Laukiatės ir nežinote, kokie daiktai tikrai bus būtini mažyliui? O gal draugai vis įkyriai klausinėja, ką padovanoti jūsų šeimai atėjusio stebuklo proga? Siūlome sąrašą, kuris padės susigaudyti prekių gausoje, išsirinkti tik tai, kas tikrai būtina ir taip sutaupyti šiek tiek pinigų.
Lopšys/ lovelė Pagrindinis kriterijus, renkantis vietą, kuris jūsų vaikelis miegos, privalo būti saugumas. Net neabejojame, kad geri giminaičiai ar draugai jums siūlys savo vaikų išaugtines loveles, tame, žinoma, nieko bloga, tačiau įsitikinkite, kad dovanojama lovelė ar lopšys tikrai nėra nusidėvėję, neišklibę, prieš naudodami dezinfekuokite.
Automobilinė kėdutė Jeigu lopšį dar galite rinktis senesnį, dovanotą, ar perpirktą iš kitos mamos, tai kėdutę specialistai primygtinai siūlo pirkti naują. Pirkdami padėvėtą negalite būti tikri, kaip ji buvo prižiūrima, ar nebuvo mėtoma, ar nebuvo sugrūsta į sandėliuką ar spintą, kur galėjo įskilti ar įsilenkti jos detalės, arba, dar blogiau, ar kėdutei esant automobilyje nebuvo nutikęs eismo įvykis. Net ir menkos deformacijos kelia grėsmę vaikelio gyvybei.
Čiužinukas Dar vienas dalykas, kurį privalu nusipirkti naują - minkštesnes medžiagas sunku gerai dezinfekuoti (arba tą reikia daryti itin stipriomis buitinės chemijos priemonėmis, kurios gali smarkiai pakenkti vaikelio sveikatai). Čiužinukas neturi būti nei per minkštas, nei per kietas - vaikeliui turi būti patogu, tačiau tinkama atrama taip pat privaloma.
Gultukas/ supynė/ kėdutė
Labai smagu sūpuoti vaikelį, tačiau tikrai negalėsite jo laikyti ant rankų 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę - ideali išeitis yra šiek tiek nuo žemės pakeltas gultukas, supynė ar kėdutė. Besisūpuodamas vaikelis bus ir linksmesnis, ir ramesnis, o ant tokių kėdučių prikabinti žaisliukai, barškučiai ir kitos smulkmenos padės vaikui lavintis.
Pirmosios pagalbos priemonės Pirmosios pagalbos vaistinėlė yra privalomas dalykas kiekvienuose namuose, o gimus vaikeliui turėtumėte įsitikinti ar namuose yra mažyliui tinkantis termometras, bintai, priemonės nuo iššutimo, antibakterinės priemonės bei skausmą malšinantys vaistai, pritaikyti kūdikiams, vatos diskeliai žaizdelių pavalymui.
Vystyklai/ sauskelnės Pirmiausia jums reikėtų apsispręsti, ką naudosite - vystyklus ar sauskelnes? Dauguma mamų pritars, kad puiku namuose naudoti vystyklus, o kelionių metu - vienkartines sauskelnes. Kartu su sauskelnėmis ar vystyklais jums reikės ir drėgnų servetėlių bei priemonių nuo iššutimo.
Priemonės maudynėms Visai mažą vaikelį gali būti nepatogu maudyti vonioje, bet puikiai tinka paprastas dubuo, skirtas skalbti. Pasirūpinkite kūdikiams skirtu šampūnu, muilu, losjonu ar aliejuku po prausimosi. Labai pravers ir rankšluosčiai su kapišoniuku, kad būtų galima iškart šiltai apgaubti mažylį ir jį nušluostyti.
Buteliukai ir mišinukai Net jeigu ir ketinate maitinti krūtimi (o kiekvienas gydytojas jums rekomenduos tą daryti), tai pravartu turėti ir mišinuko - būna, kad mamos pieno ima trūkti, vaikelis nepriauga pakankamai svorio, tad tokiose situacijose neblogai kartas nuo karto mažylį pamaitinti ir mišinuku. Verta turėti ir bent porą skirtingų buteliukų, nes vaikelis gali staiga pradėti ožiuotis ir nenorėti buteliuko tik dėl to, kad jam nepatiks jo forma.
Čiulptukas Kai kurie tėvai į čiulptukus žiūri gan priešiškai, kartais prie čiulptuko pripratęs mažylis ima intensyviau ir grubiau čiulpti krūtį bei taip sukelia mamai skausmą. Kita vertus, gydytojai pabrėžia, kad naujausi tyrimai rodo, jog būtų gerai vaikeliui duoti čiulptuką nakčiai - manoma, kad tai sumažina staigios kūdikio mirties sindromo tikimybę.
Rūbeliai Akivaizdu, kad rūbelių reikės daug ir įvairių... Tai įperkama dovana, tad užsiminkite draugams, kad pastarieji geriau dovanotų rūbelius, o ne žaislus - pirmaisiais gyvenimo mėnesiais rūbeliai jūsų mažyliui bus žymiai reikalingesni. Pravartu susidaryti sąrašą - šliaužtinukai, drabužėliai miegui, kojinytės, pirštinės, kepuraitės, batukai, kombinezonas ar miegmaišio tipo šiltas rūbelis, jeigu mažylis gims šaltuoju metu yra pagrindinės būtinybės.