Laimei, miego specialistė ir fiziologė Suzy Reading, minint nacionalinę neknarkimo savaitę, papasakojo, kaip nustoti knarkti ir ką daryti, jei knarkia gulintis šalia, rašo dailystar.co.uk.
Suzy sako: „Knarkiama, kai dėl įvairių faktorių kvėpuojant ima vibruoti liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai. Kai šios kūno dalys atsipalaiduoja ir susiaurėja – pradedama knarkti. Jei knarkia miegantis šalia, garsas, švelniai tariant, erzina, normaliai neišsimiegama, ryte jaučiamės pavargę, irzlūs ir nuotaika tikrai nėra gera – dienos pradžia prasta!
Kaip atsikratyti knarkimo?
Kritiškai įvertinkite savo gyvenimo būdą
Daug veiksnių įtakoja knarkimą – antsvoris, rūkymas, dehidratacija, alkoholio vartojimas. Suzy sako: „Sveikesnis gyvenimo būdas, pakankamas skysčių vartojimas ir tinkama mityba gali padėti įveikti knarkimą bei pagerinti bendrą savijautą ir miego kokybę“.
Miegojimo aplinka
Dulkės ar žiedadulkės, ypač jei esate alergiški, tikrai nepalengvins knarkimo situacijos. Suzy pataria: „Reguliariai skalbkite ir keiskite patalynę, nuolat naudokite dulkių siurblį, prieš einant gulti išsimaudykite po dušu ir apsivilkite švaria pižama“.
Miegokite ant šono
Labai tikėtina, kad miegodami ant šono, knarksite mažiau. Suzy sako: „Miegant ant šono, mažiau užspaudžiami kvėpavimo takai, todėl tikrai mažiau knarksite nei miegant ant nugaros“.
Pirmiausia, patikrinkite ar gulite ant tinkamo aukščio pagalvės – laikykite galvą toje pat tiesėje kaip stuburas, užtikrinant, kad kvėpavimo takai laisvi.
„Atidžiai rinkitės pagalvę, kad nejustumėt diskomforto miegant, o ryte neskaudėtų sprando. Yra specialiai sukurtų pagalvių miegantiems ant šono, kurios nuima įtampą nuo kaklo ir garantuoja tinkamą atramą galvai. Jei bijote, kad miegant vėl grįšite į įprastinę padėtį ant nugaros, šonuose pasidėkite papildomų pagalvių“, − pataria Suzy.
Ką daryti, jei knarkia jūsų partneris
Nors knarkimas ir labai erzina, tačiau jūsų partneris to tikrai nedaro tyčia. Suzy pasakoja: „Jei nepadeda ausų kamštukai, pabandykite miegoti skirtinguose kambariuose bent keletą naktų, kad išsimiegotumėte ir pailsėtumėte“.
Verta pabandyti dar vieną būdą – sutelkite dėmesį į ką nors raminančio. Ekspertė aiškina: „Atlikite kvėpavimo pratimą – per 5 sekundes įkvepiate orą, per penkias iškvepiate. Sąmoningi kvėpavimo pratimai labai ramina nervų sistemą, o skaičiuodami atitrauksite dėmesį nuo partnerio knarkimo“.
Svarbiausia – leiskite sau išbandyti viską, tik nekaltinkite ir negėdinkite partnerio. Atvirai pasikalbėkite, kaip knarkimas jus veikia ir kaip jūsų partneris gali prisidėti prie situacijos gerinimo.