Netgi XXI amžiuje, kai technologijos valdo pasaulį, o telefonas praktiškai atstoja kompiuterį – vis dar pasitaiko nemažai žmonių, turinčių juokingus, niekuo nepagrįstus nusistatymus prieš pažintis internete.
Galbūt tokie nusistatymai galėjo būti teisingi prieš 10 metų, kai Lietuvoje praktiškai nebuvo pažinčių svetainių, tačiau šiandien jie yra tokie pat pasenę kaip ir one.lt el. paštas. Štai 5 klaidingi įsitikinimai apie pažinčių svetaines ir priežastys, dėl kurių jums derėtų jų atsikratyti.
#1: meilės ieškojimas internete tik nevykėliams. Tai vienas iš įsitikinimų, jog pažintys internete yra tik tiems, kurie nesugeba susirasti partnerio tikrovėje. Dėl to, kad jie nepatrauklūs, nesugeba bendrauti ir t.t. Tiesa yra ta, kad dauguma ieškančių meilės internete žmonių daro sėkmingas karjeras, kurios neleidžia jiems turėti daug laisvo laiko paieškoms. Kitiems tokios pažintys patinka dėl galimybės atidžiai rinktis su kuo eiti į pasimatymą ir iškart eliminuoti visus netinkamus kandidatus.
#2: Internete visi meluoja. Moteris išgirdusi iš draugės, kad prieš susitinkant vyras jai pamelavo savo amžių, akimirksniu pradeda galvoti, kad visi internete meluoja. Esmė tame, kad pasimatymų pasaulyje tiesiog yra tokių žmonių, kurie meluoja visada ir apie viską. Kitaip tariant, žmonės pateikia klaidingą informaciją ne vien dėl to, kad jie internete, jie meluoja dėl to, kad yra melagiai.
#3: Pasimatymai organizuojami pažinčių svetainėse labai panašūs į apsipirkinėjimą internetu. Tiems, kas yra įpratę, daug ką pirkti internetų, tikrai gali kilti panašios asociacijos. Galima galvoti, kad prisėdus ir panaršius keletą savaičių susirasite partnerį visam gyvenimui. Esmė tame, kad susirasti tinkamą partnerį internete nebūtinai yra lengviau nei realiame pasaulyje. Be jokių abejonių tai žymiai efektyviau. Atminkite, kad susirašinėjant internete irgi gali iškilti nesusipratimų, nejaukių akimirkų ar pan. Lygiai tas pats gali nutikti susipažinus bare ar klube – tik, tikėtina, kad nuo to taip stipriai nenukentės jūsų piniginė.
#4: Interneto naudojimas partnerio paieškose yra bedvasiška ir neasmeniška. Šiais laikais internete žmonės daro beveik viską: nuo sąskaitų apmokėjimo iki apsipirkinėjimo ir laisvalaikio leidimo. Tai nėra pakaitalas senam geram realiam bendravimui, bet internetinės pažintys – lengvesnis būdas pažinti žmones, kadangi dažniausiai raštu išreikšti savo jausmus yra lengviau nei pasirodyti pažeidžiamu realybėje. Deja, būti paliktam virtualioje aplinkoje nėra nė kiek lengviau nei realybėje (nors galima sakyti tai daryti yra patogiau). Netgi labiausiai patyrę internautai gali nustebti dėl savo jausmų žmogui, kurio nėra matę – o tai ženklas, kad internetinės pažintys kupinos emocijų, išgyvenimų ir jausmų.
#5: Pradžioje patirta sėkmė reiška lankymosi pažinčių svetainėse pabaigą. Nuėjote su kuo nors į pasimatymą. Laiką praleidote tikrai puikiai, ir užsiminėte apie susitikimą kitą savaitgalį. Manote, kad šis žmogus kaip tik jums. Po kelių dienų nusiunčiate elektroninį laišką ir sužinote, kad jums patikęs asmuo buvo susitikęs su dar kai kuo ir taip pat linksmai praleido laiką. Jūs priblokštas (-a). Susitikimas su kuo nors iš interneto, nėra kažkuo blogesnis (nei geresnis) nei susitikimas su žmogum, su kuriuo susipažinote parduotuvėje ar bare. Gyvenimas pilnas nusivylimų ir netikėtai pasikeitusių situacijų. Patarimas paprastas: neištrinkite savo anketos, tol kol neįsitikinsite, jog jūs abu esate tikra, monogamiška pora. O jei esate ypatingai atsargus – palaukite bendro susitarimo ištrinti savo profilius.