Bekraštis baseinas, kuris įsilieja į turkio spalvos, Meksikos įlankos vandenis; svečių kambariai su stiklinėmis sienomis per kurias atsiveria jūros ir dangaus peizažas. Visa tai, ir tik pozityvios mintys, laukia lankytojų šioje, turistinę paskirtį įgausiančioje platformoje.
Teršianti aplinką, iš naftos išgaunama energija, čia bus paverčiama į atsinaujinančią. Taigi viešbutis įsikurs buvusioje naftos gavybos platformoje. Tokie, „perdirbimo“ struktūrą, turintys viešbučiai yra Moris architektų, už šią idėją gavusių apdovanojimą, projektas. Idėja – su numatomomis 4000 platformų, nepriklausomai plaukiojančių Meksikos įlankoje, yra ir toliau tobulinama. Kiekviena platforma turi 1859 kvadratinių metrų denį, leidžiantį įrengti prabangų viešbutį su pasakiško grožio vaizdais.
Derinant saulės bei geoterminės energijos gavybą, taip pat bus įrengtos vėjo turbinos, išnaudojant stiprų, Meksikos įlankoje pučiantį vėją. Šios turbinos taip pat aprūpins viešbučio kompleksą reikiama energija.
Turistinė platforma Meksikos įlankoje (concierge.com nuotr.)
Pats svarbiausias ir vertingiausias idėjos posūkis, tai platformos „širdis“ – vandens ratas, kurio viršūnėje pastatytas paplūdimys, suvokiamas kaip viešbučio centrinis objektas.
Vakaro programoje – suplanuoti povandeninės akrobatikos pasirodymai. Taigi prisitraukite kėdę, mėgaukitės šviežiai įlankoje pagauta žuvimi vakarienei ir prisijunkite prie linksmybių!
Kalnų viešbutis-dviratis, Pregasina, Italija
Kalnų viešbutis-dviratis. Pregasina, Italija (concierge.com nuotr.)
Gamtos tausojimas – tai ne visada tik rūšiavimas, perdirbimas ir saulės energijos plokštės. Galėtume kalbėti ir apie tai, kad kiekvienas iš mūsų turi palikti savo pėdsaką šiame procese. Tai liberaliai aiškinama, Kalnų viešbučio – dviračio, esančio ežero Garda šiaurėje, koncepcija.
Viešbutis buvo sukurtas kaip puzzle dėlionė, iš surenkamų dalių, kad galėtų būti sukonstruotas čia pat vietoje. Idėjos autoriai - architektūros studentai Anton Fromm ir Philip Michael Schambelan.
28 kambarių viešbutis bus pritvirtintas prie kalvos trijose vietose, Ten pat bus ir tarnybinis įėjimas. Kiekvienas svečių kambarys yra sukurtas, kad būtų lengvai pasiekiamas kalnų dviračiu, tam specialiai paruošus, neturinčius laiptų ir lėtai kylančius šlaitus.
Pasinaudojant šešėliu, kuris krenta nuo kalno šlaito, bei išmania inžinerija, bus pasiekta, kad į viešbutį nepatektų saulės karštis, taupant ir išvengiant poreikio įrenginėti oro kondicionavimo sistemas.
Viešbutyje naudojami energijos elementai – iš perdirbamų medžiagų. Kad ir kaip ten bebūtų, galima suabejoti, kad dar ir viešbučio koridoriuose, architektai sugalvos įrengti dviračių takelius.
Tęsinį skaitykite netrukus...
Pirma dalis čia.