Kai asmuo nepagydomai serga, jis gali būti ligoninėje arba gauti paliatyviąją pagalbą. Svarbu, kad jų artimieji atpažintų ženklus, kad mirtis gali būti arti, rašo medicalnewstoday.com.
Besiartinančią mirtį išduoda šie ženklai
Mažėjantis apetitas
Kai žmogus artėja prie mirties, jis tampa mažiau aktyvus. Tai reiškia, kad jo organizmui reikia mažiau energijos. Jis gali nustoti valgyti ar gerti. Prieš mirtį žmogus gali visiškai nustoti valgyti. Kai taip nutinka, reikėtų drėkinti žmogaus lūpas su balzamu.
Miegas
Iki mirties žmogus gali praleisti mažiau laiko būdraudamas.
Jei žmogus rūpinasi mirštančiu, artimu žmogumi, turėtų leisti miegoti, padėti asmeniui keisti padėtį lovoje kas 1–2 valandas. Klausa dažnai yra paskutinis pojūtis, kurį žmogus praranda, todėl toliau kalbėdamas ramiu, tyliu balsu gali nuraminti.
Tuštinimasis
Kadangi mirštantis žmogus mažiau valgo ir geria, gali sumažėti tuštinimasis. Jie taip pat gali ir šlapintis rečiau. Šie pokyčiai gali sukelti nerimą, tačiau jų reikėtų tikėtis.
Silpstantys raumenys
Per kelias dienas iki žmogaus mirties jo raumenys gali nusilpti. Silpni raumenys reiškia, kad asmuo gali nesugebėti atlikti mažų užduočių, kurias galėjo atlikti anksčiau. Gėrimas iš puodelio ar apsivertimas lovoje gal būti jam sunki užduotis.
Gyvybinių rodiklių pasikeitimas
Žmogui artėjant prie mirties, jo gyvybiniai rodikliai gali pasikeisti:
- krenta kraujospūdis;
- kvėpavimo pokyčiai;
- širdies plakimas tampa greitas, silpnas arba nereguliarus;
- gali būti sunku nustatyti pulsą.
Kūno temperatūros kritimas
Likus kelioms dienoms iki žmogaus mirties, jo kraujotaka susilpnėja, todėl kraujas sutelkiamas į jo vidaus organus. Tai reiškia, kad į jų rankas, pėdas ar kojas priteka labai mažai kraujo.
Sumažėjusi kraujotaka reiškia, kad mirštančio žmogaus oda bus šalta. Jo oda taip pat gali atrodyti blyški arba išmarginta mėlynomis ir violetinėmis dėmėmis.
Patiria sumaištį
Kai žmogus miršta, jis kartais gali būti sutrikęs. Asmuo, besirūpinantis mirštančiu mylimu žmogumi, turėtų ir toliau su juo kalbėtis. Svarbu paaiškinti, kas vyksta aplinkui, ir pristatyti kiekvieną lankytoją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!