Sicilija šiuo metu kyla it Feniksas iš pelenų. Kerinčio grožio, skaniausių pasaulyje ledų ir įspūdingiausių graikiškos kultūros liekanų už Graikijos ribų sala bando nusimesti tamsų praeities šleifą ir tapti naujuoju Italijos turistų traukos centru.
1) Mėgautis kraštovaizdžiu
Sicilijos žemė lankytojus pasitinka nesuklastotu primityviu grožiu, todėl į ją geriausia ne skristi, o važiuoti traukiniu. Itin vaizdingas – maršrutas nuo Romos iki Mesinos sąsiaurio, toliau vingiuojantis į Taorminą. Iš šio archajiško miesto, besipuikuojančio senoviniais graikų teatro griuvėsiais, yra kilęs garsusis Dolčė ir Gabbana.
Salos apžiūrai geriausia yra išsinuomoti mašiną – naują „Fiat 500”, puikiai derėsiantį prie siaurių Palermo gatvių ir jo barokinių bažnyčių.
2) Pasisveikinti su „šeima“
„Kalbos apie mafiozus – išpūstas muilo burbulas“, - patikina vietinis gidas. Turistai, anot vyro, niekada nesutinka tikrųjų Mafiosi. Ginkluota gauja tikrai nesuterš jūsų idealių atostogų.
Tačiau besižavintys „Krikštatėviu“ gali mafijos tėvui atiduoti reikiamą pagarbą – aplankyti nedidelį Palermo provincijos Korloenės miestelį, iš kur, kaip teigiama, kilo garsieji Alo Pacino seneliai, vėliau emigravę į JAV.
3) Apžiūrėti vulkanus
Sicilija turi net kelis aktyviai veikiančius ugnikalnius – Etną ir Strombolį. Pirmojo papėdė siekia Londono dydį, o iš snieguotos kepurės nuolat rūksta dūmai. Neįtikėtina, tačiau į ją yra organizuojami kopimo turai. Manoma, jog būtent šio ugnikalnio sniegas kažkada buvo originalus visame pasaulyje žinomų itališkų ledų gelato ingridientas.
Kitą, nuolat lavos pelenus barstantį, ugnikalnį rekomenduojama apžiūrėti užsisakant vienadienę ekskursiją iš didžiųjų salos miestų – Palermo, Milazo arba Mesinos. Strombolis yra įsikūręs vienoje iš virtinės mažų salelių, besirikijuočių palei šiaurinį salos krantą.
Sicilijos miesto Taorminos užnugaryje - aktyviai veikiantis Etnos ugnikalnis
4) Išvysti „bikini mergeles“
Net penki Sicilijos stebuklai yra įrašyti į „UNESCO“ kultūros paveldo sąrašą. Įspūdingiausias iš jų, ko gero, yra Villa del Casale netoli Piazza Armerina miesto. Joje galima rasti gražiausias pasaulyje romėniškas mozaikas. Tarp jų ir „bikini mergeles“, pranašiškai bylojančias apie ateities madą.
Vila yra tokia prabangi ir ištaiginga, jog šmaikštūs kelionių gidai juokauja, jog ji galėjusi priklausyti tuomečiams Bilams Geitsams ar Madonoms.
5) Pajusti baroko dvasią
Paradoksalu, tačiau puikiąją Sicilijos architektūrą pagimdė.. katastrofa. 1693 m., smogus žemės drebėjimui, Kaltagironės, Militelo, Katanijos, Modicos, Noto, Palazzolo ir Ragūzos miestai buvo atstatyti tuomet klestėjusiu baroko stiliumi.
Geriausia vieta gėrėtis barokine salos siela – vaizdas nuo Noto miesto kalno.
6) Semtis virtuvės paslapčių
Atskiro žodžio nusipelno stulbinanti siciliečių virtuvė. Visą laiką kultūrų kryžkelėje buvusi sala perėmė geriausias ispanų, arabų, graikų, šiaurės afrikiečių maisto gaminimo tradicijas. Sicilija itin garsėja desertais bei citrusinių vaisių patiekalais.
Net kelios kulinarijos mokyklos organizuoja savaitę trunkančius sicilietiško maisto gaminimo kursus.
Sriuba siciliečių stiliumiu