Knygoje, kuri bus išleista Jungtinėje Karalystėje rudenį, teigiama, kad visame pasaulyje egzistuoja 1 procentas vyrų ir moterų, kurie greitai bus įvardyti priklausantys ketvirtajai seksualinei orientacijai - aseksualumui.
Profesorius Anthony Bogaertas savo knygoje „Aseksualumo Supratimas“ (angl. Understanding Asexuality) teigia, kad pasaulyje vis daugėja žmonių laikančių save aseksualais. Autorius taip pat priduria, kad neparemtais duomenimis, aseksualūs žmonės jaučiasi atskirti nuo „realios seksualinės kultūros“.
23 metų filologijos studentė iš Brimingemo, Joshua Hatton, sako: „Pirmą kartą su aseksualumu susidūriau prieš trejus metus. Tuomet supratau, kad nebereikia sau meluoti, kad nenori lytinių santykių.“
Bogaertas aseksualumą apibūdina kaip visišką seksualinio potraukio trūkumą. „Yra dvi aseksualumo formos: žmonės, kurie jaučia tam tikrą seksualinį potraukį, bet ne žmonių atžvilgiu, todėl jie masturbuojasi, ir kiti žmonės, kurie visiškai nejaučia jokio seksualinio potraukio.“
Southbanko Universitete Londone praėjusį mėnesį vykusios konferencijos metu, „World Pride“ konferencijos organizatorius, Michael Doré, sakė: „Mes norime, kad aseksualumas verčiau būtų pripažintas kaip dar viena „galiojanti“ seksualinė orientacija, nei būtų įvardijamas kaip kažkoks sveikatos sutrikimas, kurio žmonės turėtų gėdytis.“
Aseksualumas tapo populiarus 2001 metais, kai Davidas Jay atidarė šiems žmonėms skirtą internetinę svetainę. Šiuo metu visame pasaulyje yra apie 50 000 aseksualių žmonių.
Aseksualais laikomi žmonės, kurie vadina save heteroromantikais, t.y. jie jaučia romantiškus jausmas priešingai lyčiai, tačiau neturi jokio seksualinio potraukio. Taip pat egzistuoja homoromantikai, kurie jaučia jausmus tos pačios lyties atstovams, ir biromantikai, kurie jaučia romantiškus jausmus abiems lytims.