Audra Hanson buvo vos 16 metų, kai ji pirmą kartą paragavo svaigiųjų gėrimų ir netrukus įgijo „vakarėlių merginos“, kuri besimėgauja laukiniu gyvenimo būdu, etiketę. Kuo toliau, tuo labiau merginos emocijos jautrėjo, atsirado depresija, todėl mergina problemas slėpė vartodama alkoholį.
Mergina, kuri paauglystėje kovojo su alkoholizmu, atskleidė, kad turi priklausomybę, o net 15 kartų ją gelbėjo ligoninėje. Save mergina apibūdina kaip „nuo pirmos dienos alkoholike“, kuri dabar dalinasi siaubu, kuris ją įtraukė į priklausomybės nuo alkoholio liūną.
Baisus priklausomybės laikotarpis
„Alkoholis buvo atsakymas į visas mano problemas, nebeturėjau nerimo, jaučiausi laiminga ir laisva“, – pasakojo ji.
Tuo metu gyvenusi Farge, Šiaurės Dakotoje, Audra prisimena, kad buvo kviečiama į vakarėlius, kuriuose laisvai liejosi skirtingų rūšių alkoholis, o ir įsitraukė į draugų grupę, kurie skatino merginą elgtis netinkamai.
@audramhanson #2021recap ♬ Jr Stit x bruno mars x adele - Margaux_lbt
Anksčiau buvusios stropios paauglės gyvenimą, gėrimas ir vakarėlių gyvenimo būdas pablogino drastiškai: kentėjo jos mokykliniai darbai, o pažymius gaudavo vis mažesnius.
Mergina pasakojo: „Pradėjau gerti, ėmiau praleisti pamokas ir nebežiūrėjau į mokyklą rimtai. Vyresnėse klasėse kelis kartus ėjau į mokyklą girta. Sulaukusi 18 metų, aš visada būdavau apgirtusi, o 20-ies beveik kiekvieną dieną gėriau iki kol aptemdavo sąmonė, mėnesinių neturėjau visai.“
Girtavimas pakenkė Audra psichinei sveikatai ir ji pasakojo, kad didžiąją laiko dalį jautėsi išsekusi, o taip pat „nekenčia“ to, kuo tapo.
Ji teigė: „Pagirios prasidėjo tik tada, kai man buvo 20 metų, o tada, kai sulaukiau 21 metų, jos pasidarė dar siaubingesnės. Mano organizmas visiškai pradėjo atmetinėti alkoholį. Pagirios taip pat trukdavo keletą dienų, įskaitant drebėjimą, šaltą prakaitą, neryškų matymą, vėmimą, švokštimą ir nuovargį. Buvau viename žemiausių taškų, kokiuose kada nors yra tekę būti.“
Mergina išgėrinėdavo taip smarkiai, kad net penkiolika kartų jai prireikė gydymo ligoninėje.
Ilgą laiką kentėjusi nuo nerimo ir depresijos, Audra vartojo alkoholį savo emocijoms nuslopinti, tačiau su laiku visa situacija tik blogėjo.
Ji pridūrė: „Kai pradėjo stiprėti alkoholio vartojimas, sustiprėjo ir tie jausmai. Pradėjau pastebėti, kad gerti nebuvo taip smagu, kaip anksčiau ir kad nuo to nebesijaučiau gerai. Galų gale stipriųjų gėrimų vartojimas kėlė siaubingus panikos priepuolius ir tuštumą.“
@audramhanson Dc @mayakaylaa #cwfit #chicago #fyp #foryoupage @claireewoods ♬ original sound - Audra Hanson
Bėgant metams merginos draugai ir šeima bandė jai padėti, tačiau ji nesutikdavo su faktu, kad turi problemų.
Audra sakė: „Mano tėvai bandė priversti mane mesti vartoti alkoholį 16-17 metų, kai mokiausi vidurinėje mokykloje, todėl nusiuntė į ambulatorinę gydymo įstaigą, tikėdamiesi, kad viskas baigsis. Tada, būdama maždaug 18–20 metų, daug kartų abejojau savo santykiu su alkoholiu, bet visada maniau, kad tai savaime išsitaisys ir aš iš to išaugsiu.“
Žodžiai, kurie įkvėpė keistis
2018 m. rugsėjį, kai Audrai buvo 21 metai, ji grįžo namo iš kelionės į Las Vegasą ir pastebėjo, kad serga gerklės uždegimu, todėl nuėjo pas gydytoją.
„Gydytojas pažiūrėjo į mano ligos istoriją ir pamatė, kad tą vasarą kelis kartus buvau greitosios medicinos pagalbos skyriuje dėl alkoholio gėrimo ir pasakė, kad man tikrai reikia nustoti tai daryti, nes tai – rimta problema. Tai buvo tai, ką man reikėjo išgirsti tą dieną. Tuo metu aš susitaikiau su alkoholizmu, tačiau tą dieną taip ir nemečiau to daryti“, – atvirauja mergina.
Audra sakė, kad tik po savo 22-ojo gimtadienio suprato, kad alkoholis ją pražudys.
„Jau buvau supratusi, kad esu alkoholikė, bet susidūriau su dar didesne problema – nežinojau, kaip sustoti“, – sakė ji.
Audra susisiekė su „Hazelden“ priklausomybių gydymo centru, ir užsirašė ambulatoriniam gydymui. Ji sakė: „Ten praleidau šešis mėnesius ir tai buvo geriausia, ką galėjau sau padaryti. Pagaliau supratau savo priklausomybę ir nebuvau viena su savo liga.“
Visgi, merginai po reabilitacijos nebuvo lengva atsigauti. „Alkoholį laikau savo pirmąja meile, tikrai gedėjau dėl šių „santykių“ praradimo, kai atsisakiau alkoholio. Didžiausias pokytis man įvyko psichiškai. Išmokau mylėti save tokią, kokia esu ir suprasti, kad atsigręžimas į alkoholį nėra išeitis. Mano savijauta pagerėjo ir pagaliau galėjau parodyti žmonėms, kaip juos myliu.“
Audra pradėjo dalintis savo istorija „Tik Tok“ praėjusį lapkritį ir surinko tūkstančius gerbėjų, kurie palaiko ją jos kelionėje, rašoma mirror.co.uk.
Dabar, dirbdama verslo vystymo komandoje priklausomybių gydymo įstaigoje, Audra sakė: „Bendruomenė, mano „Tik tok“ puslapyje, yra visiškai neįtikėtina. Žmonės taip palaiko ir nebijo taip pat pasidalinti savo blaivybės istorijomis. Aš labai stengiuosi panaikinti priklausomybės ir psichinės sveikatos problemų stigmas, todėl jei galiu padėti žmonėms, socialinėje medijoje savo blaivybes kelione – aš būtinai ja dalinsiuosi.“