Buvo atlikti toksikologiniai tyrimai, tačiau gyvatės rūšis dar nepatvirtinta. Pareigūnai įtaria, kad tai, greičiausiai, rytų rudoji – viena nuodingiausių gyvačių pasaulyje.
Vyro kaimynystėje gyvenanti Michelle Vedredi vietos žiniasklaidai pasakojo, kad po incidento sulaukė daugybės draugų ir šeimos skambučių.
„Jie klausė, ar man viskas gerai, nes atskrido sraigtasparnis, atvažiavo keturi greitosios pagalbos ir policininkų automobiliai“, – pasakojo ponia Vedredi.
Žmona šaukėsi pagalbos
Kažkas jai minėjo, kad prieš atvykstant greitajai pagalbai, girdėjo, kaip kaimyno žmona per tvorą šaukėsi pagalbos. Kaimynė sakė prieš kelias dienas mačiusi nuodingąją gyvatę savo sode, todėl ji įvedė šunį vidun, kad ši jam neįkąstų, rašo mirror.co.uk.
„Buvau labai nustebinta, kad gyvatė šliaužė taip greitai“, – sakė ji.
„Vyras anksčiau turėjo pitonų, todėl žinojo, kaip elgtis su ropliais“, – sakė ponia Vedredi.
Heather McMurray, „Sunshine Coast Snake Catchers“ darbuotoja, sako, kad gyvačių sezonas Kvinslande yra pats ilgiausias. Paprastai jis trunka nuo spalio iki balandžio.
„Karštis ir drėgmė tikrai vilioja gyvates – pitonai mėgsta drėgmę, o rudosios gyvatės – karštas, sausas dienas“, – sakė ji.
Ji pridūrė, kad rudoji gyvatė yra nuodingiausia gyvatė šalyje. Kitas roplių gaudytojas, Chris Jennings, sakė, kad gyvūnai buvo išstumti iš savo įprastų buveinių. Jis sakė: „Kai statomi nauji namų kvartalai, vykstantys pokyčiai neramina roplius ir jie pradeda ieškoti naujų teritorijų“.
Mick Bender, Australijoje dirbantis su „National Geographic“ roplių gaudytojas, perspėjo, kad žmonės, gyvenantys arti naujai statomų namų, turėtų saugotis gyvačių, bei pridūrė, kad jos yra priverstos ieškoti pastogės kiemuose ar pašiūrėse.
Nors Rytų rudosios gyvatės paprastai yra drovūs padarai ir vengia bendrauti su žmonėmis, jas sutrikdžius gali įvykti netikėta konfrontacija. Ponas Bender pridūrė, kad jei žmonės nėra tikri, ar jų teritorija yra saugi, prieš pradėdami savo įprastus darbus sode, turėtų kelti daug triukšmo, lazda baksnodami visas vietas, kur ketina dirbti.
„Gyvatės šliauš tolyn, jei jas taip perspėsite“, – sakė jis. Kvinslando koroneris teigia, kad mirtis nėra įtartina.
Britas išsigelbėjo per plauką
Dar praėjusią savaitę britas vos per plauką išsigelbėjo, kai jam Australijoje įkando rudoji gyvatė, šiam basomis vaikštant po aukštą žolę. Vyras atostogavo Fraser saloje, Kvinslande, su savo partnere Džordžija, kai jie nusprendė išsinuomoti keturratį ir pasivažinėti bekele.
Pirmą dieną jie praleido keliaudami palei paplūdimį, o vėliau įsikūrė stovyklavietėje kelių laukinių šunų ir krabų kaimynystėje. Kitą rytą Benas paleido droną, norėdamas užfiksuoti nuostabius kraštovaizdžius, tačiau jis atsitrenkė į smėlio kopos viršuje augantį medį, kurį supo aukšta žolė.
Brendant per žolę, jis pajuto, kad jam kažkas atsitrenkė į kulkšnį. Savo „TikTok“ vaizdo įraše jis pasakojo: „Štai taip ‒ man ką tik Australijoje įkando nuodinga gyvatė. Eidamas per aukštą žolę, užlipau ant kažko tamsaus ir pajutau, kad man į kulkšnį lyg stuktelėjo. Grįžęs prie keturračio, pamačiau žymes ir tik tada suvokiau, kas atsitiko ‒ gyvatė mane puolė be jokio perspėjimo“.