Įžymybės, mirusios jaunos, tokios kaip Kurtas Cobainas, Marilyn Monroe, Johnas Lennonas, vis dar jaudina vaizduotę. Ir ne tik jų ištikimiausių gerbėjų, todėl nieko nuostabaus, kad kelionės į įžymybių mirties vietas tapo įprastomis turistų lankomomis vietomis, rašo žurnalas „Forbes“.
Tiesa, kol kas uždirbti iš šito moka tik amerikiečiai. Niujorke ir Los Andžele galima netgi užsisakyti specialias ekskursijas, susijusias su tragiškiausiomis šou verslo akimirkomis. Europoje savo mylimų įžymybių vietas turistai lanko nemokamai ir be jokių trukdžių.
Namas, kuriame nusižudė Kurtas Cobainas (Sietlas, JAV)
Namas, kuriame nusižudė Curtas Cobainas (Sietlas, JAV) (nuotrauka scanpix)
1994 metų balandžio 5 dieną grupės „Nirvana“ lyderio kūną rado elektrikas. Policijos pareigūnai pranešė, kad ant atlikėjo gulėjo pistoletas, rankos buvo nusėtos adatų dūriais, o greta gulėjo atsisveikinimo laiškelis, brūkštelėtas ranka.
Namas, kuriame įvyko nelaimė ir šalia kurio per muzikanto mirties metines vis dar susirenka ištikimi gerbėjai, yra ant ežero kranto. O netoliese yra parkas, kuriame visi suoliukai ir akmenys išrašyti mylimo muzikanto vardu.
Kurį laiką po vyro mirties jo žmona dar įleidinėjo į namus jo gerbėjus, netgi dalino jo drabužius, bet vėliau ryžosi parduoti namą. Nauji šeimininkai įsigijo retą šioms vietoms tvorą ir įsirengė stebėjimo kameras. Tačiau nuo kelio namas vis dar neprastai matomas.
Namas, kuriame mirė Jimi Hendrixas (Londonas, Didžioji Britanija)
Namas, kuriame mirė Jimi Hendrixas (Londonas, Didžioji Britanija) (nuotrauka scanpix)
Jimi Hendrixas mirė savo merginos bute 1970 metų rugsėjo 18 sumaišęs kartu migdomuosius ir alkoholį. Tuo tarpu pačios merginos parodymai apie tai, ką ji darė muzikanto mirties metu, painūs: ar ji išėjo iš namų cigarečių, ar ji visgi buvo namie, tačiau greitosios pagalbos ji neiškvietė gana ilgai. Jos žodžiais tariant, ji bijojo, kad Jimi atsibus ir sukels skandalą.
Šiandien šitas namas ir kaip esantis greta priklauso viešbučiui „Samarkand“, kuriame už 60 svarų galima išsinuomoti apartamentus su nuosava virtuve. Hendrixo merginos butas taip pat nuomojamas, tačiau koks tikslus jo numeris – viešbutis neatskleidžia.
Butas, kuriame mirė Jimas Morrisonas (Paryžius, Prancūzija)
Butas, kuriame mirė Jimas Morrisonas (Paryžius, Prancūzija) (nuotrauka scanpix)
Jimas Morrisonas kaip ir Jimi Hendrixas mirė būdamas 27-erių. Tai nutiko Paryžiuje, kur tada Jimas keliavo su savo mergina Pamela. Vaikino kūną Pamela rado vonioje, trečiame namo, esančio Beautreillis gatvėje, aukšte. Ekspertai tvirtino, kad J. Morrisonui paprasčiausiai sustojo širdis.
Pamena prisipažino, kad prieš mirtį Morrisonas vartojo heroiną, o jis galėjo tapti širdies sustojimo priežastimi.
Ilgą laiką priešais šį namą veikė baras „Alexandre“, kur Morrisonas išlenkė ne vieną taurelę. Tačiau 1990 metais jis užsidarė, nors kaip atsiginti nuo „The Doors“ gerbėjų nebuvo aišku. Šiandien šioje vietoje įsikūręs restoranas „Le Dindon en Laisve“, kur yra staliukai lauke su vaizdu į muzikanto buto langus. Jeigu žalios Morrisono namo durys atidarytos, galima pakliūti ir į namo vidinį kiemą su sodu. Nors dabartiniai namo savininkai nesidžiaugia dėmesiu, tačiau muzikanto gerbėjai jau turi tradiciją išgerti vyno „Vin des Pyrenees“ vyninėje, kur lankėsi jų dievaitis, apsilankyti restorane priešais jo butą ir tada, pasivaikščioję mėgiamoje J. Morrisono gatvėje keliauja tiesiai į kapines, kur palaidotas muzikantas.
Johno Lennono nužudymo vieta (Niujorkas, JAV)
Johno Lennono nužudymo vieta (Niujorkas, JAV) (nuotrauka scanpix)
1980-ųjų gruodžio 8 dieną Johnas Lennonas buvo nužudytas septyniais šūviais į nugarą, kai kartu su Yoko Ono ėjo iš garso įrašymo studijos. Kiek anksčiau tądien J. Lennonas dalijo autografus gerbėjams ir tarp jų buvo ir muzikanto žudikas.
Šiandien žinomame kiekvienam Niujorko gyventojui pastate „Dakote“ Lennonui priklausė penki butai. Šiandien juose gyvena pati Yoko Ono ir muzikanto sūnus Shonas Lennonas. Beje, įsikraustyti į šį namą itin sunku: visi namo gyventojai sudaro bendruomenę ir tuo atveju, jeigu kažkas nori parduoti butą, būsimo savininko kandidatūra svarstoma susirinkime. Taip gyventojai jau nubalsavo prieš tai, kad į jų namą įsikraustytų aktoriai Antonio Banderas ir Mellani Griffith, muzikantas Billy Joelas.
Beje, priešais pastatą yra ta Centrinio parko dalis, kurioje Yoko Ono vyrui atminti pasodino braškių pievelę ir išdėliojo žodį „Imagine“, kuris beveik visada yra nuklotas gėlėmis.
Sido Viciouso mirties namas (Niujorkas, JAV)
Sido Viciouso mirties namas (Niujorkas, JAV) (nuotrauka scanpix)
Grupės „Sex Pistols“ bosistas Sidas Viciousas buvo tik 21-eri, kai jis buvo apkaltintas savo merginos Nancy nužudymu. Jį nuteisė, tačiau paleido už 50 tūkst. dolerių užstatą ir nugabeno tiesiai į reabilitacinę kliniką, kur vaikinas turėjo atsigauti po bandymo nusižudyti.
Po trijų mėnesių, prabėgusių nuo išėjimo iš klinikos, Sidas mirė savo naujos merginos namuose. Žinoma, kad 1979 metų vasario 1 dieną Sido motina atnešė jam heroino, po kurio vartojimo jis mirė. Prabėgus porai dienų buvo rastas raštelis: „Mes buvome susitarę ir dabar aš privalau tesėti pažadus. Prašau, palaidokite mane greta mano mažylės, su mano odine striuke, džinsais ir motociklininko batais. Sudie“.
Motina bandė palaidoti Sidą žydų kapinėse, kur buvo palaidota Nancy. Tačiau Sidas, nebuvęs žydu, negalėjo būti palaidotas greta. Todėl jį kremavo ir, kaip kalbama, pelenus išbarstė ant Nancy kapo. Į muzikanto butą patekti tikrai sunku, tačiau pakankamai neseniai filmo „Kas nužudė Nancy“ kūrybinė komanda jame lankėsi.
Princesės Dianos žūties vieta (Paryžius, Prancūzija)
Princesės Dianos žūties vieta (Paryžius, Prancūzija)( nuotrauka scanpix)
Kaip žinoma, princesė Diana ir jos draugas – milijardierius Dodi al-Fayedas – žuvo automobilio avarijoje 1997 metų rugpjūčio 17 dieną. Nelaimė įvyko tunelyje po tiltu „Alma“. Keliamos įvairios versijos, kas kaltas dėl princesės mirties. Manoma, kad galėjo būti neblaivus vairuotojas, paparaciai, galimai blykstėmis apakinę vairuotoją ir pan.
Netoli nuo tilto dabar pastatytas paminklas „Laisvės ugnis“ – Niujorko Laisvės statulos fakelo paauksuota kopija. Jis laikomas neoficialiu memorialu, skirtu princesei. Skulptūra dažnai nuklijuojama Dianos nuotraukomis, laiškais jai, o pačiame tunelyje, princesės žūties vietoje, visada yra gėlių.
Olafo Palme nužudymo vieta (Stokholmas, Švedija)
Olafo Palme nužudymo vieta (Stokholmas, Švedija)(nuotrauka scanpix)
Šiemet praėjo 25 metai nuo švedų premjero Olofo Palme nužudymo. Politikas nesinaudojo apsaugininkų paslaugomis ir dažnai miesto gatvėmis vaikščiojo be palydos.
Taip pat be palydos jis vaikščiojo kartu su savo žmona 1986 metų spalio 28 dieną. Pora pėsčiomis ėjo namo iš kino teatro „Grand“. Kai jie atėjo iki Sveavagen ir Tunnelgaten gatvių sankryžos, prie jų priėjo vyriškis ir iššovė į Palme. Šūvis buvo mirtinas. Nepaisant tyrimui mestų pajėgų, šis garsus visoje Švedijoje įvykis iki šiol neišaiškintas. Beje, kino teatras, iš kurio tada keliavo premjeras, vis dar veikia.
Ichako Rabino nužudymo vieta (Tel Avivas, Izraelis)
Ichako Rabino nužudymo vieta (Tel Avivas, Izraelis) (nuotrauka scanpix)
Izraelio premjeras buvo nužudytas 1995 metų lapkritį po savo pasisakymo mitinge Izraelio karalių aikštėje. Kai jis žengė prie automobilio, į Ichaką šovė dešiniųjų aktyvistas Igalas Amiras. Jo žodžiais tariant, jis tiesiog norėjęs apsaugoti Izraelio tautą nuo Ichako veiksmų, kuriais jis siekė normalizuoti Izraelio ir Palestinos santykius.
Šiandien Rabino aikštėje (Izraelio Karalių aikštės pavadinimas buvo pakeistas po Ichako Rabino nužudymo) įkurtas ekologiškas baseinas su auksinėmis žuvelėmis.
Abraomo Linkolno žmogžudystės vieta (Vašingtonas, JAV)
Abraomo Linkolno žmogžudystės vieta (Vašingtonas, JAV) (nuotrauka scanpix)
16-asis JAV prezidentas Abraomas Linkolnas į istoriją įėjo kaip žmogus, paaukojęs savo gyvybę vardan šalies suvienijimo ir juodaodžių išlaisvinimą iš vergijos. Po kelių dienų po Pilietinio karo pabaigos, prezidentas buvo nušautas į galvą „Ford“ teatre“.
Visa tai įvykio trečiojo pjesės „Mano amerikietis pusbrolis“ metu. Prezidentas su žmona sėdėjo prezidento ložėje, kur pateko tuomet žinomas aktorius. Po nužudymo jis sugebėjo pabėgti, tačiau po kelių dienų buvo surastas ir nužudytas.
Beje, „Ford“ teatras veikia dar ir šiandien, o jo darbuotojai gali parodyti tą vietą, kur įvyko žmogžudystė.