• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mielasis, žinau nedidelę jaukią kosminę stotį, kur galėtume praleisti savaitgalį...“ skamba keistai? „The Independent“ žurnalistė Sarah Barell pasakoja apie įvairių kompanijų ateities viešbučių vizijas.

REKLAMA
REKLAMA

Ateitis yra dabar. Bent jau taip galite pagalvoti nusprendę apsistoti viename iš šių modernių viešbučių: Japonijos „iPod“ stiliaus viešbutyje, „9h Kyoto“ (9hours.jp), ekologiškame „Aria“ Las Vegase (arialasvegas.com) ar Lenkijos „elektrinio meno viešbutyje“ „Blow Up Hall 5050“ Poznanėje (blowuphall5050.com).

REKLAMA


Čia svečių kambarių durys bei pietų užsakymai valdomi naudojant „iPodus“, o kambaryje įrengti valdymo pulteliai kontroliuojantys viską: nuo žadintuvo iki mini baro turinio.

Tad ar galime pasakyti, jog „ateitis“ tikrai atrodo taip, kaip ją įsivaizdavo „Kosminės odisėjos.2000“ kūrėjai? Ir taip, ir ne – mat „ateitis“ ne tik žvilga chromu, bet ir yra „žalia“. Brazilija, dabar traukianti turizmo industrijos dėmesį kaip 2016-ųjų olimpiados rengėja, regis, pirmenybę teikia ne technologijoms o ekologijai. „The Warapuru Eco-Resort“ viešbutis, kurio projektą sukūrė Anouska Hempel Design kompanija (anouska hempeldesign.com/hotels/warapuru) dengtas organinių mdžiagų stogu primena jaukią džiunglių slėptuvę. Tikimasi, jog viešbučio statybos bus baigtos dar šiemet.

REKLAMA
REKLAMA

„Design Hotels“(designhotels.com), paprastai laikomi ultramodernių bei minimalistinių viešbučių ir erdvių kūrėjais, dabar atsisako „kubrikiško“ stiliaus. Metiniame „Ateities forume“ (Future Forum), kurio tema buvo „Hibridinis mąstymas“ susibūrė architektai, dizaineriai ir turizmo industrijos atstovai. Čia siekiama kurti netikėtus ir daugiafunkcinius projektus, tokius kaip „Life Medicin Resort“ Austrijoje, kur ligoninė buvo sujungta su prašmatniu višbučiu bei Michelin žvaigždutėmis apdovanotu restoranu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje atsiranda ir vis daugiau itin paprastų kaimiškų viešbučių, viduje „slepiančių“ ne vieną ir ne tris žvaigždutes bei prisidedančių prie nedidelių miestelių plėtojimo. Vienas jų, „Sextantio Albergo Diffuso“, įkurtas XVI a. įkurtame Stefano di Sessanio miestelyje, Abruzzo, Italijoje. Viešbutis, kuriame samdomi tik vietiniai gyventojai, įrengtas „gerbiant“ miestelio stilistiką ir istoriją: viskas, pradedant kambarių interjeru, baigiant maistu, yra XVI a. stiliaus.

REKLAMA

Tačiau kas nutiko su „Jetsonų“ šeimynėlės stiliaus futurizmu? Mes vis dar neturime skraidančių mašinų, tačiau netrukus turėsime oro kruizus. Panašus projektas – saulės energija varoma „Alpine Capsule“ (rosslove grove.com), kurios statybos turėtų prasidėti šiemet. Šis viešbutis gerokai labiau primena modernią statulą nei pastatą.

REKLAMA

„The Galactic Suite“ (galacticsuite.com), kuri svečius turėtų priimti nuo 2012-ųjų, turėtų „pakylėti“ turizmą į naujas aukštumas. Aplink žemę skrendančioje stotyje galės apsistoti iki dviejų porų. Keturių naktų „viskas įskaičiuota“ stiliaus poilsis ( bei 18 savaičių trunkanti parengimo programa, kelionė ir .t.t) kainuos 2.8 mln. svarų sterlingų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA




Viešbučiai keliasi ne tik aukštyn, bet ir žemyn, po vandeniu. Kol kas itin paslaptingas (neišduodama net tiksli buvimo vieta) „Poseidon Undersea Resort“ (poseidonresorts.com), svečius turėtų priimti jau netrukus. Liftas svečius nuleis 12 metrų po vandeniu į kambarius, įrengtus iš permatomo acrylico pagamintose kapsulėse.

REKLAMA


2013-aisiais duris turėtų atverti ir didžiausias pasaulyje povandeninis viešbutis „Hydropolis“ (hydropolis.com), prie Dubajaus krantų. Į jį turistus veš povandeninis traukinys.


Vanduo atgaivina ir nenaudojamą karjerą Kinijoje. Songjiang viešbutis, suprojektuotas britų architektų kompanijos „Atkins“ (atkinsdesign.com) yra įkomponuotas į nebeeksploatuojamo karjero sieną.

REKLAMA

Įspūdingas, pirmasis pasaulyje besisukantis viešbutis bus įrengtas ir Kroatijos Solta saloje. 61 metro aukščio, 50 kambarių viešbutis per dieną apsisuks 1,3 karto, tad nemaloniai jaustis tikrai neturėtumėte. Į kambarius bus patenkama iš centre esančio nejudančio cilindro, kuriame bus įrengta recepcija bei liftai.

Tad kam reikia, tų skraidančių mašinų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų