Nekalbėsime apie tokius Indijoje gerai žinomus monumentus kaip Tadžmahalas ar Agros fortas. Čia papasakosime apie mažiau girdėtus Indijos stebuklus, kai kurie iš jų galbūt visai nežinomi, tačiau be abejonės greitai tapsiantys turistų susidomėjimo objektu.
1.Auksinis miestas - Džaisalmer
Auksinis miestas - Jaisalmer (flickr Amre Ghiba nuotr.)
Suformuota iš to paties geltono smėlio, kuris nuklojęs netoli esančią negyvenamą dykumą, Džaisalmer vadinamas Auksiniu miestu. Šis miestas yra išsidėstęs Radžastano srityje, Thar dykumoje ant geltono akmens smiltainio keteros, ant kurio ir buvo pastatyti beveik visi miesto namai ir rūmai. Miestas buvo įkurtas 1156 kaip karalių Džaisalmer dinastijos sostinė.
2. Tūkstančio laiptelių šventykla.Chand Baori
Tūkstančio laiptelių šventykla / Chand Baori (flickr Pablo Nicolás Taibi Cicaré nuotr.)
Tai vienas pirmųjų, kūgio formos Radžastano šulinių, su terasomis, kurias jungia daugybė laiptų. Jo gylis siekia apie 30 metrų, tokie šuliniai buvo naudojami religinėse apeigose, gelbėdavo per sausrą vandens atsargomis, be to tai tikras inžinerinis stebuklas.
3. Kalnuose iškalta šventykla. Ejora
Kalnuose iškalta šventykla. Ellora (flickr nozomiiqel nuotr.)
Netoli Ejora miesto, Indijoje, kalno nuolydyje pastatytas didžiulis šventyklų ansamblis. Šios šventyklos priklauso skirtingoms religinėms grupėms ir periodams. Pati įspūdingiausia yra Kailassa šventykla, laikoma pačia didžiausia, iš akmens iškalta šventykla pasaulyje.
4. Miestas primenantis karalystę. Udaipur
Miestas, kuris primena karalystę. Undaipur (flickr Geri nuotr.)
Šis miestas nustebina savo stebuklinga ežerais apsupta aplinka: rūmai ir vandens kanalai, tarsi iš pasakos, primena mažą karalystę, apsuptą didingų bokštų, rūmų ir tvirtovių.
5. Rožinis miestas Džaipuras
Rožinis miestas Džaipuras (flickr Rus Bowling nuotr.)
Džaipuro rožinė spalva susidarė iš užgesintų kalkių ir tinko pigmento. Rausvi dažai, tapę miesto spalva ir simboliu neleis užmiršti šio miesto, kuris taip pat yra Radžastano sostinė. Mieste išlikęs XVIII a. rūmų kompleksas su sodais, baseinais, Chandra Mahal ir Hawa Mahal („Vėjų rūmai“) rūmais, Jantar Mantar observatorija, Nahaar Garh tvirtovė, daug šventyklų.
6. Prarastas Zanskar pasaulis. Jammu y Cahemira
Zanskaras (flickr Philip Larson nuotr.)
Zanskaras, tai viena labiausiai izoliuotų teritorijų pasaulyje, kalnų apsuptas, užmirštas stebuklas. Vienintelis būdas aplankyti šią vietą, kertant Zanskaro upę, per kurią nutiestas siaurutis tiltas. Pirmieji keliai vedantys į šią vietą buvo pastatyti 1979, tačiau iki 1974 metų, užsieniečiams čia patekti buvo draudžiama. Galima sakyti, kad žmonės, čia adaptavosi prie kraštutinių geografinių sąlygų.
7. Šatrujajos kalva ir 863 šventyklos
Šatrujajos kalva (flickr Amre Ghiba nuotr.)
Šatrunjajos kalva esanti Indijoje yra viena švenčiausių, džainizmo religijos piligrimų kelionių vieta. Visos šventyklos buvo pastatytos maždaug per 900 metų, skirtingų džainistų kartų. Šventyklų skaičius kelia nuostabą, o kadangi tai dievų buveinė, niekam neleidžiama likti čia nakvoti.
Prie jau paminėtų 7 vietų, kurias siūlome pamatyti, pridedame dar dvi:
Puškaras - miestas relikvija.
Puškaras, miestas relikvija (flickr Scott Dexter nuotr.)
Tai net ne miestas, tačiau jo aplinka yra kupina misticizmo. Niekas nežino tikslios miesto įkūrimo datos, Puškaras laikomas seniausiu Indijos miestu. Keliaujantys piligrimai maudosi šventame Puškaro ežere, kol kantriai laukiantys vietiniai amatininkai laukia, kol ateis prekybos valanda.
Mėlynasis miestas Džodpuras
Melynasis miestas Džodpuras (flisckr Christopher Walker nuotr.)
Chaotiškas, bet savo mėlynu atspalviu žavintis miestas Džodpuras taip pat gali pasigirti daugybe šventyklų ir rūmų. Tai Radžastane esantis miestas, kuriame žalumos iš ties mažai, taigi mėlyni namų ir parduotuvių fasadai pagyvina gyvenvietės peizažą.