• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ana Uglow mirė, nes mokytojai visą dėmesį skyrė pažintinėms ekskursijoms Niujorke, o ne jos blogėjančiai sveikatos būklei, teigiama apklausoje dėl įvykusios tragedijos.

Ana Uglow mirė, nes mokytojai visą dėmesį skyrė pažintinėms ekskursijoms Niujorke, o ne jos blogėjančiai sveikatos būklei, teigiama apklausoje dėl įvykusios tragedijos.

REKLAMA

Mergaitės, kuri mirė nuo sepsio mokyklinės kelionės į Niujorką metu, tėvai tvirtino, kad mokytojai labiau domėjosi pažintinėmis ekskursijomis po miestą ir nepasirūpino pagalba negaluojančiai moksleivei.

Visą savaitę jautėsi blogai

17-metė Ana Uglow kelionės, skirtos Amerikos istorijai pažinti, metu visą savaitę jautėsi blogai, o tada viešbučio kambaryje nualpo.

Ana, Bristolio gramatikos mokyklos šeštos klasės mokinė, skundėsi savo tėvams, kad mokytojai numojo ranka į nusiskundimus, jog jai sunku kvėpuoti ekskursijos po Empire State Building metu. Sekančią dieną ji nualpo, iš nosies ir burnos pasipylė kraujas, o ligoninėje mergaitė mirė. Mergaitės motina Natalia Uglow sakė koroneriui, kad jos mokytojams rūpėjo ne prasta mergaitės sveikata, o lankytinos vietos.

Dieną prieš mergaitės mirtį grupė planavo ekskursiją pėsčiomis po Harlemą, tačiau Ana prašė leisti jai likti viešbutyje. Vėliau paaiškėjo, kad mergaitė vis tik prisijungė prie draugų, paskui vaikščiojo po parduotuves, o vakare su visais ėjo į Empire State Building.

REKLAMA
REKLAMA

Mirė ligoninėje

Sekantį rytą, 2019 gruodžio 19 dieną, ją rado sukniubusią viešbučio kambaryje ir tą pačią dieną mergaitė ligoninėje mirė.

REKLAMA

Teismui pateiktame Anos motinos Natalijos pareiškime sakoma: „Anastasija sakė, kad ji galimai pasigavo infekciją, nes jaučiasi blogai, kosėja ir pakilo temperatūra. Jai buvo apmaudu, nes jautėsi labai pavargusi, trūko oro ir ji nespėjo vaikščioti kartu su kitais mokiniais, tačiau mokytojai nekreipė į ją dėmesio ir tęsė ekskursiją.

Ji sakė, kad mokytojai – tikri istorijos fanatikai, jiems terūpėjo lankytinos vietos. Man pasidarė neramu ir liepiau Anastasijai pasikalbėti su mokytojais, kad nuvestų ją pas gydytoją ir prašiau, kad ji man vėliau paskambintų. Liepiau jai, kad skųsdamasi „sutirštintų spalvas“, pasakytų, kad tėvai labai susirūpinę, netgi pasisiūliau pati su jais pakalbėti telefonu“.

REKLAMA
REKLAMA

Moksleivių grupė į Ameriką iš JK atvyko gruodžio 14 dieną, jai vadovavo Ellice Clare ir Rory Hambly. Keletą dienų praleidę Vašingtone, gruodžio 17 dieną jie sėdo į traukinį ir išvyko į Niujorką, tačiau pakeliu dar dienai sustojo Filadelfijoje.

Slogavo ir protarpiais kosėjo

Ponas Hambly sakė, kad žinojo, jog, atvykus į Niujorką, Ana „slogavo ir protarpiais kosėjo“ ir kad sekančią dieną jam mergina pasirodė peršalusi ir pavargusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš išvykstant iš Bristolio gruodžio 12 dieną, Ana kelias dienas nėjo į mokyklą ir mamai dukros sveikata kėlė nerimą. Ponas Hambly, Anos klasės vadovas ir istorijos mokytojas teigė, jog nežinojo, kodėl Ana kelias dienas nelankė mokyklos.

Duodamas teisme parodymus, jis sakė, kad dieną prieš mergaitės mirtį moksleiviams priminė, kad prieš vakarinę ekskursiją į Empire State Building jie turės laisvą pusdienį.

REKLAMA

Galvojo, kad tai peršalimas

Jis teigė, kad jei mergaitė panorėtų likti viešbutyje, tada liktų ir jis, tačiau galiausiai Ana nusprendė prisijungti prie ekskursijos, o laisvą pusdienį skyrė parduotuvėms, bet ne poilsiui viešbutyje.

„Siaubinga taip sakyti dabar, bet aš susierzinau, kad ji visą popietę vaikščiojo po parduotuves. Garsiai jai to nepasakiau, bet pagalvojau, kodėl gi ji po pietų nesiilsėjo?“, − pasakojo mokytojas.

REKLAMA

Ponas Hambly prisipažino, kad net gruodžio 18 vakare  jam nekilo jokių kitų įtarimų dėl moksleivės sveikatos būklės, išskyrus peršalimą.

„Tą vakarą jos sveikata nekėlė jokio nerimo. Taip, buvo nusiskundimų ir mes į juos reagavome. Tuo metu atrodė, kad elgiamės tinkamai, tačiau, žvelgiant atgal, norėčiau, kad būtume sureagavę kitaip“,  –  sakė jis.

Liudydamas teisme, ponas Hambly pasakojo, kad ankstų gruodžio 19 rytą Ana pasibeldė į mokytojo kambario duris ir atrodė truputį „prislėgta ir sunerimusi“, po to grįžo į savo kambarį. Netrukus iš nosies ir burnos pasipylė kraujas, o kai mokytojas stengėsi ją nuraminti, mergaitė prarado sąmonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kraujas atrodė ne kaip kraujas – jis buvo rožinės spalvos ir putojo“, − sakė jis. Iškvietęs greitąją pagalbą, mokytojas jai darė dirbtinį kvėpavimą.

Mirė nuo sepsio

Ana buvo nuvežta į Mount Sinai ligoninę, ten konstatuota jos mirtis, rašo mirror.co.uk Mergaitės tėvas Davidas teisme pasakojo, kad popietę atėjo mokyklos direktoriaus žinutė su socialinės darbuotojos Page telefono numeriu. Jis sakė: „Prisiskambinti pavyko iš trečio karto. Page man pasakė, kad Anastasiją rado kraujuojančią savo kambaryje ir kad jos širdis sustojo.

REKLAMA

Ji sakė, kad ponas Hambly ketino su ja pabūti tą rytą. Aš ją pertraukiau ir paklausiau ar Anastasija gyva ar mirusi. Ji atsakė, kad greitosios pagalbos automobilyje medikai dar užčiuopė pulsą, bet, nuvykus į ligoninę, pulso jau nebuvo. Tada ji pravirko, sakydama, kad 17-mečius tokia mirtis ištinka labai retai“.

Avon koronerių teisme paskelbtoje išvadoje apie moksleivės mirties priežastį sakoma: „Viršutinių kvėpavimo takų infekcijos komplikacijos, bronchopneumonija ir sepsis“. Teisme parodymus dar duos medicinos specialistai bei kiti liudininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų