Venkite pačių pigiausių gaminių
Ne paslaptis, kad rinkoje galima rasti kuprinių, kurios kainuoja viso labo 7 eurus. Vis dėlto, daugelis pritars, kad dažniausiai itin pigūs daiktai nepasižymi nei gera kokybe, nei patogumu. Vertėtų suprasti, kad nupirkus pigią kuprinę, galiausiai vis tiek išleisite daugiau, kadangi toks gaminys greitai suplyš ir teks pirkti naują.
Taip pat svarbu nepamiršti, kad vaikai kuprines ant pečių nešioja nemažą dienos dalį, todėl ypatingą dėmesį skirkite komfortui. Jei kuprinė pigi, veikiausiai jos petnešos ir nugarėlė nepaminkštinti, tad atžala nuolat skųsis nugaros ir pečių skausmais.
Pasirinkite tinkamiausią dydį
Pasak specialistų, renkantis kuprinę labai svarbu atkreipti dėmesį į jos dydį. Pasirodo, kad kuprinės plotis turėtų būti proporcingas ją dėvinčio asmens kūno pločiui. Pavyzdžiui, mažam vaikui nereikėtų rinktis suaugusiojo dydžio kuprinės. Be to, kuprinės aukštis turėtų siekti maždaug nuo pečių iki juosmens lygio arba šiek tiek aukščiau juosmens.
Nepamirškite atkreipti dėmesį į petnešų storį ir plotį
Norint, kad vaiko pečiai ir nugara nepavargtų bei nuo ilgo kuprinės nešimo neliktų žymės, svarbu išsirinkti kuprinę, kurios petnešos yra plačios ir paminkštintos. Taip pat atžalai priminkite, kad svarbu naudoti abi petnešas, nes taip tolygiau pasiskirsto svoris, o stuburas apsaugojamas nuo traumų. Atkreipkite dėmesį ir į petnešų ilgį – abi petnešos turėtų būti sureguliuotos taip, kad uždėta kuprinė laikytųsi vienodame lygyje ir nekryptų nė į vieną pusę.
Nebijokite daugybės skyrelių
Rinkitės kuprines su kišenėmis, skyreliais ir pertvaromis – taip ne tik užtikrinsite tolygų svorio pasiskirstymą, bet ir pradžiuginsite vaiką kuprinės funkcionalumu. Pasak specialistų, sunkesni daiktai (knygos, planšetinis kompiuteris ir panašiai) turėtų būti dedami arčiau nugaros, o lengvesni daiktai (penalai ir ploni sąsiuviniai) – toliau nuo nugaros. Pasirodo, taip efektyviausiai paskirstomas nešamų daiktų svoris ir užtikrinama geriausia atrama nugarai.
Kuprinė su daugiau kišenėlių taip pat leis atžalai patogiau susidėti mokyklines priemones – sąsiuvinius, knygas ir segtuvus atskirai nuo dailės reikmenų bei rašiklių. Taip priemonės mažiau apsitrins ir bus ilgaamžiškesnės, o ir padūkus daiktai išliks savo vietose ir kuprinės vidus visada bus tvarkingas.
O kaip gi svoris?
Kuprinės svoris yra ne ką mažiau svarbus už jos funkcionalumą, tad prieš įsigydami kuprinę, būtinai pasitarkite su pardavėju. Pasak specialistų, kuprinių skirtų pradinukams svoris negali viršyti 700 gramų, o vyresniems moksleiviams tinka kuprinės sveriančios iki 1000 gramų.
Dar keletas svarbių detalių
- Pradinukų tėveliams rekomenduojama pirkti kuprines kietu dugnu, o dar geriau, kai visa kuprinė pagaminta iš specialaus, kieto ir ilgaamžio plastiko. Tokia tvirta kuprinė bus ne tik patogi dėvėti, bet ir nuo smūgių apsaugos viduje esančius daiktus.
- Prieš einant į mokyklą, pasverkite mokinio kuprinę. Pasak užsienio specialistų, pilna kuprinė turėtų sverti ne daugiau, kaip 10-15 procentų vaiko kūno svorio.
- Kadangi, mokslo metai prasideda rugsėjį, o rudenėjant darosi vis tamsiau, todėl labai svarbu ant kuprinės uždėti bent keletą atšvaitų. Taip palengvinsite matomumą vairuotojams ir apsaugosite vaiką nuo nelaimingų įvykių.
- Prieš pirkdami kuprinę, išbandykite ją. Verčiau neikite į parduotuvę vienas ir nespręskite apie kuprinės patogumą ir grožį be vaiko – eikite drauge ir prieš įsigyjant išbandykite kuprinę kartu.
- Jeigu negalite sau leisti įsigyti brangios kuprinės, tačiau nenorite pirkti ir pačios pigiausios – palaukite išpardavimų. Turbūt pastebėjote, kad jau tapę tradicija, jog paskutinėmis rugpjūčio dienomis dauguma prekybos vietų skelbia dideles nuolaidas ir net brangias mokyklines priemones parduoda su didžiule nuolaida.