Toliau tęsiame pretendentų į "gamtos stebuklus" sąrašą:
Uluru
Uluru, arba Ayerso uola yra vienas žymiausi Australijos traukos objektų. Šios dykumos viduryje iškilusios uolos aukštis - 346 metrai. Dideliam alpinistų nusivylimui, šių metų liepa nacionalinio parko pareigūnai pasiūlė uždrausti kopti į Uluru dėl saugumo sumetimų.
Galapagų salos
1978-aisiais Galapagų salos bei jų jūros rezervatas buvo įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą. Tūkstančio žuvų namus 1853-iaisiais aplankė Čarlzas Darvinas. Būtent ši patirtis padėjo jam kuriant evoliucijos teoriją.
Mohero uolos
Viena iš labiausiai lankomų Airijos vietų, apie 200 metrų aukščio uolos, staigiai smingančios į putojantį Atlanto vandenyną.
Maldyvai
Maldyvų salynas, esantis Indijos vandenyne, sudarytas iš 1192 salų ( iš kurių gyvenamos tik 200). Dėl savo grožio salos itin mėgiamos turistų - pajamos, gautos iš turistų, sudaro beveik 30 proc. BVP.
Matterhorn
Beveik 4500 metrų aukščio kalnas nėra pats aukščiausias Šveicarijoje, tačiau neabejotinai, šis, ties Italijos siena esantis kalnas yra viena " fotogeniškiausių" viršukalnių.
Yushan
Taivano aukščiausias kalnas, esantis Yushano nacionaliniame parke. Dar vadinamas Kuino kalnu, Yushan yra iškilęs beveik 4000 metrų virš žemės lygio.
Fundy įlanka
Fundy įlanka yra tarp Meino valstijos bei dviejų Kanados provincijų Nova Scotia ir New Brunswick. Dėl tin stiprių vandens srovių ji pasižymi itin didele faunos įvairove.
Sundarbans delta
Sundarbans deltoje, esančioje Bangladešo ir Vakarų Bengalijos teritorijose, driekiasi didžiausias planetoje mangrovių miškas. Matyt todėl „Sundarban“ bengali kalba reiškia „gražios džiunglės“ arba „gražus miškas“ .
Kilimandžaras
Kilimandžaro nacionalinis parkas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas 1987-aisiais. Tai – aukščiausia Afrikos viršukalnė, virš jūros lygio iškilusi 4600 metrus.
Iguazų kriokliai
Tarp Argentinos ir Brazilijos esantys didžiausi pasaulyje kriokliai, apsupti dviejų nacionalinių parku, tęsiasi net tris kilometrus.
Jeju sala
Raižyta, vulkaninės kilmės sala, yra nutolusi apie 130 km nuo Korėjos pietinių krantų. Vienas žymiausių Jeju objektų – miegantis Hallasano ugnikalnis, kurio aukštis siekia beveik 2 kilometrus.
Scanpix nuotr.