1. Sportas stiprina širdį. Na, tai jau niekam ne naujiena, pasakysite jūs. Jeigu skundžiatės padidėjusiu kraujospūdžiu, o gydytoja įrašė į jūsų kortelę nemalonią diagnozę – „padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje“ arba „tachikardija“, jums reikia mankštintis. Tai padės pagerinti kraujo cirkuliaciją ir normalizuos širdies veiklą.
2. Sportas mažina širdies priepuolio tikimybę. Daugelio tyrimų rezultatai rodo, kad aktyvus gyvenimo būdas, reguliarus sportavimas mažina širdies priepuolio tikimybę. Žmonėms, kurie gyvena aktyviai, šio nemalonumo tikimybė sumažėja 20 proc.
3. Antrojo tipo diabetas. Ši liga puola vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Fiziniai krūviai padės atsikratyti antsvorio, vadinasi, taip pat padės išvengti šios ligos.
4. Sportas ir nutukimas yra praktiškai nesuderinami. Antsvorio ir nutukimo galima išvengti derinant fizinius pratimus ir mažai kalorijų turinčią dietą.
5. Sportas padeda įveikti nugaros skausmus. Išvengti šios problemos arba ją sušvelninti padės specialios fitneso programos, apimančios raumenų stiprinimą ir tempimą. Taisyklinga laikysena ir stiprūs pilvo raumenys – sveiko stuburo garantas.
6. Sportas padeda sergantiems osteoporoze. Jėgos pratimai padės sustiprinti kaulų struktūrą ir užkirsti kelią osteoporozei. Reguliariai atlikite fizinius pratimus ir vartokite vitaminą D.
7. Sportas gerina psichologinę sveikatą. Pagrindinis sporto privalumas šiuo atveju yra tai, kad žmogus ima save geriau vertinti. Sportuojant jo organizmas ima išskirti endorfinus – „laimės hormonus“. Jie padeda įveikti stresą ir depresiją.
Tai tik keli pavyzdžiai, rodantys, kaip sportas veikia mūsų sveikatą. Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad fiziniai pratimai gali sustiprinti organizmo imunitetą, kovoti su kai kuriomis vėžio atmainomis ir daugeliu kitų negalavimų.