• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

COVID-19 išgelbėjo mamos gyvybę, kai krūtinės ląstos tyrimas parodė, kad ji serga krūties vėžiu. Jan Dea atsidūrė ligoninėje su virusu ir gydytojai tikrino jos būklę.

COVID-19 išgelbėjo mamos gyvybę, kai krūtinės ląstos tyrimas parodė, kad ji serga krūties vėžiu. Jan Dea atsidūrė ligoninėje su virusu ir gydytojai tikrino jos būklę.

REKLAMA

Į pensiją išėjusi slaugytoja dabar jau atsigauna, bet jei jos vėžio simptomai nebūtų nustatyti 2020 m. skenogramoje, būtų buvę per vėlu ją gydyti dėl agresyvaus ligos pobūdžio.

61 metų Jan reguliariai darėsi krūtų skenogramas, bet tikrinimo įrankis nėra toks patikimas moterims, turinčioms tankius audinius. Krūties augliai mamogramose atrodo balti, todėl juos sunku pastebėti.

Buvo rastas auglys

Džiną, 20 metų dirbusią insultų slaugytoja, priėmė į jos senąją darbo vietos North Tees ligoninę, kai 2020 m. pabaigoje ji susirgo COVID-19.

Sunkus koronavirusas gali sukelti kraujo krešulius plaučiuose, o skenuojant jos krūtinę buvo rastas auglys, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jos vyras Brianas, 62 m., statybininkas, pirmą kartą per antrąją COVID-19 bangą 2020 m. spalio mėn. pabaigoje apsirgo koronavirusu. Per savaitę jo žmona ir 24 metų dukra Katie taip pat apsirgo.

REKLAMA

Jan pasakojo: „Lapkričio 22-ąją buvau savo izoliacijos laikotarpio pabaigoje, bet jaučiausi prastai. Žiūrėjau filmą su dukra, kai turėjau nueiti ir prigulti. Man buvo labai šalta ir aš drebėjau, bet dukra Katie sakė, kad degiau. Katie paskambino greitosios pagalbos numeriu ir jie atsiuntė greitąją pagalbą, nes turiu astmą.

Nenorėjau gaišti laiko, bet dėl kosulio paramedikai manė, kad geriausia būtų nuvežti mane ieškoti kraujo krešulių. Mano temperatūra buvo 42 laipsniai, o kraujospūdis buvo kiek žemas.

REKLAMA
REKLAMA

Turėjau nuvykti į ligoninę viena, ir kitą dieną jie nusprendė patikrinti, ar plaučiuose nėra kraujo krešulių. Jie įšvirkštė man specialų kontrastinį dažiklį, kuris padeda paryškinti tiriamas sritis. Kitą dieną pas mane atėjo konsultantė.

„COVID-19 išgelbėjo jūsų gyvybę“

Ji sakė, kad, nors kraujo krešulių nebuvo, naudodami kontrastinę medžiagą, jie rado darinį mano dešinėje krūtyje. Buvau sukrėsta. Visada dariausi mamogramas. Einu kas trejus metus. Maniau, kad man viskas gerai. Bet konsultantė man pasakė, kad kadangi mano krūties audinys tankus, mamogramoje ne visada pasimato vėžys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mane nukreipė pas krūties specialistą, bet negalėjau eiti, kol nepasveikau nuo koronaviruso. Nuo sirgimo praėjo 23 dienos. Tiesiog nemaniau, kad tai įmanoma.

Po izoliacijos namuose ir dviejų neigiamų testų gruodžio mėnesį galėjau susitikti su konsultantu. Po biopsijos jie patvirtino, kad tai krūties vėžys.

Man buvo pasakyta, kad jei manęs nebūtų priėmę tada, kai sirgau koronavirusu – tada, kai kažką pajaučiau – jis būtų per daug sustiprėjęs. Mano chirurgas Mohamedas Shaabanas man pasakė „COVID-19 išgelbėjo jūsų gyvybę“.

REKLAMA

Ji tęsė: „Kai atėjo laikas mano operacijai, mes buvome kitame karantine 2021-ųjų sausį. Ligoninė, kurioje man turėjo būti atlikta operacija, buvo uždaryta. Tačiau konsultantė pasakė, kad operacija man reikalinga per šešias savaites, nes vėžys sparčiai auga.

Laimei, jai pavyko įtraukti mane į sąrašą kitoje ligoninėje. Jie pašalino vėžį ir limfmazgius, į kuriuos, laimei, jis neišplito. M. Shaabanas atliko operaciją. Dar šešias savaites laukiau radioterapijos ir penkias dienas buvau gydoma kondensatoriumi.”

REKLAMA

Kai viskas pasibaigė, Jan atšventė terapijos pabaigą suskambindama iškilmingą varpelį, kai ji išėjo iš Midlsbrogo Džeimso Kuko ligoninės, kur auglys buvo pašalintas.

Elanie Sturtevant, „Breast Cancer Now” labdaros vadybininkė, sakė: „Nors žinome, kad mamograma gali būti ne tokia veiksminga nustatant vėžį tankesnių krūtų moterims, raginame moteris, kai jos bus pakviestos, tęsti krūtų patikrą ir reguliariai tikrinti krūtis, ar nėra naujų ar neįprastų pokyčių.

Tiriama, kaip NHS krūtų atrankinės patikros programa galėtų geriau patenkinti tankių krūtų moterų poreikius. Tikimės, kad naujausi tyrimai atskleis geriausią būdą užtikrinti, kad šios moterys turėtų geriausias galimybes anksti diagnozuoti ligą.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų