Metai po metų kalbama apie tai, kada nupuošti eglutę – tikrą ar dirbtinę. Kai kurie žmonės nerimauja, kad per ilgai palikdami kalėdines dekoracijas rizikuojame prišaukti nesėkmę, o kiti stengiasi kuo ilgiau pasimėgauti linksmosiomis šventėmis, rašo goodhousekeeping.com.
Kada nupuošti eglutę?
Jei jus neramina būtent šis klausimas, galbūt vertėtų vadovautis tradicijomis. Dar ketvirtajame amžiuje daugelis krikščionių Kalėdų sezono pabaigą pažymėdavo dvyliktą naktį (arba 12 naktų po Kalėdų) – vakarą, dar vadinamą Epifanijos išvakarėmis.
Nors krikščionių grupės, kaip pranešama, nesutaria, kuri data yra teisinga, tradicija sako, kad dvyliktoji naktis yra geriausias laikas nuimti šventinius papuošalus bei nupuošti eglutę. Ši data yra sausio 5 arba 6-oji, atsižvelgiant į tai, ar Kalėdas laikote pirmąja diena, ar ne.
Epifanija, dar žinoma kaip Trijų Karalių diena, žymi dieną, kai trys išminčiai aplankė kūdikėlį Jėzų ir pasveikino jį kaip karalių Betliejuje. Manoma, kad per ilgai laikant dekoracijas po Dvyliktosios nakties, galima pritraukti nesėkmes.
Žinoma, visa tai reiškia, kad eglutę tikrai turėtumėte nupuošti jums ir jūsų šeimai patogiausiu metu – dieną po Kalėdų, Naujųjų metų išvakarėse, o gal jūs norite džiaugtis papuošta eglute ištisus metus. Imkite pavyzdį iš Dolly Parton, kuri palieka eglutę iki savo gimtadienio sausio 19d. Juk jūs labai stengėtės puošdami eglutę, tad turėtumėte ja mėgautis tiek, kiek norite.
Ką daryti su nupuošta eglute?
Specialistų teigimu, tinkamai prižiūrint, eglutės gali išsilaikyti penkias savaites ar ilgiau. Tikėtina, kad jūsų eglė vis dar yra geros būklės, jei reguliariai gerai laistote.
Jokiu būdu neišmeskite eglės į konteinerius šalia namų. Vietoj to galite iš eglutės šakų nupinti gražų žiemos vainiką, o taip pat galite eglutę palikti specialiose jų surinkimui skirtose vietose, kurios yra skelbiamos miestų savivaldybių puslapyje.