• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar rasite pasislėpusį triušį? Pavyksta akyliausiems

Šis vaizdingas paveikslėlis privers jus pasukti galvą, ieškant paslėpto triušio. Tik tie, kurie yra itin pastabūs, sugebės rasti pūkuotą gyvūnėlį per vos septynias sekundes.

Šis vaizdingas paveikslėlis privers jus pasukti galvą, ieškant paslėpto triušio. Tik tie, kurie yra itin pastabūs, sugebės rasti pūkuotą gyvūnėlį per vos septynias sekundes.

REKLAMA

Šiame galvosūkyje pavaizduota jauna pora, einanti per apsnigtą mišką su savo augintiniu šunimi. Nors gali būti lengva pastebėti fone lapę, triušį surasti nėra taip paprasta.

Turėsite nuodugniai ištyrinėti kiekvieną paveikslėlio detalę, kad įsitikintumėte, ar turite tai, ko reikia šiam iššūkiui įveikti. Ar pasiruošę? Laikas pradeda tiksėti dabar.

Raskite pasislėpusį triušį

Žmonės, kurie greitai išsprendžia tokius galvosūkius, turi gerus stebėjimo įgūdžius ir aukštus kognityvinius gebėjimus. Tai patikrina jūsų gebėjimą apdoroti didelius vizualinės informacijos kiekius ir susikaupti patiriant spaudimą.

Psichologai iš Glazgo universiteto nustatė, kad žiūrėjimas į optines iliuzijas gali pagerinti regėjimą, nes padeda geriau matyti smulkų tekstą, rašo thesun.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Escape London“ teigia, kad galvosūkiai taip pat gali smarkiai treniruoti jūsų smegenis, „skatinti smegenų aktyvumą“ ir „sumažinti demencijos riziką“.

REKLAMA

Tokie uždaviniai gali stimuliuoti keletą smegenų dalių vienu metu. Be to, jie suteikia žmonėms produktyvų būdą pramogauti ir atsipalaiduoti.

Optinės iliuzijos yra puikus būdas patikrinti regėjimą ir kognityvinius įgūdžius, priversdamos jus atidžiai stebėti ir mąstyti apie tai, kas yra priešais jus.

Dažniausiai reikia rasti kažką paslėpto paveikslėlyje, ko nepavyksta pastebėti iš pirmo žvilgsnio. Kuo ilgiau žiūrite, tuo daugiau jūsų smegenys stengiasi padėti rasti atsakymą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, ką matote, ir tai, ką manote, kad matote, yra visiškai skirtingi dalykai. Jūsų akys surenka informaciją ir perduoda ją smegenims.

Tada smegenys sukuria suvokimą, užpildydamos spragas, kai trūksta informacijos, arba net sukuria vaizdą, kurio iš tikrųjų nėra.

Ši reakcija iš tikrųjų yra išlikimo instinktas. Mūsų smegenys evoliucionavo taip, kad greitai apdorotų bet kokią turimą informaciją ir padarytų viską, kad likusią informaciją išsiaiškintų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl žiūrint į optinę iliuziją jūsų smegenys dirba su tuo, ką turi, ir kuria realybę, kad padėtų pamatyti atsakymą paveikslėlyje.

Ar jau radote paslėptą triušį? Skirkite tam laiko ir pažiūrėkite dar kartą. Jei vis dar nepavyksta, pateikiame naudingą užuominą: jo spalvos padeda puikiai užsimaskuoti.

Vis dar nepavyksta rasti taip ieškomo pasislėpusio triušio? Pateikiame atsakymą, jį rasite žemiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų