Tokią jos sveikatos būklę sukėlė naktiniame klube išgerti kokteiliai, gaminami iš alkoholinio gėrimo „Jagermeister“ ir energetinio gėrimo. Alkoholiniai kokteiliai buvo parduodami du už vieno kainą, tad akivaizdu, kad Somersete besilinksminęs jaunimas pasinaudojo proga pigiau apsisvaiginti.
Į naktinį klubą mergina atvyko sausio 31-osios vakarą po darbo ir buvo visiškai blaivi. Kaip ji pasakojo, išgėrė maždaug 10 energetinių-alkoholinių kokteilių, iš kurių kiekviename – maždaug pusė skardinės energetinio gėrimo. Jayde namo grįžo apie 2 val. ryto, o po 8 valandų motinos akivaizdoje ją pradėjo tampyti traukuliai, mergina nualpo, o krisdama ant grindų į vonią ir radiatorių susižalojo galvą.
Tėvai du kartus patys gaivino dukrą, vėliau jau ligoninėje jai buvo sukelta dirbtinė 52 valandas trukusi koma, o kūno temperatūra dirbtinai sumažinta iki 32 laipsnių, taip siekiant apsaugoti jos smegenis ir širdį. Po 3 ligoninėje praleistų savaičių merginai buvo implantuotas vidinis defibriliatorius, kuris gaivintų širdį, jei ši nustotų plakti.
Mergina nieko negali prisiminti, kas nutiko tą naktį klube ir sekančią dieną namuose. Gydytojai paaiškino, kad tokią jos būklę sukėlė energetinis gėrimas. Alkoholis sulėtina širdies darbą, o energetinis gėrimas priešingai – jį pagreitina. Štai kodėl ji be problemų sugebėjo grįžti namo, tačiau kitą dieną pasijuto blogai. Tai kaip uždelsto veikimo bomba.
Gėrimai, gaminami iš alkoholio ir energetinio gėrimo, yra itin pavojingi. Paprastai tokio kokteilio sudėtyje yra apie 80 mg kofeino. Tai būtų maždaug toks pat kiekis kaip 2 skardinėse kolos arba viename puodelyje tirpios kavos.
Jayde sako nesuvokianti, kaip šie gėrimai gali būti parduodami. Juk ne alkoholis sukėlė sunkią merginos būklę, o suvartotas didžiulis kofeino kiekis. Paprastai žmonės toleruoja nedidelius kofeino kiekius, bet jo padauginus gali prasidėti traukuliai, ištikti infarktas ir net staigi mirtis.