Ši būklė yra plačiai paplitusi mūsų kraštuose – ji paliečia netgi vieną iš dešimties gyventojų! Nepaisant to, daugelis apie ligą žino nedaug. Šiame straipsnyje aptarsime ir paneigsime gajus mitus apie rožinę.
1. Rožinę sukelia prasta higiena
Rožinė – tai uždegiminė odos būklė, kuri neturi nieko bendro su prausimosi įpročiais, o veido prausimas pasitelkiant agresyvių medžiagų sudėtyje turinčius prausiklius gali odos paraudimą tik paskatinti. Paneigti šį mitą galime išsiaiškinę paraudimo procesą: sergančiųjų kapiliarai yra linkę itin jautriai reaguoti į aplinkos ar organizme vykstančius pokyčius, taigi, nuo menkiausio pasikeitimo (pavydžiui, karščio, šalčio, trumpalaikės emocinės įtampos), šie išsiplečia ir į juos priplūsta daugiau kraujo, todėl oda atrodo rausvesnė.
2. Rožinė yra viena is aknės formų
Aknė ir rožinė – dvi panašios lėtinės uždegiminės odos būklės, kurioms būdingi bėrimai veide, tačiau tai dvi atskiros ligos, reikalaujančios skirtingo gydymo. Šioms ligoms būdingi skirtingi bėrimai – rožinė pasireiškia išsiplėtusiais kapiliarais, raudoniu, kartais ir pūlinukais, o aknei būdingi komedonai ir pūlinukai. Sergant rožine, paraudimas ir kiti bėrimai lokalizuojasi skruostuose, ant nosies, smakro, kaktos; sergant akne – dažniausiai pažeidžiama veido T zona taip pat nugara, krūtinė ar net pečiai. Rožine sergančiųjų veido oda dažniausiai yra sausa, tuo tarpu akne – riebi.
3. Raustančiai odai padeda saulės vonios
Saulės spindulių poveikis yra vienas dažniausių rožinę skatinančių veiksnių. Jeigu jus kankina raustanti oda, užtikrinkite deramą jos apsaugą ir į lauką neženkite nepasitepę kremu su SPF.
4. Veido rožinę sukelia erkutė ir ja galima užsikrėsti
Veido rožinė – lėtinė neužkrečiama liga. Veido odos erkutę turi visi, ja neužsikrečiama. Erkutė viena pati šios ligos nesukelia, tačiau sergant rožine odoje susidaro palankios sąlygos erkutei daugintis.
5. Rožinė yra išgydoma
Deja, šiuo metu nėra sukurta rožinę pilnai išgydančių vaistų ar priemonių. Tačiau ligą skatinančių veiksnių vengimas, tinkama veido priežiūros rutina ir simptominis gydymas dažniausiai padeda rožinės požymius sėkmingai kontroliuoti ir pasiekti ligos pagerėjimą. Ir priešingai, nekreipiant dėmesio į veido odos paraudimą ar uždegiminius bėrimus, liga gali progresuoti iki sunkiai valdomos, kartais reikalaujančios net chirurginio gydymo, pavyzdžiui, nosies odos ir riebalinio audinio išvešėjimas (rinofima).
Sužinokite daugiau apie raustančią odą ir teisingą jos priežiūrą: www.raustu.lt