• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangūs, gražūs... gydantys

Visos moterys – ir ne tiek jau mažai vyrų – turi bent po vieną papuošalą su akmeniu, bet tik vienetai, užsimaudami žiedą ar įsiverdami auskarus, galvoja apie naudą sveikatai.

Visos moterys – ir ne tiek jau mažai vyrų – turi bent po vieną papuošalą su akmeniu, bet tik vienetai, užsimaudami žiedą ar įsiverdami auskarus, galvoja apie naudą sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Puošdamiesi mes nepratę siekti kokių nors kitų tikslų išskyrus estetinius. O juk vertingieji mineralai ir pusbrangiai akmenys nuo žilos senovės žinomi ne tik kaip materialinė vertybė, bet ir kaip tam tikrų gydomųjų savybių turinti materija.

REKLAMA

Litoterapijai ir psichoterapijai Senovėje žmonės viską, kas juos supo, priimdavo kaip gyvas būtybes. O natūralius kristalus – dėl jų taisyklingų formų, gebėjimo laužti šviesos spindulius ir keisti spalvas – išvis laikė aukštesniosiomis gyvybės formomis, galinčiomis paveikti ir žmogaus likimą, ir jo sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Akmenys buvo naudojami ne tik kaip amuletai ir talismanai, bet ir gydymui – jie įeidavo į daugelio vaistų sudėtį. Ilgainiui žmonės tai pamiršo, tačiau, kaip veikiausiai pastebėjote, pastaruosius 10–15 metų susidomėjimas gydomosiomis akmenų savybėmis pamažu grįžta ir vėl tampa madingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau daugelio netradicinės medicinos atstovų ir net kai kurių gydytojų nuomone, tam tikri akmenys tinka naudoti gydant įvairias ligas ar vykdant jų profilaktiką.

Tiesa, litoterapija, arba gydymas mineralais, sutrintais į miltelius ir skirtais vidiniam vartojimui, jau seniai užleido pozicijas šiuolaikinės farmacijos pasiekimams. Dabar apstu preparatų (tiesa, dalyje jų yra ir mineralų priedų), padedančių gydyti visas žinomas ligas, tad nėra prasmės lupti iš apsodo mėgstamų briliantų ir gamintis iš jų vaistus. Mūsų laikais labiau pabrėžiamas psichoterapinis akmenų – taip pat ir tų, kuriuos nešiojame kaip papuošalus – poveikis. Galima juo tikėti, galima į tai žiūrėti skeptiškai, tačiau pabandyti juk nekenkia. Spalvų medicina Iš visų mineralų ir pusbrangių akmenų savybių viena reikšmingiausių laikoma spalva. Moterys tikrai pritars, jog smagu apžiūrinėti savo papuošalų akmenis – tiesiog savo malonumui. Tokiomis akimirkomis į juos sutelkiamas padidintas dėmesys. O juk nuo seno žinoma, kad spalva daro didelį poveikį mūsų psichikai – vadinasi, ir visam organizmui.

REKLAMA

Mokslo įrodyta, jog kas kartą, kai grožimės miško žaluma, dangaus mėlyne ar saulėlydžio atspalviais, mūsų organizmas patiria nepaprastai naudingą spalvų poveikį, padedantį harmonizuoti visų sistemų darbą. Tas pats galioja ir akmenų spalvoms. Taip pat spėjama, kad konkrečios spalvos poveikis kiekvieno žmogaus organizmui – kaip ir jo pomėgiai spalvų atžvilgiu – priklauso nuo to, po kokiu Zodiako ženklu esame gimę. Lygiai taip pat, kaip su Zodiako ženklais, siejamas didesnis polinkis į vienas ar kitas ligas.

REKLAMA

Jei tikėtume alternatyviosios medicinos propaguotojais, daugumos ligų mechanizmai susiję su sutrikusia spalvų harmonija – tai yra vienos ar kitos spalvos, būtinos mūsų sveikatai, stygiumi. Štai tuomet neva gali padėti tinkamai parinktas papuošalas su tinkamos spalvos ir formos akmeniu.

Raudonos spalvos akmenys skleidžia šilumą, stimuliuoja nervų sistemą, skatina medžiagų apykaitą (o tai reiškia, kad tam tikra prasme padeda atsikratyti antsvorio), aktyvuoja vidaus sekrecijos liaukų darbą. Šios spalvos akmenų nederėtų nešioti dirgliems ir lengvai susijaudinantiems žmonėms. Bet jie puikiai pasitarnaus, jeigu reikia padidinti darbingumą, pagerinti nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rožinės spalvos akmenys ramina, sukelia mieguistumą, mažina susijaudinimą, gerina nuotaiką.

Oranžinės – padeda regeneruoti nervų bei raumenų audiniams, esant endokrinologinės sistemos sutrikimams, gerina virškinimą, kraujotaką ir odos spalvą. Apelsino spalva, sakoma, labai veiksminga sergant kvėpavimo takų ligomis.

REKLAMA

Geltonos spalvos akmenys pasižymi bendru valančiuoju poveikiu, be to, gydo nemažai odos ligų, stimuliuoja kepenų darbą, teigiamai veikia žarnyną. Jie taip pat padeda nuo nervinio išsekimo, gerina apetitą bei gydo nemigą.

Žalios spalvos akmenys normalizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, padeda gydyti aritmiją, stabilizuoja kraujospūdį, ramina, gerina regėjimą. Žalia spalva galima gydyti ir peršalimo ligas. O kai šios spalvos per mažai, tampame jautresni, dirglesni, nervingi ir hiperaktyvūs.

REKLAMA

Žydros spalvos akmenys ramina – ir ne tik psichiką: jie slopina organizme uždegiminius procesus.

Dar viena šios spalvos akmenims priskiriama vertinga savybė yra tariamas gebėjimas mažinti apetitą. Tad jeigu ketinate laikytis dietos, nusipirkite papuošalą su žydru akmeniu.

Mėlynos spalvos akmenys, teigiama, veiksmingi gydant infekcines ligas. Be to, normalizuoja skydliaukės funkcijas. Rytuose mėlyna spalva visada buvo itin vertinama dėl psichikai daromo raminamo poveikio. Ji puikiai tinka protinį darbą dirbantiems žmonėms – padidėja produktyvumas, mažėja nuovargis. Yra tik vienas „bet“: sakoma, jog piktnaudžiavimas mėlynais atspalviais – kaip, beje, ir žaliais – gali sukelti fobijų iš prigimties baugštiems bei droviems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suprantama, tam tikrą poveikį daro ir įvairių spalvų akmenų (ir ne tik jų) deriniai. Pavyzdžiui, juoda, mėlyna ir žalia spalvos lėtina kvėpavimą ir pulsą, mažina kraujo spaudimą. Mėlyna ir žalia spalvos sukelia komforto pojūtį, o štai mėlynos ir violetinės spalvų deriniai gali net sukelti migrenos priepuolius bei pykinimą.

SANDRA MIŠKINIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų