• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BMW markės automobilius matome kasdien, tačiau ką iš tiesų reiškia šis trumpinys? Pasirodo, daugelis to nė nežino, tad automobilių gamintojai atskleidė, ką jis reiškia ir iš kur atsirado šis pavadinimas.

BMW markės automobilius matome kasdien, tačiau ką iš tiesų reiškia šis trumpinys? Pasirodo, daugelis to nė nežino, tad automobilių gamintojai atskleidė, ką jis reiškia ir iš kur atsirado šis pavadinimas.

REKLAMA

Trumpinys BMW reiškia „Bayerische Motoren Werke GmbH“, išvertus į lietuvių kalbą – Bavarijos variklių gamybos bendrovė. Šis pavadinimas siejamas su automobilių kilme iš Vokietijos Bavarijos žemės. Jis taip pat nurodo pirminį BMW gaminių asortimentą: įvairios paskirties variklius.

BMW ištakos yra „Rapp Motorenwerke GmbH“, kuri 1913 m. pradėjo gaminti lėktuvų variklius. Per Pirmąjį pasaulinį karą ji tiekė variklius Vokietijos pajėgoms. Tuo metu automobiliai dar nebuvo įsitvirtinę masinėje prekyboje. Jei žmonės norėdavo keliauti ilgesnius atstumus sausuma, važinėdavo traukiniais, rašoma BMW svetainėje.

BMW vardo istorija

„Rapp Motorenwerke“ būstinė buvo įsikūrusi Bavarijos sostinėje Miunchene, kaip ir gamykla „Gustav Otto Flugmaschinenfabrik“, kurioje buvo montuojami orlaivių varikliai. 1916 m. Otto įmonei bankrutavus, ji tapo „Bayerische Flugzeugwerke AG“.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po to „Rapp“ pakeitė ir savo įmonės pavadinimą: 1917 m. ji tapo žinoma kaip „Bayerische Motoren Werke“. BMW kilmę iš „Rapp“ galima įžvelgti ir logotipe. 1918 m. rugpjūtį „Bayerische Motoren Werke“ tapo akcine bendrove.

REKLAMA

Tačiau pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, lėktuvų variklių gamyba sustojo, nes Versalio sutartimi Vokietijai buvo uždrausta juos gaminti. Todėl BMW persiorientavo į geležinkelio stabdžių ir variklių gamybą. Ši veikla buvo tokia sėkminga, kad 1920 m. Berlyne įsikūrusi stabdžius gaminanti bendrovė „Knorr-Bremse AG“ perėmė kontrolinį BMW akcijų paketą, integravo įmonę ir persikėlė į Miuncheną.

REKLAMA
REKLAMA

BMW, kaip nepriklausoma įmonė, laikinai dingo iš akiračio, tačiau neilgam. 1922 m. pagrindinis „Knorr-Bremse AG“ akcininkas buvo stambus investuotojas ir lėktuvų statybos pradininkas Camillo Castiglioni. Jis nusipirko BMW įmonės pavadinimą ir perėmė variklių konstravimo veiklą kartu su darbuotojais, gamybinėmis patalpomis, įmonės logotipu ir viską perdavė įmonei „Bayerische Flugzeugwerke“.

Tais pačiais metais bendrovė persikėlė į minėtosios įmonės patalpas ir pakeitė pavadinimą į „Bayerische Motoren Werke AG“. Taip BMW vardas vėl atsirado komercijoje. Visa tai reiškia, kad BMW yra teisėta „Bayerische Flugzeugwerke“ teisių perėmėja. Įmonės būstinė ir pagrindinė BMW gamykla iki šiol tebėra buvusioje minėtos įmonės teritorijoje Miunchene.

Be to, 1916 m. kovo 7 diena, kurią buvo įkurta „Bayerische Flugzeugwerke“, laikoma oficialiu BMW gimtadieniu.

Yra tik vienas pastebejimas, kodel visems dibilams dar neismokusiems gerai net dviraciu vaziuoti taip rupi nusipirkti bet koki kledara, bet kad jis butu BMW?
Ką čia žinot. Užtenka į žmogystą ir jo kultūrą pasižiūrėt, kad Besmegenių Marozų Wagenas.
Bandit Mit Wagen
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų