• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiūrint į tai, kaip žmonės geria viską iš eilės – nuo degtinės ir balzamų iki losjonų ir antistatikų – kyla mintys, nejaugi visus juos apėmusi vienintelė savęs griovimo idėja?

REKLAMA
REKLAMA

Vidinio spirito fabriko biochemija

Objektyvumo vardan, reikia pripažinti, kad alkoholis mums faktiškai yra prigimtinis produktas. Tam tikras jo kiekis visada susidaro storajame žarnyne, kaip biocheminio rūgimo rezultatas. Nukenksminti būtent šį endogeninį (susidariusį viduje) alkoholį kepenyse gaminasi specialus fermentas – alkoholdegidrogenezė. Jo kiekis nulemiamas būtinybe nepraleisti alkoholio į kraują. Bet tik to alkoholio, kuris gaminasi pas mus viduje.

REKLAMA

Be to, vyrams šio fermento visada gaminasi daugiau nei moterims – tuo paaiškinamas faktas, kad moterys ir pasigeria, ir prasigeria daug greičiau nei vyrai.

Žinoma, gamtai net „į galvą negalėjo ateiti“ toks alkoholio kiekis, kurį žmonės šiandien susipila į save, todėl vidinis fermentinis barjeras labai greitai griūna. Nugalėjęs kepenų „užtvaras“, alkoholis, visų pirma, kerta per centrinę nervų sistemą, nes pats iš esmės ir yra nuodas, paveikiantis nervus. Taip negrįžtamai žūna nervų ląstelės, sutrinka orientacija aplinkoje, prarandama judesių koordinacija, sulėtėja judamųjų reakcijų greitis.

REKLAMA
REKLAMA

Verslo ir meilės biochemija

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad verslo derybos geriausiai pavyksta tada, kai jos „pastiprinamos“ gėrimais. Pakanka išlenkti taurelę ir atrodo, kad viską gali ir bet koks tikslas lengvai pasiekiamas, grįžta jaunatviško užsidegimo iliuzija.

Čia kalta kepenų disfunkcija. Į šio organo pareigas be visų kitų dalykų įeina ir daugelio biologiškai aktyvių medžiagų, tarp kurių ir hormonų, skaidymas. Žinoma, jei kepenys nustos skaidyti hormonus, mes nemirsime, bet alkoholiu „atjungus“ jas nuo šios užduoties hormonai ims greitai kauptis mūsų kraujyje. Net patyrusio užstalės mėgėjo tam tikrų hormonų koncentracija gali pakilti iki tokio lygio, koks būdingas tik jaunam organizmui. Būtent todėl – „girtam jūra iki kelių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas pažįstamas siužetas: sėdi du girti vyrai ir bučiuojasi. Žiūrint blaiviu žvilgsniu – tai homoseksualizmas, bet tik pabandykite jiems tai pasakyti, abu kaip mat išblaivės ir pabandys jus sumušti, tai reiškia, visiškai nesutiks su tuo, kaip jūs vertinate jų orientaciją.

REKLAMA

Tada, kodėl bučiavosi? Įminti paprasta: vyrus „užvežė“ vyriško lytinio hormono testosterono perteklius. Būtent jis yra atsakingas už lytinį potraukį, be to, tiek vyrų, tiek moterų. Todėl dama, apimta artumo geismo, pradeda kalbėti netikėtai duslesniu balsu.

Girtų muštynių biochemija

Grįžkime prie besibučiuojančių vyrų. Įsivaizduokite, kad vienas iš jų šiek tiek atstumia savo sugėrovą. Tas tai supranta kaip nepagarbą, ir dabar jo organizme išsiskiria kiti, kovos hormonai – adrenalinas ir noradrenalinas. O kepenys, kaip ir anksčiau, užsiėmusios tik alkoholio detoksikacija. Jos net savo reikalais negali pasirūpinti, nenumaldomai artėdamos prie cirozinės būklės. Ką jau bekalbėti apie hormonus...

REKLAMA

Adrenalinas su noradrenalinu kompanijoje su jau becirkuliuojančiu kraujyje testosteronu sukuria „pragaro mišinį“, žymiai padidinantį subjekto agresyvumą – taip sutverta mūsų prigimtis. Atsiminkite gyvūnų patinų kovas poravimosi laikotarpiu.

Išvada: alkoholis klastingas. Mes geriame, norėdami susigražinti jaunystę, o gauname tik jos klaidas.

Parengta pagal užsienio spaudą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų