Piktžolių galima aptikti visame sode ar darže, tačiau labiausiai jos namų šeimininkus erzina tuomet, kai pradeda lįsti pro plytelių tarpus. Kokie yra geriausi būdai norint pašalinti iš grindinio pradedančias lįsti plyteles, „Express“ portalui pasakojo apželdinimo ekspertas, „Paving Direct“ direktorius Cass Heaphy.
Jis sakė: „Norėdami pašalinti piktžoles nuo važiuojamosios dalies blokelių trinkelių, pradėkite rauti viską, kas tik atsiras po ranka. Piktžolėms, kurių nepavyksta išrauti ranka, naudokite specialius ravėjimo įrankius. Jais reikėtų iškrapšyti piktžoles, kurios yra sunkiai pasiekiamos ir auga trinkelių tarpeliuose. Galima naudoti ir rankinį degiklį – taip pagreitinsite darbą.“
Dauguma kitų ekspertų neretai siūlo piktžoles naikinti naudojant kelias namų apyvokos priemones, pavyzdžiui, druską arba actą. Tačiau C. Heaphy įspėjo: „Nenaudokite piktžolėms naikinti druskos, nes tai gali pažeisti grindinį.“
Šis produktas gali ne tik sugadinti grindinį, tačiau ir pakenkti bendrai dirvožemio būklei bei užkirsti kelią kitų augalų augimui, jeigu druska bus beriama ne tik ant grindinio, tačiau ir sode.
„Jei piktžolės tikrai patvarios, tuomet rekomenduojama naudoti organinį herbicidą. Kuomet jis pristabdys piktžolių augimą, siūlome grindinio trinkeles pabarstyti krosnyje džiovintu smėliu, nes tai užpildys tuščius tarpus ir padės išvengti pakartotinio augimo.
Galite naudoti ir epoksidinį sujungimo mišinį skirtą betoninėms ir akmeninėms terasoms. Taip pat pabandyti galima naudoti ir išorinių plytelių glaistą porcelianiniams kiemams.
Ir išorinis skiedinys, ir epoksidiniai siūlių mišiniai yra atsparūs vandeniui, todėl padės slopinti ir užkirsti kelią piktžolių ataugimui grindinio tarpuose“, – paaiškino ekspertas.
Patarimai aplinkos gražinimui
„Paving Direct“ direktorius taip pat pasidalino patarimais ir kaip norint neišleisti daug pinigų patobulinti savo važiuojamąją dalį, rašoma express.co.uk.
„Kartais dalykai, kurie padaro didžiausią skirtumą, dažnai būna patys paprasčiausi. Namas visuomet atrodys gerai, jeigu bus prižiūrėtas ne tik sodas, tačiau ir važiuojamoji dalis. Dažnai klientai mano, kad gerai prižiūrėta išorė tą patį skelbia ir apie vidų. Bendra visos aplinkos priežiūra yra viena iš prevencijų, kuri padeda išvengti problemų.
Vienas iš paprasčiausių dalykų, kuriuos galite padaryti norėdami papuošti savo važiuojamąją dalį ir kuris gali labai pakeisti bendrą namo išvaizdą, yra tiesiog nušluoti visas susikaupusias šiukšles.
Pavyzdžiui, lapus, šakeles, žieves, vaisiuas ir uogas, giles ir t. t. Jeigu jų nepašalinsite, jie paliks tanino dėme ant važiuojamosios dalies. Kad to pavyktų išvengti, bent kartą į savaitę nušluokite arba nupūskite tai, kas yra prikritę ant grindinio.
Kitas spendimas, nors ir ne pats novatoriškiausias, yra naujų gėlių sodinimas. Tokia gudrybė, kuri papuošia aplinką yra nebrangi, bet efektyvi, kadangi rezultatas džiuginti gali jau iškart.
Jei aplink važiuojamąją dalį arba sode turite vejos plotus, galite apsvarstyti galimybę prie vejos kraštų įrengti naujų gėlių lovių, kad aplinka įgatų šiek tiek spalvos ir kontrasto.
Tą patį išbandyti galite ir terasai. Jeigu žemės plotas yra ribotas, pakabinami gėlių krepšeliai ir sodinukai taip pat yra idealus sprendimas“, – patarimais dalinosi vyras.