Tiek moterims, tiek vyrams kūno lietimas gali sukelti hormonų pliūpsnį, kuris tiesiogiai veikia emocinę būseną. Dažnai šie veiksmai atliekami pasąmoningai, tačiau jų poveikis – labai realus.
Ekspertai tvirtina, kad tai – natūrali savireguliacijos ir vidinio komforto forma.
Moteriškumo išraiška – krūtų lietimas
Tai vienas iš neišsakytų moteriškumo bruožų – krūtų lietimas. Jei kada nors jus traukė pasąmoningai glostyti savo biustą, galbūt susimąstėte, kodėl tai darote.
Pasak mokslininkų, šis ypatingas savęs meilės aktas tarnauja intriguojančiam evoliuciniam tikslui – palietus krūtis, smegenyse esanti hipofizės liauka išskiria cheminių medžiagų antplūdį.
Žinoma, kad šie hormonai sukelia ramybės jausmą ir gali apsaugoti nuo depresijos. Pasak klinikinės psichologės Meghan Jablonski, tarp šių hormonų yra ir oksitocinas – vadinamasis „meilės“ hormonas, kuris išsiskiria ir glamonių metu.
„Jei jaučiate nerimą, nervingumą ar šiokį tokį išgąstį, pirmyn ir palieskite krūtinę“, – pataria psichologė.
Smegenų vaizdavimo tyrimais nustatyta, kad tiek vyrams, tiek moterims, palietus savo ar kitų krūtinę, oksitocino kiekis padidėja.
Tačiau „Cosmopolitan“ kalbinti elgsenos ekspertai teigia, kad geros savijautos hormonai nėra vienintelis šio įpročio variklis.
Kūno kalbos specialistė Blanca Cobb pažymi, kad: „Kai esame atsipalaidavę, mūsų pirštai ir delnai yra natūraliai išlenkti, o tai reiškia, kad ranką padėti ant krūtinės yra ypač patogu.“
Vyriško pasitikėjimo ženklas – rankos ant lytinių organų
Ekspertai teigia, kad oksitocinas išsiskiria ir vyrų smegenyse, kai jie užsiima paplitusiu įpročiu padėti rankas ant lytinių organų.
Tačiau kai kurie psichologai nurodo, kad tai gali būti ir pasąmoningas būdas įtvirtinti vyriškumą. Integruotos psichoterapijos specialistė Jo Ryder leidinyje Vice teigia:
„Penis yra stiprus vyriškumo simbolis ir visi vyrai nori, kad jis gerai veiktų. Rankos uždėjimas ant varpos yra įžūlus, jis rodo pasitikėjimą savo vyriškumu.“
Šis elgesys, nors dažnai laikomas intymiu ar net gėdingu, iš tikrųjų atspindi žmogaus vidines emocines ir hormonines pusiausvyros paieškas.
Tai dar vienas priminimas, kad mūsų kūnas ir protas yra stipriai susiję – dažnai net labiau, nei manome.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!