• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ajurvedos gydytojas: Vakarų visuomenėje dingo pagarba moteriai

Žinių radijas

Vakarų visuomenėje šiais laikais nebeliko pagarbos moteriai ir motinai, o ir jos pačios priėmusios sau nenaudingas žaidimo taisykles, sako ajurvedos gydytojas, lektorius, senovės raštų išminčius, bhakti jogas Anantara das.

REKLAMA
REKLAMA

„Man tenka susitikti su jaunais žmonėmis, kurie nežino, kiek mamai metų, kada gimtadienis – o tai yra labai svarbu. Vedos net sako, kad nėra tokios dovanos, kurią galėtumėme duoti mamai, kad atsilygintume už tai, kad ji mus pagimdė“, – „Žinių radijo“ laidoje „Mano sveikata“ kalbėjo Anantara das.

REKLAMA

Pasak jo, šiais laikais mamos kultas užmirštas: mes net turime senelių namus, ko Rytuose išvis nėra. „Kartais mes mamas, kai jos jau pasensta ir nieko nebegali mums duoti, išvežame. Ten ir paliekame kažkur vienišas. Reikia suvokti, kad tai labai bloga karma, blogas likimas – išvežti mamą kažkur atiduoti. Atvirkščiai, mes turėtume žinoti mamos gimtadienį, vardadienį, net sveikinti dieną, kai ji mus pagimdė. Ne ji turėtų mus sveikinti, o mes ją.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak lektoriaus, vediniai principai yra trys: apsaugoti vaikus, moteris ir senelius. Jeigu visuomenėje būtų rūpinamasi moterimis, jos, Anantaros das teigimu, galėtų deramai išauklėti vaikus, kurie rūpintųsi seneliais – taip visuomenė ir valstybė klestėtų.

Blogiausia Vakarų kultūroje

Anantaros das teigimu, mamos šiais laikais negali pasijausti mamoms, nes jos verčiamos tapti vyrais: jos eina į darbą, turi daug rūpesčių ir problemų, jų indėlis į vaikų auklėjimą neįvertinamas. Pasak jos, Vakarų kultūroje blogiausia tai, kad moterys yra sulyginamos su vyrais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Moteris dabar pačios nori užsidirbti, būti nepriklausomos, bet joms pagal visą struktūrą – pagal fizinį ir psichinį kūną – labai sunku būti nepriklausomoms. Joms daug geriau būti globojamoms. Moteriai būtų paprasčiau ir smagiau, kad vyras parneštų pinigus, ji galėtų kurti šeimą, šeimos aplinką, namus tvarkytų, domėtųsi muzika, šoktų, save prisižiūrėtų, vaikus auklėtų, skaniai ruoštų valgyti, išeitų į kiną, teatrą, gamtą – ji galėtų pasijausti kūrėja ir deive“, - kalbėjo Anantara das.

REKLAMA

Lektoriaus nuomone, moteriai šiais laikais labai sunku pasiguosti, nes jos negina nei tėvai, nei vyras, nei vaikai. Moterys esą pačios dėl to yra kaltos, nes nori būti emancipuotomis ir turėti lygias teises.

„Moteris turėtų sugrįžti prie šeimos. Kur gali būti karalienė moteris, tai šeimoje. (...) Ten ji gali pasidaryti savo karalystę, suteikti laimę ir vyrui, ir vaikams“, - kalbėjo A. das.

Parengė Ieva Kazlauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų