1. Pirmiausiai pagalvokite, kokį vaidmenį jūsų gyvenime užima televizorius. Jei į ekraną tik užmetate akį gamindami valgį, geriausia vieta jam bus virtuvėje. Tačiau jei savo vakarų neįsivaizduojate be ramaus poilsio priešais televizorių, jam tiktų centrinė vieta svetainėje, priešais patogią sofą.
2. Įvertinkite atstumus. Ekranai vis didėja, tad planuojant televizoriaus vietą reikia turėti galvoje, kad kuo didesnis ekranas, tuo didesnis turėtų būti atstumas tarp televizoriaus ir žiūrovo. Vidutiniškai atstumas turėtų būti ne mažesnis kaip 3 metrai.
3. Pasirinkite tinkamą aukštį. Ar kabinate televizorių ant sienos, ar statote ant komodos, prisiminkite, jog ekrano centras turėtų būti sėdinčio žmogaus akių lygyje. Priešingu atveju, jausitės nepatogiai, nes žiūrėdami į ekraną turėsite nuleisti arba užversti galvą. Dažniausiai televizorius kabinamas ~1,3m aukštyje, tačiau prieš tai būtina įvertinti minkštųjų baldų dydį.
4. Televizoriaus nederėtų kabinti virš židinio, nors, architektų teigimu, tokių užsakovų pageidavimų vis dar pasitaiko. Žiūrėjimo į ugnį ir į ekraną idėja bei pojūčiai yra visiškai skirtingi. Televizorius ir židinys konkuruoja tarpusavyje, tad šių objektų geriau negretinti. Ne mažiau svarbus ir saugumo aspektas – elektros prietaisų neturėtų būti ant kaistančių paviršių, šalia ugnies.
5. Miegamajame statyti televizoriaus nerekomenduojama. Ši erdvė – ramybės ir poilsio zona. Tačiau, jei be televizoriaus negalite užmigti, architektai jūsų perkalbėti nemėgins, juk svarbiausia, kad namai būtų patogūs ir atitiktų šeimininko poreikius. Todėl pasitaiko atvejų, kai televizoriai statomi kiekviename kambaryje ir net vonioje.
6. Idealiausia vieta televizoriui – atskira patalpa namų kinui. Architektas T. Gecas kino gurmanams siūlo netradicinę idėją – įsirengti maksimaliai į kino salę panašią patalpą su kino teatrui būdingais baldais. Kino ekraną primintų lenktas televizorius (tokią naujieną šiais metais pristatė kompanija „Samsung“), kurio korpusas kuria trimatį erdvės įspūdį ir puikiai atrodo į jį žiūrint bet kokiu kampu, o atmosferą kurtų tinkamai parinktas apšvietimas ir itin kokybiška įgarsinimo sistema. Tokio kambario vietą planuokite netoliese virtuvės. Juk žiūrėdami filmą ar futbolo varžybas tikriausiai norėsite užkąsti ir atsigerti.
7. Šiuo metu populiariausias sprendimas – kabinti televizorių ant sienos. Tai daroma ir praktiniais sumetimais – nereikia valyti aplinkui besikaupiančių dulkių, reikia mažiau baldų, atsiranda daugiau erdvės. Tačiau tokiu atveju labai svarbu iš anksto nusimatyti elektros, interneto ir antenos įvadų vietą, kad iš po televizoriaus iki žemės nesidriektų laidai.
8. Dabartiniai televizoriai – beveik berėmiai, tad ir jų spalvos prie interjero dažniausiai nederinamos. Tačiau spalvos kontrastuoti neturėtų – jei sienos baltos, tokios pat spalvos televizorius į aplinką įsilies natūraliau nei juodas. Spalvotai įrėminti televizorių taip pat nerekomenduojama. Ryškiame apvade mirgantis ekranas vargintų akis ir trukdytų stebėti rodomą turinį.
9. Televizorių statykite taip, kad į ekraną nekristų saulė, ypač pietinė. Jau yra sukurta konstrukcijų, leidžiančių lengvai sukioti televizorių norimu kampu. Jei kambaryje daug langų, pasirūpinkite tinkamomis užuolaidomis, kurios neleistų šviesai kristi į ekraną.