Labai dažnai nutinka taip, kad per žiemą išsekusį kūną, norėdami kuo greičiau pasiekti gražių formų, dar priverčiame sunkiai treniruotis, išsikeliame per didelius uždavinius, griebiamės per didelių krūvių ir netrukus sulaukiame rezultato – kamuoja nepaaiškinami skausmai, norime miego vos atsikėlę, lūžinėja plaukai, prastėja odos išvaizda.
Ką daryti? Tokiais atvejais vien vaistažolės ar žalumynai nepadės, tad specialistai pataria pradėti vartoti maisto papildus, kurie papildys organizmą trūkstamais mikroelementais ir vitaminais. Organizmo stiprinimas ir būtinų medžiagų užtikrinimas ypač aktualus pavasarį, kai esame išvarginti ilgo tamsaus ir šalto rudens-žiemos sezono. Visiems žinoma, kad pritrūkus svarbių organizmui medžiagų silpsta ir žmogaus imuninė sistema, ji tampa lengviau įveikiama virusams. Tai galioja ne tik sportuojantiems žmonėms, bet ir visiems, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir aktyvumo.
Klaidinga manyti, kad organizmui pavasarį trūksta tik vieno iš vitaminų – D. Labai dažnai pavasariop organizmas pritrūksta C, E, A, B grupės vitaminų, mineralų - magnio, kalio ir kitų.
Būtina susirūpinti ir mityba, valgyti vertingą maistą, atsirandančių sezoninių daržovių, tačiau ir to nepakaks. Skubioji pagalba – maisto papildai, kurių gausa yra didžiulė, jie diferencijuojami pagal žmogaus amžių, lytį, fizinį pajėgumą ir kt., o juos kuriant pasitelkiamos naujausios mokslo žinios, kurios padeda suformuoti būtinų medžiagų kompleksą, vertingą organizmui, legvai pasisavinamą ir veiksmingą.
Ar žinote, kad vitaminai mūsų organizme atlieka gyvybinę funkciją medžiagų apykaitos procese, o jų trūkumas sukelia ligas, o mineralai reikalingi atlikti tam tikras funkcijas, jie yra organizmo statybinė medžiaga?
Vis dar yra tikinčių, kad prisiskynus tik ką išdygusių garšvos, dilgėlių, pienių lapelių ar kitų vaistažolių – mūsų organizmas gaus vitaminų ir mineralų bombą ir to pakaks. Tačiau iš tiesų, su visa pagarba vaistažolėms, gautų medžiagų nepakaks organizmui aprūpinti, kita problema - vartoti vaistinius augalus gerai jų nepažįstant, nežinant jų poveikio ir šalutinių efektų, gali būti pražūtinga.
Tad geriausia suderinti sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą, naudingų augalų (pasitarus su fitoterapeutais ar vaistažolių žinovais) ir maisto papildų vartojimą. Tuomet tikrai pasieksite geriausių rezultatų.
Šis pavasaris kiek kitoks nei įprasta, o sporto salių durys užvertos. Tačiau aktyviai gyvenantys žmonės prasimano būdų sportuoti namuose, lauke ar miške, nepažeisdami karantino reikalavimų.
Kad išvengtų traumų, nenualintų organizmo sportuojantiems taip pat svarbūs maisto papildai. Jiems derėtų rinktis specialius maisto papildus sportui, kuriuose kai kurių medžiagų yra daugiau, nes aktyviai gyvenančių žmonių organizmas jų išnaudoja gerokai daugiau nei tų, kurie laiką leidžia tingiai. Maisto papildai sportui – specialiai subalansuoti sportuojantiems.
Aktyviai sportuojantiems derėtų nepamiršti ir kitų svarbių maisto papildų, ypač amino rūgščių, kurios ne tik tituluojamos „raumenų plytomis“, bet ir padeda lengviau gyti atsiradusius raumenų mikroįtrūkimus, geriau jaustis po sunkių treniruočių.
Ar verta naudoti maisto papildus, atsakykite sau tuomet, kai kelias savaites jų pavartosite. Akivaizdžius pokyčius pajusite jau netrukus, pagerės jūsų nuotaika, darbingumas, savijauta.