• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią vasarą šliužai ir vikšrai yra vieni iš labiausiai varginančių sodo kenkėjų, su kuriais susiduria daugelis. Tačiau yra paprastas būdas apsaugoti augalus nuo jų naudojant paprastą naminį purškalą.

Šią vasarą šliužai ir vikšrai yra vieni iš labiausiai varginančių sodo kenkėjų, su kuriais susiduria daugelis. Tačiau yra paprastas būdas apsaugoti augalus nuo jų naudojant paprastą naminį purškalą.

REKLAMA

Šliužai ir vikšrai yra baisiausias sodininkų košmaras, nes jie suėda bet kokį augalą, su kuriuo susiduria, ir per naktį gali sunaikinti net kelis mėnesius trukusį sunkų darbą, auginant augalus.

Purškalas, padedantis atbaidyti kenkėjus

Jelle, sodininkas ir „Makkelijke Moestuin“ įkūrėjas, pasidalijo paprastu naminiu sprendimu, kuris natūraliai sustabdo šliužus ir kitus kenkėjus, siekiant, kad jie negraužtų mylimų augalų.

„Šis purškalas padeda kovoti su vikšrais, šliužais, sraigėmis ir visais kitais kenkėjais. Pavyzdžiui, skruzdėlėmis, amarais, vikšrais ir baltasparniais.

REKLAMA
REKLAMA

Jame yra aliejaus (iš česnako) ir muilo, todėl jis prilimpa prie augalo. Tai uždusina amarus ir smulkius vikšrus. Dėl to lapai tampa nevalgomi šiems kenkėjams“, – sakė jis.

REKLAMA

Česnakas veiksmingai atbaido šliužus nuo augalų, nes jame esanti siera turi nemalonų skonį, kuris šliužus stipriai atgraso. Šliužai turi labai jautrią uoslę, todėl derindami česnakus ir svogūnus sukursite stiprų mišinį, kuris natūraliai atbaidys šliužus, skelbiama britų naujienų portale express.co.uk.

Kajeno pipirai yra aštrūs, todėl šliužai jų nekenčia ir ateityje vengs, jei paragaus. Taip pat skalbimo skystis padeda mišiniui geriau prilipti prie augalų lapų, tačiau gali suardyti apsauginį šliužų gleivių sluoksnį, todėl jie taps pažeidžiami kitų ingredientų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jie vengs augalų, kuriuos nupurškėte. Kvapas gana intensyvus. Panaudokite purškalą, ir jūsų sodas kvepės kaip prancūziška virtuvė“, – sakė Jelle.

Kaip natūraliai saugotis šliužų naudojant naminį tirpalą

Jums reikės:

1 litro vandens

Penkių česnako skiltelių (susmulkintų)

Vieno nedidelio svogūno (susmulkinto)

Vieno arbatinio šaukštelio kajeno pipirų

Vieno valgomojo šaukšto skalbimo skysčio

Metodas

Į purkštuvą pripilkite vandens, tada sudėkite susmulkintą česnaką ir svogūną. Užsukite dangtelį ir palikite tirpalą marinuotis dvi-tris dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus laikui, vandenį perkoškite, kad liktų daržovių, tada įpilkite kajeno pipirų ir ploviklio.

Jei tirpalas per tirštas ir užkemša antgalį, dar kartą perkoškite jį per medžiaginę servetėlę arba kavos filtrą. Paskui kas kelias dienas arba po lietaus augalus apipurkškite naminiu tirpalu.

„Geriausia tai daryti anksti vakare, nes tada išlenda šliužai ir sraigės“, – teigė Jelle.

Naminis purškalas turėtų atbaidyti šliužus ir kitus kenkėjus, pavyzdžiui, vikšrus ir amarus, todėl jūsų sodo augalai bus apsaugoti, kad netaptų vabzdžių vakariene.

Geriausiai barstyti smėlį, jis papuola į akis, šliužai nieko nemato, akis griaužia o pasikasyti neturi su kuom. Todėl nežino ką valgyti ir kur keliauti.
Tai čia Didžiosios Britanijos šiužai bijo. Lietuvos šliužai nieko nebijo. Drąsūs
Pas raseiva smegenyse sliuzai bujoja kad kasdien vis raso bet neatsikrato
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų