Tyrimas papildė vis gausėjančius įrodymus, kad pandemiją sukėlė 2019 metų lapkričio mėnesį į Uhanio miesto Huanano jūros gėrybių turgų atvežti užkrėsti gyvūnai.
Mėginių iš turgavietėje parduotų gyvūnų protrūkio metu nebuvo, turgavietė buvo greitai uždaryta ir dezinfekuota, tačiau Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro (LKPC) tyrėjai ėmė mėginius nuo grindų, sienų ir kitų paviršių.
Nauja šio duomenų rinkinio, kuriame yra daugiau kaip 800 mėginių, analizė parodė, kad SARS-CoV-2 buvo „šalia laukinių gyvūnų prekyvietės ir jos viduje“.
Teigiamuose mėginiuose taip pat buvo tokių gyvūnų, kaip usūriniai šunys ir civetos (palminiai musangai), DNR. Nustatyta, kad labiausiai genetiškai paplitęs gyvūnas mėginiuose buvo usūrinis šuo.
„Tai tos pačios gyvūnų rūšys, kurios, kaip žinome, palengvino pirminio SARS koronaviruso patekimą į žmonių organizmą 2002 metais, – sakė vienas iš autorių Michaelas Worobey‘us iš Arizonos universiteto. – Rizikingiausia, ką mes galime padaryti – tai paimti laukinius gyvūnus, kuriuose knibždėte knibžda virusų, ir tada žaisti su ugnimi, suvedant juos į kontaktą su žmonėmis, gyvenančiais didmiesčių centruose.“
Tyrimo bendraautorė Florence Débarre iš Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro pabrėžė, kad „negalime turėti tiesioginių įrodymų, jog gyvūnai buvo užsikrėtę“, nes turgus buvo išvalytas dar prieš atvykstant LKPC komandoms.
„Aplinkos mėginiuose matome šių gyvūnų DNR ir RNR pėdsakus, šiek tiek jų yra ir prekyvietėse, kuriose taip pat rastas SARS-CoV-2. To galima tikėtis pagal scenarijų, pagal kurį turguje buvo užsikrėtusių gyvūnų“.
„Šis tyrimas prisideda prie besikaupiančių įrodymų, kurie visi rodo tą patį scenarijų: 2019 metų lapkričio viduryje ar pabaigoje į turgų pateko užsikrėtę gyvūnai, ir tai sukėlė pandemiją“, – sakė vienas iš autorių Kristianas Andersenas.