vietos šviežioms žaliosioms medžiagoms.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas svarbiausių veiksnių – vandens šaltinis. Jei pasistatysite saugyklą daržo rakandams, vandens talpyklas galite statyti prie jos. Taip surinksite lietaus vandenį ir nereikės vaikščioti didelių atstumų. Jei toks statinys darže nenumatytas, tuomet pagalvokite kokiu kitu būdu prireikus galėsite laistyti savo augalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai pagrindiniai klausimai apsvarstyti, dar būtina nuspręsti, kokio tipo lysvės jums labiausiai patinka ir tinka jūsų sklype. Nusistatykite, koks vyrauja dirvožemis (smėlingas, priesmėlis, priemolis ar molingas). Lysves tinkamiausia orientuoti šiaurės pietų kryptimi. Taip pat apgalvokite, kuo išklosite daržo takelius: skaldele, pjuvenomis ir pan.

REKLAMA

Daržo planą perkelkite ant popieriaus lapo. Geresnei orientacijai patartina brėžinius daryti pagal mąstelį. Pasižymėkite esamus statinius, augančius medžius, vyraujančius vėjus, pasaulio kryptis, šešėlius ir saulėtas vietas. Taip galėsite lengviau nuspręsti, kur ir kokius augalus auginti. Jei daržui numatyta vėjuota vieta, pagalvokite apie tvorelę. Ji būtina ir tuomet, jei gyvenate užmiestyje, kol kas be sklypą juosiančios tvoros ar netoli miško, kur gali apsilankyti laukiniai gyvūnai!

REKLAMA

Stropiai padirbėję ir popieriaus lape turėdami planą galėsite ramiai laukti pavasario, o atšilus orams – žingsnis po žingsnio jį įgyvendinti. (Detalesnės informacijos apie lysvių tipus, daržovių kaiminystę, kompostavimą, dirvožemio tipo nustatymą ir pan. rasite mūsų straipsniuose!)

Didžiausios sėkmės ir aistros kuriant ir įgyvendinant planus!

Šaltinis: www.aseja.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų