1 klaida
„Aš padariau tiek ir tiek, o tu neprisidėjai“. Ar girdėtas toks išsireiškimas? Būtent toks kaltinimas yra viena iš didžiausių klaidų. Poros turėtų būti tarsi komanda, kuri neskaičiuoja, kas prie buities prisidėjo daugiau. Jei kažkurią savaitę vieną apėmė tingulys, paskatinti daugiau padėti reikia ne kaltinant, o gražiai paprašant.
„Poros turi turėti bendrus tikslus, siekius ir suprasti, kad turi dirbti išvien“, - sako psichologė Kelley Kitley.
2 klaida
Praeitis. Labai dažnai santykiuose neįmanoma žengti į priekį, planuoti ateities, nes vienas arba abu mylimieji negali pamiršti praeities.
„Taip gimsta didelis nepasitikėjimas, kuris trukdo poroms gyventi toliau. Poros turi džiaugtis dabartimi ir visam laikui pamiršti apie žmogaus praeitį“, - sako santykių ekspertė Alexis Nicole White.
3 klaida
Sėkmingus santykius gali sugriauti ne tik neištikimybė, bet ir įprotis „būti kartu“ 24 valandą per savaitę. „Buvimas kartu“ reiškia nuolatinį susirašinėjimą.
„Kai nebuvo šiuolaikinių technologijų, žmonės buvo žymiai laimingesni. Jie susitikdavo vakare ir ramiai aptardavo visą dieną.
Dabar jie grįžta namo ir toliau maigo savo telefonus, nes neturi apie ką kalbėtis“, - sako Nicki Nance, patarusi poroms vengti ne tik susirašinėjimo, bet ir telefono naudojimo namie.
4 klaida
Prasti juokeliai apie šeimyninį gyvenimą. Nors tai gali skambėti juokingai, tačiau santykių ekspertai teigia, kad, pasidavę stereotipiniams juokams apie šeimyninį gyvenimą, žmonės dažnai pradeda šaipytis vienas iš kito.
Kaip teigia asmeninis santykių ekspertas Shlomo Slatkinas, netyčiniai pasišaipymai tampa vis dažnesne skyrybų problema.
5 klaida
Atvirumas yra kiekvienų santykių pagrindas. Būtent todėl santykių ekspertai primygtinai pataria atvirai kalbėtis ne tik apie problemas, bet ir seksą.
Egzistuoja labai daug jautrių temų, kurios gali įskaudinti vieną iš mylimųjų, todėl su partneriu kalbėtis taip, kaip norėtumėte, kad kalbėtų su jumis.