Pagal statistiką, amžine geltonosios dėmės degeneracija dažniau serga moterys. Tačiau taip pat liga gali stipriau paveikti tuos žmones, kurių akių spalva yra šviesesnė. Kuo tamsesnė akies rainelė, tuo daugiau tiek tinklainė, tiek pati rainelė turi pigmento melanino. Būtent jis apsaugo mūsų akį nuo toksiško šviesos poveikio bei vykstančių reakcijų. Taigi, kuo tamsesnė žmogaus akis, tuo ji atsparesnė išoriniams veiksniams.
Kaip ir dauguma kitų ligų, geltonosios dėmės degeneraciją gali skatinti tiek nuo mūsų priklausantys, tiek nepriklausantys veiksniai. Nepriklausantys dažniausiai yra lytis bei amžius. Iš priklausančių, dažniausiai išskiriamas rūkymas.
Žmonės, kurie per dieną surūko apie 20 cigarečių, yra linkę susirgti amžine geltonosios dėmės degeneracija 2,5 – 4,5 karto dažniau, negu nerūkantys. Kiti faktoriai yra nutukimas, diabetas, arterinė hipertenzija, alkoholio vartojimas, tačiau įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, nuomonės dažnai išsiskiria. Yra vienas išorinis faktorius, kuris bendru mokslininkų sutarimu yra labai paveikus – UV spinduliai. Yra įrodyta, kad ilgalaikis UV spindulių poveikis kenkia tinklainei ir ten greičiau progresuoja įvairūs pokyčiai.