• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas iš mūsų svarsto, kiek puodelių kavos išgerti per dieną yra saugu. Į šiuos klausimus atsakė tyrimas, parodęs, jog per dieną išgėrus tris puodelius kavos, tai gali būti naudinga jūsų širdžiai.

Dažnas iš mūsų svarsto, kiek puodelių kavos išgerti per dieną yra saugu. Į šiuos klausimus atsakė tyrimas, parodęs, jog per dieną išgėrus tris puodelius kavos, tai gali būti naudinga jūsų širdžiai.

REKLAMA

Amerikos kardiologijos koledžo atliktame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau kaip 340 000 žmonių, atrasta įdomių pastebėjimų. Pasirodo, jog kofeinas neskatina intensyvesnio širdies pompavimo ar greitesnio pavargimo.

Atliktame tyrime rasta įrodymų, kad tiek arbata, tiek kava gali apsaugoti nuo dažnų širdies ritmo ligų, nes kofeino turinčiuose gėrimuose gausu sveikų antioksidantų.

Pasak naujam tyrimui vadovavusio kardiologo daktaro Peterio Kistlerio, Alfredo ligoninės ir Bakerio širdies ir diabeto instituto direktoriaus, neigiamos mintys apie kofeiną tėra „visuomenės nuomonė“. Jis pridūrė: „Mūsų išsami medicininės literatūros apžvalga rodo, kad taip nėra“.

Komandos atliktas tyrimas parodė, kad kofeinas apsaugo nuo prieširdžių virpėjimo ir skilvelinės aritmijos. Tai problemos, kuriomis kasmet Jungtinėje Karalystėje suserga gausybė žmonių. Prieširdžių virpėjimas nustatomas milijonui, o skilvelinė aritmija – dviems milijonams žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Padeda nuo prieširdžių virpėjimo

Vienas kavos puodelis, kuriame yra 95 mg kofeino, veikia kaip centrinę nervų sistemą stimuliuojanti medžiaga ir blokuoja adenozino, cheminės medžiagos, galinčios sukelti prieširdžių virpėjimo poveikį, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Prieširdžių virpėjimo metu širdis mažiau efektyviai pumpuoja kraują po kūną, nes susitraukia ir atsipalaiduoja nereguliariai arba per gretai.

Apibendrinus 115 993 žmonių duomenis, nustatyta, kad reguliariai kavą geriančių asmenų prieširdžių virpėjimo rizika sumažėjo 13 proc..

Dar vienoje „metaanalizėje“, kurioje dalyvavo 228 465 asmenys, parodė, kad prieširdžių virpėjimo dažnis sumažėjo šešiais procentais tarp tų, kurie vartojo daugiau kofeino.

REKLAMA
REKLAMA

Padeda nuo skilvelinės aritmijos

Skilvelinė aritmija – tai nereguliarus širdies skilvelių impulsų skleidimas, galintis sukelti širdies sustojimą. Kofeinas, anot tyrimo, gali padėti kovojant su ja,

P. Kistleris sakė: „Kofeino turintys gėrimai, tokie kaip kava ir arbata, gali pasižymėti ilgalaikėmis antiaritminėmis savybėmis, kurias lemia antioksidacinis poveikis ir adenozino antagonizmas“. Mokslininkas pridūrė, jog daugelyje populiacijos tyrimų yra nustatyta, jog pacientams, kurie reguliariai ir saikingai vartoja kavą ir arbatą, yra mažesnė tikimybė patirti širdies ritmo sutrikimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, mokslininkai atkreipia dėmesį į tai, kad norint jog kofeino vartojimas būtų „sveikas“, jis turėtų būti gaunamas iš kavos, o ne iš energinių gėrimų.

Reiktų žvelgti atsargiai

Nors tyrimas parodė, kad kofeinas nekelia jokios grėsmės sveikatai, tačiau nereikėtų padauginti jo vartojimo.

Neseniai Kalifornijoje kava buvo paskelbta kancerogenu – medžiaga, kuri skatina navikų susidarymą organizme. Tad nors šis tyrimas rodo, jog kava nėra pavojinga sveikatai, tačiau mokslininkai pataria jautriems žmonėms vengti kofeino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų