Atvėsus oro temperatūrai, tiek kūno, tiek galvos oda gali tapti dehidratuota, dėl to ji pradeda sausėti, atsiranda pleiskanos. gali sukelti dehidratuotą ir sausą galvos odą su daugybe pleiskanų. Svarbiausia nepanikuokite, yra keletas patarimų, ką galite daryti, kad atsikratytumėte šių nemalonių pleiskanų.
Trichologė Stephanie Sey express.co.uk portalui papasakojo ir išskyrė 5 gyvenimo būdo ir mitybos patarimus, kuriuos pakeitus, galvos odos būklė turėtų pagerėti.
Nepersivalgykite
Atvėsus orams, dauguma mūsų yra linkę pasimėgauti skaniais patiekalais dienos ar vakaro metu. Net nepajuntame kaip įgauname papildomų kilogramų ar vadinamą „žieminį sluoksnį“ riebalų. Tokie pasikeitimai gali turėti įtakos pleiskanų atsiradimui.
„Nors persivalgymas gali atrodyti kaip nekaltas dalykas, šis staigus mitybos pasikeitimas gali pakenkti mūsų galvos odai“, – aiškina Stephanie.
Valgykite subalansuotą maistą
Pasak Stephanie, maistas, kurį valgome, turi įtakos mūsų plaukų ir galvos odos sveikatai, nes maistinės medžiagos ir vitaminai, kuriuos gauname su maistu, yra mūsų plaukų būklės pagrindas.
Trichologė teigia: „Valgydami tinkamą maistą, padidinsite sveikų ląstelių, kurias gamina organizmas, skaičių.“
Tačiau Stephanie pridūrė, kad reikia vengti greito maisto, mat jame yra daug cukraus, druskos ir nesveikų riebalų, taip pat cheminių priedų:
„Šie maisto produktai turi labai mažai maistinių medžiagų, kurių mūsų organizmui reikia, kad išliktų sveiki, pavyzdžiui, vitaminų, mineralų ir antioksidantų.“
Trichologė pataria šią žiemą įsitikinti, kad valgote subalansuotą maistą, kuris gausus angliavandenių, sveikų riebalų, baltymų, ląstelienos, vitaminų ir mineralų.
Dažniau būkite gryname ore
Pasivaikščiojimas lauke kiekvieną dieną yra naudingas jūsų galvos odai todėl, kad praleisdami daugiau laiko šviesoje, atvirame lauke, mūsų organizmas lengviau pasisavina reikiamus vitaminus.
Stephanie sakė: „Trumpesnės dienos ir daugiau laiko praleistų patalpose, reiškia, kad daugelis iš mūsų gauna labai mažai saulės spindulių ir dėl to nukenčia nuo vitamino D trūkumo, kuris palaiko galvos odos imuninę sveikatą, išlaiko drėgmę ir padeda odai apsisaugoti nuo bakterijų.“
Vitamino D galite gauti ir iš maisto šaltinių, tokių kaip kiaušiniai, riebi žuvis ir raudona mėsa. Galite papildomai naudoti ir papildus.
Neplaukite galvos pernelyg dažnai
Dažnai plaudami galvą, mes įpratiname galvos odą greičiau riebaluotis ir kaupti nešvarumus. Tačiau net ir itin retai plaunant ją, atsiranda ir kitos bėdos – dažnėja pleiskanų kiekis.
Rekomenduojama plauti plaukus vieną ar du kartus per savaitę.
Pakeiskite šampūną
Geriausias būdas kontroliuoti esamas pleiskanas ir apsisaugoti nuo tolesnių priepuolių yra naudoti tinkamą jūsų galvos odai ir plaukams šampūną.
Renkantis šampūną, trichologė pataria atkreipti dėmesį į jų sudėtį, kurioje būtų veikliosios medžiagos, kurios padeda mažinti pleiskanas.