Vis labiau turtėjantys vieno kaimo Rytų Kinijoje gyventojai aplink jį pasistatė „Didžiąją sieną“, kad apsisaugotų nuo vagių. „Aodi kaimo gyventojai paragino mus surasti sprendimą, kaip užkirsti kelią augančiam vagysčių skaičiui. Taigi mes nusprendėme pastatyti aplink kaimą sieną ir sumažinti įėjimų nuo 10 iki vieno“, – dienraščiui „China Daily“ sakė Guolinas Ruanas, Kengzhengo kaimo, kuris administruoja tris mažesnius kaimus, įskaitant Aodi, vadovas.
70 cm storio siena buvo pastatyta Didžiosios kinų sienos stiliumi iš daugiau kaip 70 tūkst. nedegtų plytų ir su 7 metrų aukščio geležies vartais.
Sienos statyba kainavo apie 500 tūkst. juanių (75,7 tūkst. dolerių) – 70 proc. šių pinigų buvo surinkti iš gyventojų. Siena pradėta statyti praėjusį rugsėjį ir pradėta naudoti šį sausį.
Vartai, per dieną atviri, uždaromi po 10 val. vakaro ir į kaimą galima patekti tik su tam tikromis kortelėmis.
„Kiekviena šeima turi dvi įėjimo korteles, o apsaugos postas prie įėjimo veikia 24 valandas, kad galėtų suteikti pagalbą nenumatytais atvejais“, – pasakojo G. Ruanas.
Aodi kaimą, turintį 270 gyventojų, kažkada iš trijų pusių supo kalnai ir tik viena pusė buvo atvira visiems.
Tačiau 2007 metais šalia kaimo buvo pastatyta provincijos automagistralė, o tai paskatino ekonominį šio regiono vystymąsi.
Per pastaruosius ketverius metus Aodi gyventojai tapo daug turtingesni dėl regiono atsivėrimo ir daugybės naujų gamyklų. Praėjusių metų pabaigoje, vidutinės metinės 76 šeimų pajamos buvo didesnės nei po 20 tūkst. juanių. 60 proc. šeimų pasistatė nuosavas vilas ir 40 proc. įsigijo automobilius.
„Vagys ėmė rodytis ypač dažnai, kai žmonės tapo turtingesni, turi daugiau brangių baldų, elektrinių prietaisų ir daugiau grynų pinigų namuose“, – sakė G. Ruanas.
Jo teigimu, iš daugelio šeimų vagys pagrobė įvairių daiktų, įskaitant mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir pinigus.
Pasak G. Ruano, nuo tada, kai pastatyta siena, kaime nebuvo nė vieno vagystės atvejo.