• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės jau tūkstančius metų mėgina išsiaiškinti lyčių skirtumus. Nepaisant to, net ir dabar vyrams moteris tebėra paslaptis, o moterys vis dar stebisi, kaip vyrai gali būti tokie uždari.

20

Žmonės jau tūkstančius metų mėgina išsiaiškinti lyčių skirtumus. Nepaisant to, net ir dabar vyrams moteris tebėra paslaptis, o moterys vis dar stebisi, kaip vyrai gali būti tokie uždari.

REKLAMA

Negi per šitiek metų nieko taip ir neišmokome? Negi vis dar nėra jokios aiškios genetinės ar emocinės schemos, kuri paaiškintų, kodėl moterys ir vyrai santykiuose elgiasi taip skirtingai?

Nors neturime jokio paprasto lyčių skirtumų žemėlapio, šį bei tą mums sako skirtingos moterų ir vyrų biologinės, sociologinės ir evoliucinės savybės, rašoma portale yourtango.com.

Pateikiame penkis dalykus, kurių negalime pamiršti, kalbėdami apie vyrus ir moteris.

1. Vyrai ir moterys evoliucionavo skirtingai.

Tai – biologinis faktas. Daugelį amžių vyrų smegenis modeliavo su jų darbais – medžiokle ir genties apsauga nuo priešų – susiję poreikiai. Kad galėtų atlikti šias užduotis, jiems reikėjo atsisakyti emocijų ir atidėti į šalį empatiją. Tuo tarpu moterų smegenys taikėsi prie su santykiais ir bendravimu susijusių užduočių. Moterys gimdė vaikus ir rūpinosi bendruomenės aplinka.

Daugelį amžių trukusio moterų ir vyrų smegenų vystymosi ypatumai neabejotinai įtakoja ir šiandieninį jų santykį. Būtent todėl moterys dažnai nori, kad vyrai būtų empatiškesni, o vyrai jaučiasi kritikuojami dėl mažesnių emocinių sugebėjimų, bet nieko negali pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

2. Šie evoliuciniai skirtumai kelia šiokių tokių sunkumų.

Platesnė perspektyva. Dar vienas dalykas, kurį reikėtų turėti omenyje yra tai, ką ekspertė Clara Wisner vadina „evoliuciniu neatitikimu“.

REKLAMA

Tai reiškia, kad vyrų ir moterų kūnai ir smegenys formavosi visai kitokiai aplinkai, nei ta, kurioje gyvename šiandien. Daugelis vyrų pragyvenimui nebemedžioja ir ne kiekvienai moteriai reikia gimdyti vaikus ar užsiimti bendravimu pagrįsta veikla.

Tai moterims ir vyrams gali kelti nerimą, tačiau atviras kalbėjimas apie šiuos „neatitikimo“ pojūčius gali padaryti santykius taikesnius ir harmoningesnius.

3. Moterys ir vyrai ne visuomet sutaria sekso ir santykių klausimais.

Kadangi vyrai vystėsi neturėdami tokių pačių empatijos sugebėjimų, kaip moterys, priešingos lytys dažnai laikosi labai skirtingų nuomonių sekso ir santykių reikšmės klausimais. Pavyzdžiui, vyrai keturis kartus dažniau, nei moterys, mano, kad seksas ir emocinis intymumas yra vienas ir tas pats.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, keletas naujų tyrimų atskleidė, kad iš tiesų vyrai įsimyli daug greičiau, nei moterys. Taigi, abiem lytims reikėtų įsisąmoninti, kad kalbėdami apie santykius jie gali apie juos turėti visai kitokį supratimą, nei jų partneriai – būtent todėl kalbėtis yra labai svarbu.

4. Lytis – tai dar ne viskas.

Nors, be abejo, moterys ir vyrai yra labai skirtingi, tiek savo mąstymu, tiek kūno požymiais, svarbu pripažinti, kad kai kurie dalykai yra reikšmingesni už lyties požymius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esame daugiau nei tik vyrai ir moterys – esame asmenybės. Nagrinėjant evoliucinius lyčių skirtumus neįmanoma nekreipti dėmesio į bioindividualumą – visi žmonės yra skirtingi, ne tik vyrai skiriasi nuo moterų.

5. Moterų ir vyrų santykis kinta laikui bėgant.

Ilgalaikiams santykiams tai ypač svarbus aspektas. Jei pora susituokia, kai jiems dvidešimt keleri, ir netrunka išsiaiškinti tarpusavio skirtumus, jiems taip pat reikia įsisąmoninti, kad jų santykis keisis ir vystysis su kiekvienu gyvenimo mestu iššūkiu.

Karjera, vaikai, pensija ar sveikatos problemos – kiekvienas šių dalykų gali kardinaliai pakeisti judviejų santykius daugeliu įvairių aspektų. Svarbu žinoti, kad nuolatinis atsiskleidimas vienas kitam, kasdien vis iš naujo, laikui bėgant ir didėjant metų kraičiui bei kiekvienam jų nuolat augant ir keičiantis, visuomet ves santykius į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų