Nėra jokių mokslinių tyrimų, patvirtinančių faktą, kad ausyse yra specifinių taškų, kuriuos perdūrus galima pagerinti regėjimą, tad dauguma mokslininkų bei medikų šį teiginį laiko mitu. Akupunktūros šalininkų teigimu, ausyse yra daug aktyviųjų taškų, tačiau atliekant akupunktūros procedūras jie tik trumpam įduriami itin plonomis adatėlėmis, o ne perveriami kiaurai. Be to, net jeigu tokie taškai ir egzistuotų, norint juos nustatyti reikėtų turėti specifinių žinių, nes kiekvieno žmogaus ausų forma bei dydis skiriasi.
Regėjimo pagerinimu netikintys, tačiau vis tiek nusprendę kūdikiui ar mažyliui ausis praverti tėveliai vardina kitus auskariukų ankstyvame amžiuje pliusus: procedūra greita, todėl mažas vaikas nė nesupras, kad vyksta ir netrukus pamirš tiek skausmą, tiek faktą, kad turi auskariukus, jų nekrapšys ir nebandys išsiverti, skylutės greitai sugis. Kritikai oponuoja, kad tėvai neturi teisės priimti tokio sprendimo už vaiką ir reikėtų palaukti, kol jis paaugs ir sąmoningai nuspręs prasiverti ausis (arba to nedaryti).
Išsamų straipsnį apie kūdikių ir mažų vaikų ausyčių pravėrimą, galimas rizikas, procedūros saugumą bei aktyvią tėvelių diskusiją skaitykite (žinoma, nepamirškite ir joje sudalyvauti!) „Tėvų darželyje“: Auskarų vėrimas kūdikiui ir mažam vaikui