Nepaisant to, bučiuotis sveika – tyrimai rodo, kad energingai bučiuojantis per valandą sudeginama iki 90 kalorijų – tiek pat, kiek 23 minutes važiuojant dviračiu.
Nors daugelis žmonių bučiuotis mėgsta, tačiau yra ir nemalonių šio užsiėmimo aspektų, apie kuriuos dar negirdėjote. Norėdami sužinoti daugiau, pasikalbėjome su dr. Haroldu Katzu, odontologu, bakteriologu ir „The Breath Company“ įkūrėju.
Jis atskleidė 10 įdomių faktų apie bučiavimąsi:
1. Bučiniai gali būti kalti dėl užkrečiamo ėduonies, nes į burną patenka bakterijų iš partnerio burnos. Todėl neapsigaukite pajutę gaivų mėtos kvapą – burnos infekcijomis dėl ėduonies ar dantų akmenų galima užsikrėsti nuo bet ko.
2. Šią akimirką jūsų burnoje yra daugiau bakterijų nei Žemėje žmonių ir net daugiau nei klozete esančių mikrobų. Dviem žmonėms bučiuojantis apsikeičiama 700 skirtingų rūšių 80 milijonų bakterijų.
3. Lūpos yra jautresnės nei lytiniai organai. Klitoryje yra maždaug 8000 nervų galūnėlių, o lūpose – maždaug 10 000. Galbūt dėl to moterys besibučiuodamos gali pasiekti orgazmą.
4. Bučinys – tai lyg skonio ir kvapo testas. Bučiuodamiesi lūpomis žmonės tuo pačiu metu „apsiuosto“, tokiu būdu patenkindami pirminį instinktą įsitikinti, kad kitas žmogus nekelia pavojaus.
5. Tyrimai rodo, kad pirmą kartą žmogų pabučiavus susidomėjimas juo gali smukti – taip nutinka 59% vyrų ir 66% moterų.
6. Vidutiniškai moterys prieš surasdamos savo žavųjį princą išbučiuoja daug rupūžių – pasak kai kurių tyrimų, net 79.
7. Manoma, kad bučiuodamiesi žmonės vidutiniškai per gyvenimą praleidžia dvi savaites.
8. Jei stengiatės numesti keletą kilogramų, tuomet bučiuokitės. Aistringi bučiniai sudegina 6,4 kalorijos per minutę.
9. Bučinys – tai natūralus afrodiziakas. Prancūziški bučiniai padeda išsiskirti testosteronui, kuris prasiskverbia pro plonas gleivinės membranas burnoje ir patenka į kraujotaką, taip keldamas susijaudinimą.
10. Anglijos karalius Henrikas VI 1439 metų liepą uždraudė bučiuotis, kad sustabdytų ligos epidemiją.