Tačiau naujausias japonų mokslininkų tyrimas atskleidė, koks daugelio žmonių įprotis gali baigtis tiesiog tragiškai, rašoma „The Mirror“.
Mokslininkai išskyrė tris tipus. Tie žmonės, kurie sunkiai užmiega, dažnai prabunda, arba vaikšto per miegus, labiau rizikuoja patirti širdies smūgį.
Dar tiksliau, tie žmonės, kurie miega mažiau nei 6 valandas, taip pat rizikuoja savo gyvybe. Žinoma, tai nenutinka per vieną ar kelias nemigos naktis, tačiau jeigu neišsimiegojimas jums tapo įpročiu – pagalvokite, kaip tai pakeisti, nes rizikuojate savo gyvybe.
Patarimai, ko negalima daryti prieš miegą:
1. Pamirškite išmaniuosius
Mėlyna šviesa apgauna jūsų kūną, priversdama jį manyti, kad miegoti dar ne laikas.
Pats informacijos srautas taip pat aktyvina smegenis, verčia galvoti apie įvykius, gali kilti stresas, kuris neleidžia gerai išsimiegoti. Jei norite prieš miegą ką nors nuveikti, paskaitykite seną gerą knygą ir susidarykite rytojaus darbotvarkę.
2. Negerkite migdomųjų
Tikriausiai manote, kad jei sunku užmigti, visada galima pagalbos paieškoti vaistinėje. Visgi, jei gydytojas jums nediagnozavo nemigos, migdomųjų vartoti nereikėtų. Jie dažnai neturi to efekto, kurio ieškote - ryte bus tik sunkiau pabusti, gali skaudėti raumenis, o kai kuriais atvejais nukenčia ir atmintis.
Blogiausia tai, kad prie migdomųjų priprantama - vėliau be jų užmigti bus tik sunkiau. Geriau jau šilto pieno puodelis ar žolelių arbata be kofeino.
3. Po 5 valandos vakaro nebevartokite kofeino
Daugybė žmonių mano, kad kofeinas jų neveikia - jie gali gerti kavą ir po to greitai užmigti. Visgi, tiesa yra ta, kad kofeinas kenkia miego ritmams, net jei užmiegate greitai. Mokslininkai pataria po 5 valandos vakaro kofeino nevartoti visiškai.
Technologijos.lt ir tv3.lt